1.2 TSI DSG

Ben İstanbul içindeyim, Anadolu Yakası, uzun sürekli trafik 8 altına düşüremedim. Henüz 450KM de araç.

Rodaj dönemim sona erdi, araç 1500 km yi devirdi.

Samsun - Sivas arası uzun yol tüketimim. Klima-Tek kişi 0 bagaj - 110 civarı hız

MkxkDnO.jpg

Uzun süreli tüketim

A4UvCB3.jpg

-- CC yaklaşık 0,3-0.5 lt arası daha fazla yaktırıyor.
Selamlar fotoğraf görünmüyor. Bu arada nickin sonundaki 32 Isparta mı?  :)

Telefon ortaçağdan kalma :)

Güncel verilerim;

Uzun süreli

Ort. hız: 49 km

Tüketim: 5.8

4100 km

Uzun yolda da hemen hemen aynı yakıyor. 120-130 hızla.

32 ise rastgele bir rakam.

40fead5f1bebaf5698d2938322cc0fbc.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tüketimi merak eden arkadaşlara bir not;

Uzun yolda ekonomik sürüş ile 100 civarı hız, yokuşlarda zorlamadan 5.2 lt yakalayabildim.

Eğer hız limitlerine uyarak fakat yokuş farketmesizin 120 ye sabitleyip performanslı kullanımda maks. 6.1 oldu tüketim.

Yani en fazla 1 lt fark ediyor.

@yusuf  hocam da belirtmişti, katılıyorum.

Merhabalar,

Aracımı 8000 km yeni aldım. Şu ana kadar 400 km şehir içi yol yaptım ve yol bilgisayarında ortalama tükemi 8.6 litre gözüküyor. Kullandığım güzargah kozyatağı - kartal arası iş ev arasında ama yoğun trafikte. Aracın daha bakımı yapılmadı sizce bu veriler normal midir ? yoksa araç bakım yapıldıktan sonra biraz daha düşer mi ? Aracım şubat 2015 trafiğe çıkışlı

@bengin2006

Değerli Hocam,

Ortalamanın 6- 6,5 litre civarında olması normal kabul edilir

Aracınızın dilini çözmek ve buna göre davranmaya alışmak zaman alacaktır.

Ben ortalama 1500 km de çözersiniz diyebilirim. 

Bu golf adama yeniden araba kullanmayı öğretecek kadar fazla yenilik ve farklılık barındırıyor.

Bence Cruise Control varsa kullanmayı öğrenmekle başlamalı.

Gaza basmak yerine dokunmak, gereksiz frene basmadan uygun hızla kullanmak da veya fren geri dönüşüm enerjisini kullanmak da gereklidir.

Hayırlı olsun.

bengin2006 dedi:
Merhabalar,

Aracımı 8000 km yeni aldım. Şu ana kadar 400 km şehir içi yol yaptım ve yol bilgisayarında ortalama tükemi 8.6 litre gözüküyor. Kullandığım güzargah kozyatağı - kartal arası iş ev arasında ama yoğun trafikte. Aracın daha bakımı yapılmadı sizce bu veriler normal midir ? yoksa araç bakım yapıldıktan sonra biraz daha düşer mi ? Aracım şubat 2015 trafiğe çıkışlı
Hocam yoğun trafikte bu normal olabilir. sizle aynı güzergahı kullanan başka arkadaşlarınıza sorun ne yaktıklarını.

Ben bakımdan sonra hafif bir azalma hissettim.

Arkadaş bu rakamları nasıl yakalıyorsunuz? 2700 kmde benim araçım başlangıçtan itibaren ortalama 7.1 ortalama 20 km mesafede kullanıyorum. Haricinde bir kaç km yol yapıyorum.hız sabitleyiciyi açınca Sabiha Gökçen yolunda 4.4 ü görüyorum. Fakat bu anlık e-5 bağlanıp trafige girdiğimde gideceğim yere geldiğimde 6,5 a çıkmış oluyor. kimseye muhalefet olmak istemem fakat bu verilerde anlık veriler diye düşünüyorum. Tamam ben otomatik araç kullanmayı öğrenemedim kabul ediyorum fakat araçın şehir içi trafikte 4,5-5 leri yakalaması hayalden öte değildir. İstanbul-Ordu arası ortalama hız 67 km 969 km yapmış bir depoyla kaç günde gittin birader :) oldu olacak boşa atıp itseydin aracı :)   Ortalamada Normal kullanım ( zaman zaman hızlı zaman zaman yavaş) şehir içinde 7-8 litre normaldir gerisi hayaldir. Hayatın olağan akışında bu verileri sürekli yakalamak imkansızdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@axi2934

