2016 GOLF VII Highline 150PS DSG-Panaromic Cam Tavan & ErgoActive & U-Led

jajaja

Katılımcı Üye

İsim
before after avatar
Merhaba Arkadaşlar,

Ne iyi etmişimde bu forumu bulmuşum, kuruculara tekrar teşekkür ederim bu arada.

Buradaki samimiyet ve herkesin birbirine yardımcı olması çok hoşuma gidiyor.

Yeni araç almaya karar verdim, Golf VII istemiyordum başlarda ancak bu forumda yazılanlar GOLF'ün içime sinmesine neden oldu.

Bugün itibariyle başlıktaki aracın siparişini verdim. Ellerine olmadığı için benimde acelem olmadığı için bekleyeceğim. Umarım 3-4 ay gibi bir sürede gelir diyelim.

Ehliyetide geç almış birisi olarak araba konusunda çok istekli ve tecrübeli biri olmadığımı söyleyeyim. Ama artık biraz daha yakından takip ediyorum araba piyasasını ve de biraz daha fazla ilgimi çekiyor.

Golf VII ilk kullanacağım araba olmayacak, ancak sahip olacağım ilk kaliteli araç olacak inşallah. Bu arada 7 rakamı da uğurlu sayılarımdan birisidir. :)

Sizlerden ricam seçtiğim bu donanımlara ek olarak neler seçebilirim, hangileri ne işe yarar açıklamalarını yazabilir misiniz ? Video falanda olur. Açıklamalarını isteme sebebim hız sabitleyici gibi genel şeyler dışında diğer opsiyonlar hakkında bilgi sahibi olmayışımdır, nedenini de araba konusundaki ilgisizliğime bağlıyorum.

Örn: Default olarak gelen siyah alcantra koltuk takımını seçersem altında 1.5kg'ye kadar bir saklama bölmesi var, ergo'da bu yok dediler. Ancak şu video'dan baktım az önce var gibi duruyor. 20. saniye.

ergo sahipleri iyi haberlerinizi bekliyorum.

Bu arada cam tavanı iyiki seçmişim;  :'(

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/panoramik-acilir-cam-tavan-(ps1)/?topicseen

Not: ULED gündüz sürüş farının 3000TL oluşundan dolayı almaktan vazgeçtim, tamam çok güzel duruyor ama GOLF R'daki gibi 4 tanesi ULED şeklinde olsa verirdim. İki tanesi bana malzemeden çalmış gibi geliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
jajaja dedi:
Not: ULED gündüz sürüş farının 3000TL oluşundan dolayı almaktan vazgeçtim, tamam çok güzel duruyor ama GOLF R'daki gibi 4 tanesi ULED şeklinde olsa verirdim. İki tanesi bana malzemeden çalmış gibi geliyor.
Hocam U LED farkı 1610 TL'dir sizi yanlış yönlendirmişler. Buyrun forumumuzun konfigüratöründe aracınızı oluşturun. http://golftutkusu.com/golfkonfigurator/golf-7/golf-konfigurator/

Ayrıca sadece U şeklinde yanan ledlere değil hıza ve dönüşe duyarlı merceklere sahip olacaksınız.

Buyrun burada U LED hakkında herşey var http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/u-led-gunduz-farlari-ve-bi-xenon-farlar-(pxb)/

jajaja dedi:
Hocam hızlı yanıtınız için teşekkürler.

Üstadımız bu başlıkta vergiler dahil 3000 TL olduğunu belirtmiş. Benim seçtiğim Highline modelinde Bixenon far zaten default yok mu ? kafam karıştı.  s=s19

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/u-led-gunduz-farlari-ve-bi-xenon-farlar-(pxb)/
hocam ergoactive ve uled ekletmiş bir highline sahibi olarak;

1-u-led'lere vereceğiniz fark 1600 TL dir.

2-ergoactive yolcu koltuğunun altında çekmece vardır.

hayırlı uğurlu olsun şimdiden. ben de zamanında "golf'e o kadar para verilir mi neyini beğeniyolar ki" tarikatına üyeydim :D sonradan insan hayran oluyor.

jajaja dedi:
Hocam hızlı yanıtınız için teşekkürler.

Üstadımız bu başlıkta vergiler dahil 3000 TL olduğunu belirtmiş. Benim seçtiğim Highline modelinde Bixenon far zaten default yok mu ? kafam karıştı.  s=s19

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/u-led-gunduz-farlari-ve-bi-xenon-farlar-(pxb)/
Hocam Comfortline ile alınırsa o fiyat geçerli. Highline donanımda standart olan Bi-xenon basic farlar fiyattan düşülüyor ve 1610 TL fark ödeyerek U ledli farları alabiliyorsunuz. Durumunuz müsaitse kesinlikle almaya değer.

@jajaja

Değerli Hocam,

Güzel sözleriniz için kurucusu olduğumuz forumdaki dostlarım adına teşekkür ederim.

Highline donanımda PXA kodlu Bi-Xenon "Basic" farlar standart donanımda mevcuttur. Bu donanımdaki Bi-Xenon lar hareketli merceklere sahip değildir. Dolayısıyla hıza ve dönüşe duyarlı değildir. Gündüz farları da halojen sarı ampullüdür.

PXB kodlu farları Highline alıyorsanız 1605 lira fark ödeyerek U led gündüz farlarına sahip hareketli merceklere sahip olan Bi-Xenon farlar dan alabilirsiniz.

Bana kalırsa kesinlikle bunu almalısınız.

