17 dijon söküp 18 sebring takıcam ne kadar basmalıyım?

selam,

bende  mk6 varken tavsiye üzerine maslak nam da soğuk press yaptırmıştım 3cm... altı ay gibi süre içerisinde 4cm düştü araç bir yıl sonra 5cm düştü orjinal yaylar.

Daha sonra mk6 aracıma servisten orjinal mavi spor yaylardan aldım akabinde mk7 aracımdada servisten mavi spor yaylardan aldım.  Şimdi mk7,5 aracıma da alıcam. Servisteki orjinal spor yaydan şaşma 2cm-3cm arası düşüyor zaman içerisinde zıplama tıslama sekme konfor kaybı yok.

gelelim diğer marka yaylarına kullanan arkadaşlarımın aracına bindim bana göre inşaat demiri.

Orjinal markaların spor yaylarını bulabilirsen araçta fazla düşsün diyorsan düşünmeden alabilirsin tabiki ama orjinali bulmak çok zor yani yurt dışında yaşayan arkadaşlar var forumda fiyatları söyleyebilir eibach kendi sitesin de 300$ civarından satılırken ülkemizde daha ucuza yada aynı rakama satılıyor bu bana doğru gelmiyor mesela... 

@metinkar aslında yurt dışındaki fiyat ile ülkemizdeki fiyatın aynı olması hatta daha uygun olması normal bir durum yüksek olursa problem var gibi geliyor bana, golf 7,5 highline yurtdışında da yaklaşık 30.000 € ülkemizde de hemen hemen aynı rakam, yurt dışında çoğu yerde vergiler daha yüksek, bu ürünleri mevzuata uygun olarak ülkemize ithal ederken zaten vergisiz fiyatıyla ithal ediyorlar yani o görünen rakamın hemen hemen %40 ı civarındaki bir rakama Almanya'dan çıkışı var, üzerine navlun+vergiler bindiğinde birçok ürün doğal olarak yurtdışından ucuz olmalı aslında, lakin vw burada kurnazlık yapıp ülkemizde üretilen durban jantı Almanya'da 250-280 € rakama satarken ülkemizde 4800 TL rakama satmaya çalışıyor ve satamıyor bu replika piyasasının işine de geliyor bir yerde.

@Serkanasn  durban zaten hep kafamda soru işaretidir cms ülkemizde üretiyor yurt dışına veriyor vw araçlara takıyor yapıştır gelsin ya arkadaş madem bukadar kaliteli ve tipi güzel jantlar üretiyoruz niye hala iç piyasayı beslemiyoruz çakmalar ile uğraşıyoruz diye sormamak elde değil. yani birileri kazanacak.

yurt dışındaki satılan yay ile ülkemizdeki yay rakamları aynı değil ben bunu çok araştırdım fiyasko o işler. htta altında olursa süphe duyarım.. o yüzden fazla girmicem sadece kendi yaşadığımı örnek vermek istedim. imkanı olan direk sitesinden sipariş etmeli yada tanıdığı olandan rica edip aldırmalı aksi taktirde ben servisteki üründen yanayım. düşünün birkere servis bile almanyadan getiriyor. demiri kimden alıyorlar oda arı bir konu...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@metinkar x-treme tuning bildiğim kadarıyla uzun yıllar boyu Eibach ve vogtland marka yayları almanyadan ithal ederek satışını yaptı, diğer satış yapan yerleri bilmiyorum.

Bu arada hem durban hemde dijon lisanslı tasarım ürünler olduğu için cms nin bu jantlari vw dışına satma şansı yok bildiğim kadarıyla, ama benzerini yapıp satabilir çokta güzel olur.

Yani işin aslı sadece sağlamlık konusunda cms güzel işler yapıyor ama tasarım kendilerine ait değil fikri sınai haklardan ötürü yapıp satamaz gibime geliyor.

@Serkanasn evet olabilir x-treme 2.5 di en son rakamlar suan indirim yapmış iste söylemek istediğim olay bu kendi mağazasında 1.7-1.8 satıyorsa burada 2-2.5 arası olması normal ama bu rakamın aldı yalan olur bu vergi vsvs ile...

F9AC3AC0-4F2F-430E-A011-F405D33375CB.png

@metinkar şimdi mk7.5 aracınıza servisten alacağınız Yayların fiyatı nedir?

ve servisi arayıp ne diye sorabilirim  ? 
ismi cismi nedir 

@Emre0629 daha önceki konularda var bu bilgiler...

servisi aradığın zaman bilgi kolay alamazsın gidip kod su parasını öde malı bekle başka sistem yok maalesef.

benim araca göre olan bilgiler aşağıdaki sen de aracının kg göre sipariş vereceksin ödeme yapıp 30-40 gün içerisinde almanyadan gelecek servisten teslim alacaksın.

Benim araca uyan 

Mubea - 5G4071677C 930/890kg

.......................................

5G4071677 910/930kg

5G4071677A 940/1010kg

5G4071677B 1020/1050kg

5G4071677C 930/890kg

5G4071677D 1010/890kg

5G4071677E 1050/890kg

———————————————-

eski aracım orjinal durban spor amortisör ve mubea spor yay ekliyorum...

4657303E-7026-4255-9220-609546D503BD.jpeg

CD6524C9-653D-4EB3-B60C-13E8C0B81498.jpeg

B5F753F3-D840-43EA-BEDE-30BE5591D0CE.jpeg

Geri
Üst Alt