Self Servis Oto Yıkama Noktaları

Selfservis degil ama Avrupa yakasi Mecidiyeköy de manyak yikayan bir yer var adini unuttum

Adam bagaji bosaltip stepne lastigi bile yıkıyor

40 tl

On yikama köpüklüyor su tutuyor sonra tekrar yapiyor ayni işlemi

Minumum 1 saat sürüyor randevulu çalışıyor

Piano blacklerde bezi biraz leke bırakıyor tek buldugum kusur bu

Finalde gozume batan yerleri ben soylemeden tespit edip temizliyor
40 lira bedavaymış.

Burada 30 liraya eh işte diyebileceğimiz şekilde yıkıyorlar. "Abi 70 liraya cilalı yıkayalım araba cillop olur" var bi de  :D

Araçta sakız sigara vs bulurlarsa da affetmiyorlar göz hakkı diye düşünüp yarısını cukka ediyorlar. Yıkamaya bırakmadan önce herşeyi poşete toplayıp stepne içine saklıyorum orayı açmak hayatta akıllarına gelmiyor  :D

Kendim yıkamayı özledim ben, yoğun çalışma hayatı sebebiyle vakit&enerji bulamadığımdan yıkayamıyorum...

Konuyu unutmuşum, hortlayınca ben tekrar “nasıl bu konuyu fark etmemişim?” dedim. Aynı konuyu 365 gün sonra açmıştım, yine aynı şaşkınlığı yaşamıştım. :)  İki konuda da faydalı bilgiler var, burayı okuyanlar ek tavsiyelere ihtiyaç duyabilirler diye konuyu paylaşayım:

Ek olarak Anadolu Yakası’nda aklıma gelen yerler şöyle:

Class akaryakıt istasyonlarının neredeyse hepsinde bol peronlu yıkama istasyonları var.  
Çavuşbaşı Total (şimdi Türkiye Petrolleri oldu sanırım) genelde sakin oluyor.  
Altunizade Capitol civarındaki iki Total de haftasonu hariç müsait oluyor. Çamlıca yönündeki istasyonun yıkama bölümleri tamamen kapalı 3 bölümden oluşuyor. 
Libadiye Shell, istasyonun kendisi bile yoğun.  
Tuzcuoğlu Köprüsü’nün Bostancı yönündeki çıkışında yanyolda Aytemiz var. Sıra olmuyor ama suyun basıncı yeterli değil bence.

Geri
Üst Alt