Self Servis Oto Yıkama Noktaları

@frknyldrm valla ben hep fircayla yikiyom kuruladiktan sonra solisyon cilali mavi cam sille bi siliom valla seramik kaplama var gibi parliyo tavsiye ederim hic bisey olmuo

@Sinanmirayyesil denemedim normal cam sil deil benim kullandigim solisyon cilali arabada cila etkisi yapiyo jantlarada bimden mutfakta kullanilan gurdal yag cikarici sprey on numara deneyin dua edersiniz

@Sinanmirayyesil denemedim normal cam sil deil benim kullandigim solisyon cilali arabada cila etkisi yapiyo jantlarada bimden mutfakta kullanilan gurdal yag cikarici sprey on numara deneyin dua edersiniz
@Sinanmiray Hocam yapmayın Allah aşkına. Araba fırça ile yıkanmamalı, bulaşık yıkar gibi güçlü kimyasallarla hiç yıkanmamalı. Yağ çıkarıcı sprey diyorsunuz, demek ki etkili bir kimyasal. Siz otomobilinizi güzel görüyor olabilirsiniz fakat boyanıza zarar veriyor bunlar. 

Yag spreyi janta sadece balata tozu hicbirsey birakmiyo jant orjinal oldugu muddetce hicbirsey olmaz boyasina araba yikanirmi hic yag sökücüyle

@Sinanmiray Jant kısmı gözümden kaçmış, kusura bakmayın ama kalan kısmı için hala aynı fikirdeyim. :)

Valla kardes bi zamanlar bende titizdim bu konuda ama bisey anlatacam uzun olcak kusura bakma böyle günesli güzel hafta sonuydu arabami güzel özenerek yikadim neyse ciktim gidiyorum insaatin önünden gecerken demir tasiyan insaatci yolda demirlerle bir yan döndü sol cam patladi kapilar çamurluklar komple çizildi yani sakinmican cok fazla söyle yolda giderken araçlara bak hepsi pislik icinde bakimsiz yani benim araba fircalamaya ragmen çiçek kafani ûtûledim hakkini helal et kardes

Valla kardes bi zamanlar bende titizdim bu konuda ama bisey anlatacam uzun olcak kusura bakma böyle günesli güzel hafta sonuydu arabami güzel özenerek yikadim neyse ciktim gidiyorum insaatin önünden gecerken demir tasiyan insaatci yolda demirlerle bir yan döndü sol cam patladi kapilar çamurluklar komple çizildi yani sakinmican cok fazla söyle yolda giderken araçlara bak hepsi pislik icinde bakimsiz yani benim araba fircalamaya ragmen çiçek kafani ûtûledim hakkini helal et kardes
@Sinanmiray Ben sabah-akşam çalışıp alnımın teriyle hatrı sayılır bir para vererek bir otomobil alıyorsam buna elimden geldiğince iyi bakarım.

Hayatta her şeyde olması gerektiği gibi bu da ölçülü olmalı, eyvallah. Malı için yaşamak ayrı, malını muhafaza edip temiz kullanmak ayrı. Tedbir alıyorum, düzgün kullanıyorum ve gerisini Allah'ın takdirine bırakıyorum.

Ben kendimi bildim bileli böyle idim, çocukken yıllardır kullandığım bisikletimi görenler yeni mi aldın diye sorarlardı çünkü balkonda sürekli yıkardım bakımını yapardım. Telefon, bilgisayar vs. cihazları da temiz ve bilinçli kullanmaya çalışırım ve bugüne kadar bunun hiçbir zararını görmedim. 

Ha arabamın başına bir şey gelmedi mi? İnanın sayısını hatırlamadığım kadar çok kez zarar vermişlerdir.

Nazara inanıyorum ve az önce bahsettiğim dengeyi sağlayıp sağlamadığım konusunda da kendimi denetim altında tutuyorum. İnfakta bulunmaya gayret ediyorum, kazancımda helal-haram hassasiyeti gözetiyorum ve dua ediyorum. 

Eyvallah çok dogru soyluosun kardesim bende ayni titizim bisikletimi arap sabunuyla yikardim cizik bile yoktu ama ne bilim ben böyle hani yas oldu 37 artik yasin verdigi seydenmi desem bu tür seylere artik cok fazla takilip kafami kurcalamiyorum daha cok isime iste coluk cocuga yogunlastigimizdan yoksa temizlik titizlik abartilmadikca guzel

Eyvallah çok dogru soyluosun kardesim bende ayni titizim bisikletimi arap sabunuyla yikardim cizik bile yoktu ama ne bilim ben böyle hani yas oldu 37 artik yasin verdigi seydenmi desem bu tür seylere artik cok fazla takilip kafami kurcalamiyorum daha cok isime iste coluk cocuga yogunlastigimizdan yoksa temizlik titizlik abartilmadikca guzel
@Sinanmiray Bizim bekarlar olarak tuzumuz kuru abicim, baba olmak ayrı bir olay. :)   Allah evlilik de nasip ederse muhtemelen benim de yaşım ilerledikçe önceliklerim ve beklentilerim değişecek.

Şimdi vaktimizi ve naktimizi arabaya harcıyoruz ama çok şükür tek kötü alışkanlığım araba. :)

@frknyldrm  @driver_can @mtanisman İhtiyaç üzerine konuyu hortlatma gereği duydum.

Anadolu yakasında rahatlıkla bulabildiğimiz bu self servis yıkama noktaları avrupa yakasına geçtiğimizde adeta ortadan kayboluyor kolay kolay hiçbir istasyonda bulunamıyor.

Beşiktaş - Etiler - Levent civarı bildiğiniz yerler var mı ?

Bu taraflarda yoksa nispeten yakın sayılabilecek çevre bölgeler de olabilir bildiğiniz yerler varsa

Dipnot: Yalnızca su kullanıyorum kostik vurmuyorum araca tabiki de (üstteki tartışmalara itafen)  :)

@yer_ucagi_34 gültepe de bp benzin istasyonu var orada self servis yıkama mevcut.Birde kağıthane de oturuyorum orada petrol ofisi var evime yakın onlarda mevcut. Gültepedeki kapalı kepenk kapısı falan var.

Selfservis degil ama Avrupa yakasi Mecidiyeköy de manyak yikayan bir yer var adini unuttum

Adam bagaji bosaltip stepne lastigi bile yıkıyor

40 tl

On yikama köpüklüyor su tutuyor sonra tekrar yapiyor ayni işlemi

Minumum 1 saat sürüyor randevulu çalışıyor

Piano blacklerde bezi biraz leke bırakıyor tek buldugum kusur bu

Finalde gozume batan yerleri ben soylemeden tespit edip temizliyor

Merhabalar benim çevremde ne yazık ki pek yok iş yerimde yıkama yeri var kendi malzemelerim ile orada yıkıyorum çok zorda kalırsam herhangi bir yıkamacıda su vurdurup evde kendi alet edevatımla çift kova yöntemi ile yıkıyorum. Ama bence büyük eksiklik böyle yerlerin olmaması 

Geri
Üst Alt