DSG aldıysanız ACC alarak hem şehir içerisinde dikkatsizlik sonucu oluşan küçük çaplı kazaları engelleme işlevine sahip donanıma sahip olursunuz.  Otomatik fren özelliği yanı sıra uzun mesafeli yolculuklarda belirleyeceğiniz üst sınıra  uygun olarak trafiğin yoğunluğuna göre hızınızı ayarlar.

Bu donanımı alınca normalde 2.018 lira olan Park Assist, size 1.518 liralık sürüş konfor paketi tutardan düşüleceği için 500 liraya gelecektir.

Bu donanımdaki bir araca kör nokta uyarısı olan şerit takip asistanı alınabilir

Bence imkan varsa madem ki DSG li alınacak  125 lik değil de 150 beygirlik ACT versiyonunu tavsiye ederim.

Ergo koltuk konusundaki başlıkta tüm detaylar mevcuttur. Ama sorduğunuz için  söyleyeyim  sürücü tarafında koltuğun altında masaj özelliği olduğu için çekmece bulunmaz. Ama yolcu tarafında mevcuttur. 

@silvershadow

detaylı cevabınız için teşekkür ederim.

ilgili başlıkta paylaşılan şunu taktırmaya karar verdim. üstüne dinamik far asistanıda ekleniyor galiba.

PXD – Bi-Xenon farlar, led gündüz farlar ve dinamik far asistanı 1.660,00 ₺

1G6 – Yer Tasarrufu Sağlayan Stepne -429,46 ₺ bunu seçersem bana verilen fiyattan bu tutar düşülecek midir ?

150 beygirlik ACT versionu bende çok istiyorum hocam ama fiyat biraz fazla geldi. Highline 150 HP seçsem 92.700 TL gibi bir fiyat var. İndirimle vs ne kadara iner onuda bilmiyoruz. Yani cam tavan ve uled taktırıcağımızı düşünürsek araç fiyatı epey artacak. 125 hp ile arasında çok bariz fark yoktur diye umuyorum.

ACC önerinizi dikkate alacağım, ne kadara geliyor falan bunları sorup tekrar fiyat teklifi alacağım.

tekrar görüşürüz.

saygılar :'(

@jajaja

Değerli Hocam;

Açıkçası benim aklıma da gelen ancak toplam tutarın fazlaca artacağını düşünerek vaz geçtiğim PXD güzel bir seçim

PFD kodlu  Dinamik light assist'in  fiyatı 1.454 TL ve U Ledli PXD kodlu farlarla bir arada alınması gerekir ki bunun anlamı 1454+1655 TL'dir (PXB'ye farkı)

PXD'yi seçersek 1655+1455 TL mi ödemiş olacağız. Eğer öyle ise fazlaymış.

Ben PXD – Bi-Xenon farlar, led gündüz farlar ve dinamik far asistanı 1.660,00 ₺ öderiz sanıyordum.

@jajaja

Merhaba hocam. ACT alırsanız, "niye ACT aldım ben" diye sormazsiniz. Ama 125'lik alırsanız, aklınızın bir köşesinde hep ACT kalacak. Bariz fark yoktur diye düşünmüşsünüz fakat cidden sağlam fark var. Şahsen bir ACT sahibi olmak isterdim. Zira 125 hp ile sadece @batuhantashan hocamın 110'luk Golf'üne eziyet edebiliyorum  &:

hocam ergoactive ve uled ekletmiş bir highline sahibi olarak;1-u-led'lere vereceğiniz fark 1600 TL dir.

hayırlı uğurlu olsun şimdiden. ben de zamanında "golf'e o kadar para verilir mi neyini beğeniyolar ki" tarikatına üyeydim :D sonradan insan hayran oluyor.
@maniax hocam,

bu linkte ve @silvershadow hocamın söylediğine göre ergoactive'lerde koltuk altı çekmecesi yok.

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/14-yone-manuel-ayarlanabilen-ergoactive-spor-surucu-koltugu-1273/new/#new

kafam iyice karıştı  :mad:

jajaja dedi:
hocam ergoactive ve uled ekletmiş bir highline sahibi olarak;1-u-led'lere vereceğiniz fark 1600 TL dir.

@maniax hocam,

bu linkte ve @silvershadow hocamın söylediğine göre ergoactive'lerde koltuk altı çekmecesi yok.

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/14-yone-manuel-ayarlanabilen-ergoactive-spor-surucu-koltugu-1273/new/#new

kafam iyice karıştı  :mad:
hocam kafanız karışmasın, içiniz rahat olsun. evet sürücü koltuğu altında yok, yolcu koltuğu altında var. olup olmaması çok farkettiriyor mu derseniz, ben hiç kullanmadım o çekmeceyi. Ama koltuğun vaadettiklerinin yanında önemi çok az bence :)

125 hp ile 150 hp arasında ne kadar fark vardı ki ? öyle 7-10 milyar arasıysa alamam. ama 3-4 gibi birşeyse olabilir.

yani müşteri temsilcisi ile de görüşmem gerekicek. bakalım hayırlısı.

@jajaja

Değerli Hocam;

Fark 5.900 lira

Ama bana kalırsa o farka kesinlikle değer

Fakat teknoloji farkı çok fazla.

Silindir kapatma teknolojisi ile saatte 120 km hız yaparken dahi dizellerden daha az yakması mümkün.

Gazlamak isterseniz  de sizi değil  bir sürü kendisini hızlı sanan araç sahibini mahcup edecek, şaşırtacak ve kıskandıracaktır.

25 beygir kadar aralarındaki Tork farkı da 50 Nm azımsanmayacak farklarını özellikle yüksek hızlarda ara hizlanmalarda ve son hıza tırmanırken net olarak gözlemlemek mümkündür.

Geri
Üst Alt