Golf için Ekonomik Carplay ve Sürüş Mod Çözüm

Sürüş modları ile ilgili sizden yedek anahtarınızı getirmeniz isteniyor. İşlem yaklaşık 1 saat sürüyor yanlarında getirdikleri başka bir anahtarı sizin aracınıza kodlayıp daha sonra oradaki sürüş modları,carplay vb uygulamaları sizin aracınıza tanımlıyorlar. Daha sonra sizin aracınızın anahtarlarını tekrar tanıtıyorlar ve kodlamadan sonra işlem sonlanmış oluyor. Eksiklerim olabilir. Benim gözlemlerim bunlar. Bu işlem için 550 ₺ ücret ödedim ve bir problem çıkmadı..
Merhaba, konuya tam hakim değilim ama başka bir anahtar?? O zaman anahtar bilgilerini kopyalama gibi bir şey mi yapılıyor, benim bildiğim anahtarın içinde şase numarası yazıyor, o halde şase numarası değiştiriliyor demek değil mi bu işlem hocam? Ben de niyetlenmiştim ama işin bu durumunu bilmiyordum açıklamanız için teşekkürler.. 

Şimdi bizim 6.5 çinli mediada tuş takımı alsak bu aktivasyon ile birlikte sürüş modu açılabilir mi acaba bilgisi olan? (Carplay zaten var.) Ve maliyeti ne kadar olur bu olayın?
Çözersen takipteyim hocam

@schweppes şöyle düşünün bir golfte zaten belirtilen bu özelliklerin ( apple carplay, sürüş modları vb) hepsinin orjinal fabrika çıkışlı oldugunu ve bunların aracın şasesine işli oldugunu.. Daha sonra o özellikleri sizin aracınıza aktarılıyor. Ve sizin orjinal anahtarlarınız tekrar aracınıza tanımlanıriyor..

@schweppes şöyle düşünün bir golfte zaten belirtilen bu özelliklerin ( apple carplay, sürüş modları vb) hepsinin orjinal fabrika çıkışlı oldugunu ve bunların aracın şasesine işli oldugunu.. Daha sonra o özellikleri sizin aracınıza aktarılıyor. Ve sizin orjinal anahtarlarınız tekrar aracınıza tanımlanıriyor..
Biraz kıllandım açıkcası hocam, şase değiştirmek yada benzer olayla açmak biraz sıkıntılı geldi bana açıkcası.. 

Biraz kıllandım açıkcası hocam, şase değiştirmek yada benzer olayla açmak biraz sıkıntılı geldi bana açıkcası.. 
şase değiştirme diye bir şey söz konusu değil sadece bu fonksiyonların olduğu şaseden özellikler çağırılıyor yani araç bir nevi kandırılıyor . bir sorun yaşamazsınız

şase değiştirme diye bir şey söz konusu değil sadece bu fonksiyonların olduğu şaseden özellikler çağırılıyor yani araç bir nevi kandırılıyor . bir sorun yaşamazsınız
Sonuçta motoru ve bir kaç parçayı söküp o şaseyi tanıtıyormuş yapanlar öğrendiğim kadarıyla, dsg araçlar için servise girdiğinde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum 

Telefona indirilen bir iki program yardımıyla ekrandan video /iptv izleniyor.İphone sahipleri de jailbreak yaparak yansıtıyor.
Gercekten bende bulamadim mesela iptv yi hangi program ile çalıştırabiliriz.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sürüş modları ile ilgili sizden yedek anahtarınızı getirmeniz isteniyor. İşlem yaklaşık 1 saat sürüyor yanlarında getirdikleri başka bir anahtarı sizin aracınıza kodlayıp daha sonra oradaki sürüş modları,carplay vb uygulamaları sizin aracınıza tanımlıyorlar. Daha sonra sizin aracınızın anahtarlarını tekrar tanıtıyorlar ve kodlamadan sonra işlem sonlanmış oluyor. Eksiklerim olabilir. Benim gözlemlerim bunlar. Bu işlem için 550 ₺ ücret ödedim ve bir problem çıkmadı..
Nerede yaptırdınız hocam? Bir ay önce sorduğumda 750₺ deniyordu CarPlay aktivasyonu ?

@seran MEET GARAGE diye bi sayfayı takip etmiştim. Yerleri İstanbul'da fakat ara ara  Ankara Bursa İzmir Eskişehir gibi illere gidiyorlar. Ankara'ya geldiklerinde yaptırmıştım sürüş modları aktivasyonu. 550 TL gibi bir rakam ödedim pazarlık yapıp.

Bende 2017 Tiguan aracıma açtımdım bir kaç gündür kullanıyorum gayet memnunum şase vs. bi problem olacağını düşünmüyorum kendisiyle baya oturduk konuştuk anlattı detaylıca ve böyle bi çözümü böyle bi maliyetle kurtarmak bence gayet makul.

@Aliiii  Yani şöyle söyliyeyim çevrede bu işlemin sıkıntı yaratacağından bahsettiler servisle alakalı, serviste problem yaratması için aracın içindeki beyinde bi problem olması gerekiyormuş ki servis açıp baksın bir işlem yapsın, o şekilde anlar ancak servis. Kendisi bunun garantisini veriyor dükkanda 6-7 tane bahsettiği beyinden bulunduruyor servise gitmeden önce kendisi çözebilmek için. Bu beyinde sorun yaşamakta çok çok düşük bir ihtimal. Şu ana kadar yüzlerce belki bini bulmuştur tahminim açtığı carplay bir sorun yok kendisi instagramdan post açtı hatta bana ulaşsın carplay açtığımız araçlar problem yaşayan var mı diye, bütün şeffaflığıyla gelen mesajları paylaştı. Benim işlemden sonra yaşadığım problem şuydu carplay'de ses kalitesinin bir tık düşeeceğini biliyordum ancak bluetooth bağlantısında da ses istediğim yükseklikte değildi sisteme bi reset attılar eski haline döndü. Aktif kullanıyorum bir problem göremedim, Bilgimin yettiğince dilimin döndüğünce yazabileceklerim bunlar.  :)

VW bu işlerde net ismini kullanıyor. O kadarda matrak olmayan bir özelliğe dünya kadar para istiyorlar.

Geri
Üst Alt