START STOP DEVRE DIŞI BIRAKMAK

Merhaba

Start stop devreye girdiğinde direksiyon kilitlenmemesi/durmasını engellemenin yolu var mı acaba.

MB marka araçlarda Start stop devreye girdiğinde direksiyon normal çalışıyor.

Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Değerli Hocam;

DSG şanzımana sahip araçlarda direksiyonun belli bir açıdan fazla dönük olması durumunda start stop devreye girmez.

Manuel şanzıman olanlarda start stop devreden kendi yani motor kapalı konumdayken direksiyonu çevirmek üzere zorlandığında motor devreye girer

Üstad vag com da start stop active olduğunda direksiyon pompası deactivate idi onu active yaptım ancak halen deneme şansım olmadı. Acaba vag com dan olabilme ihtimali varmı yani Start stop devreye girdiğinde araç stop ettiğinde direksiyonun aktif olması

Üstad vag com da start stop active olduğunda direksiyon pompası deactivate idi onu active yaptım ancak halen deneme şansım olmadı. Acaba vag com dan olabilme ihtimali varmı yani Start stop devreye girdiğinde araç stop ettiğinde direksiyonun aktif olması

anlarsa yine Muhammed hocam anlar bu işten.

@MSE

anlarsa yine Muhammed hocam anlar bu işten.
@MSE
Tam tarihini bilmemekle beraber 2015'ten sonra üretilen araçlarda start stop durumunda motor kapalıyken direksiyonun çalıştığını, hatta belli bir açıya getirilince sistemin arabayı tekrar çalıştırdığını biliyorum, ancak bunun kodlama ile değiştirilip değiştirilmediğini denemedim.
Buna benzer şekilde 2015'ten sonraki araçlarda emniyet kemeri şartı olmadan auto hold'un çalışabildiğini bir çoğumuz biliyoruz. Bende bu şekilde kullanmak için uğraştım ancak başarısız oldum. Servisle görüşmemde 2015 sonrasında elektromekanik el freni sisteminin değiştiğini ve bu sayede auto hold'un devamlı çalıştığını söylemişlerdi. Ne kadar doğru olduğu tartışılır tabiki.
Yazılımsal mı yoksa donanımsal değişikliğe mi gidildiğini bilmediğim için bu konuda bişeyi söyleyemiyorum Orhan hocam.

Start-stop'u iptal etmek değilde önceliği değiştirilemez mi acaba?  Demek istediğim kontağı her açtığımızda sistem devreye giriyor, düğmesine basarak kapatıyoruz. bunun yerine kontağı açtığımızda kapalı kalsın biz istersek düğmeye basıp devreye alalım! Böyle bir kodlama olsa güzel olurdu.
Bende böyle düşünüyorum  

Akü voltajını 12 olarak denedim ama kabul etmiyor değişik voltajlarda denememe rağmen maalesef request out of range hatası veriyor.

@solucan84 13 model dizel otomatik golf e kodladım default start ı kapalı konumda tutabileceği bi konum çıkıyor kodlarında tuşa basınca aktif oluyor

@Selooohc  nasıl yaptınız detaylı kodlama varsa paylaşabilir misiniz? Bende istiyorum isteyen arkadaşlara da bilgi paylaşılmış olur.

2020 modellerde start-stopu devre dışı bırakabilen var mı . 12.1 v girmeme rağmen start stop devreye giriyor .  Tek tek denedim girebileceğim en yüksek voltajı girdim .  İki araçta denedim durum aynı . 

Varsayilan kapali yapıp da anlatabilecek kimse yok galiba hâlen.

Ben kodlayarak amacima ulastim. Fakat ;  kodlama ile kapatilan strat stop nedeniyle arac voltaji yeterli seviyeye gelmedigini dusunuyor.. Ve bu nedenle devreye giremiyor. buraya kadar hersey normal. Peki arac istenen voltaja gelemedigi icin surekli akuyu doldurma cabasina girmiyor mu? Yakit ve motorun yuku acisindan zarari olabilir mi? 

Aracımda uzun zamandır start stop çalışmıyordu. Ne ariza ışığı ne başka bir uyarı vardı uzun araştırmalar sonucunda resim bulunan 10 A lik sigorta yerinde olmadığı için çalışmadığını bulduk. Start stop u iptal etmek için bir seçenek olabilir görüşüyle sizleride bilgilendirmek istedim.

Ekli dosyalar

• 20211020_153630.jpg
    20211020_153630.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Üst Alt