Asla farklı görüşlerden rahatsız olmayız. Yeter ki sizinkisi gibi üslup uygun olsun. :)

Sakin kullanıcı 5000 km den sonra yakalar.

Ancak bunu sürüş karakteri olarak benimsemiş olmak gerekli.

Kendisini Cruise Control ile cenderede hisseden, seri kullanmaktan hoşlanan, bir sürüşte bir kaçtan fazla kick down yapıyorsanız...

Sözümüz size değil aman üstünüze alınmayın.  &:

0bb9658cdd8c0032211b3ad490b73c63.jpg

Araç 1.4 TSI DSG Highline. Araç 3 kişi, bagaj yarı dolu. Güzergah Antalya-Isparta. Yol üzerinde 1 saat mola verildi yemek yenildi.

Antalya Konyaaltı Rakım : 0

Isparta Merkez Rakım : 1035.

Aynı güzergah dönüşünde ortalama hız 64. Tüketim 5.1

Şehir içi uzun süreli ortalamam 6.8 3000 km oldu. Git gide düşüyor çünkü arabayı çözüyorum. Artık yakıt aldıktan sonra ekranı hep 6.4 gösteriyor şehir içi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

axi2934 dedi:
Arkadaş bu rakamları nasıl yakalıyorsunuz? 2700 kmde benim araçım başlangıçtan itibaren ortalama 7.1 ortalama 20 km mesafede kullanıyorum. Haricinde bir kaç km yol yapıyorum.hız sabitleyiciyi açınca Sabiha Gökçen yolunda 4.4 ü görüyorum. Fakat bu anlık e-5 bağlanıp trafige girdiğimde gideceğim yere geldiğimde 6,5 a çıkmış oluyor. kimseye muhalefet olmak istemem fakat bu verilerde anlık veriler diye düşünüyorum. Tamam ben otomatik araç kullanmayı öğrenemedim kabul ediyorum fakat araçın şehir içi trafikte 4,5-5 leri yakalaması hayalden öte değildir. İstanbul-Ordu arası ortalama hız 67 km 969 km yapmış bir depoyla kaç günde gittin birader :) oldu olacak boşa atıp itseydin aracı :)   Ortalamada Normal kullanım ( zaman zaman hızlı zaman zaman yavaş) şehir içinde 7-8 litre normaldir gerisi hayaldir. Hayatın olağan akışında bu verileri sürekli yakalamak imkansızdır.
Hocam sizin ortalama da makul. Benim trafikte az yaktığım paylaşımlarda en önemli faktör araçtaki ağırlık. Ben hep tek kişiyim bunlarda. S&S kapatmam trafikte olsa. Bir de benim jantlar 15". E5 yada Tem Saat de çok farketmez tek başıma araç ile 5.5 üzerine çok zor çıkar yeterki arada yol açılsın :)

Merhaba,

1.2TSI DSG (110BG) aracım henüz 300km de.  Hemen hemen sadece iş-ev kullandım bugüne kadar. Ataşehir-Bostancı arası. 15-20 dakikalık bir yol genelde, yoğun trafik de yok. Daha motor tam ısınmadan kontak kapatıyorum diyebilirim. Sürekli D modunda kullanıyorum. Ortalamam 11 lt civarında!. Nerdeyse benim eski emektar 1.6 atmosferik motorlu yakıt canavarı Avensis kadar tüketiyor bu rotada.

Haftasonu Gebze'ye gittim geldim, çoğunluk otoban, 110-130 değişken hızda, trafik yok denebilir.. 6.4 litre. Avensisden çok daha iyi.

Hayırlısı bakalım... :(

Geri
Üst Alt