Golf mü yoksa diğerleri mi?

@Holigan çok teşekkür ederim bu güzel yorum için. düşüncelerimi size aktarmışım da yorumlarınızı dinliyormuş gibi oldum okurken. Uzun uzun BMW 3 ve Golf kıyası dinleyesim var tecrübe edeninden :)  

Satıp 3.18i almayı aylardır düşünüyorum lakin; o adını koyamadığımız hissi henüz hiçbir araçta yakalayamadım. 

3 serisinin dış görünümünü çok seviyorum + 100 litre bagaj katkısı olacak tabi. Çok fark eder mi, beni rahatlatır mı, değer mi? hiç bilmiyorum....

@44ibrahim1453 zor bir karar hakkınız da hayırlısı olsun.

Aynı kasanın aynı aracına 3. Kere binmek anlamsız.

Ardı ardına masaya

Yoğurt

Cacık

Ayran

Söyleyip farklı şeyler yiyip içtiğini zannetmek bu...

(Sorulduğu için bana göre anlamsız, yorumu yaptım,, yoksa forumda mk7 nin 5 incisine binen de var? İsterse 9 uncusuna biner)

@Savatage Haklısın hocam bugün gidip mercedes a180d amg gördüm Bayıldım baya hoşuma gitti test sürüşü yapmadim ama kullanmak isterim

@YMT-61 Aklıma gelen şeyleri yazayım.

-Hocam örneğin kriterlerden biri yakıt tüketimi. Gerçekten Golf'ün ne kadar az yaktığını aracı değiştirince anlıyorsunuz. Ankara içi dur-kalk yoğun trafikte Golf 8-9 lt bandını geçmezken aynı güzergah ve eco pro modunda bmw 10-11 lt tüketiyor.  Ki eco pro modunda araç her hareketini tasarrufa göre ayarladığı için resmen gitmiyor. Bu ağırlıktaki ve otomatik şanzumanlı bir araç için çok mu, bence değil. Sonuçta bmw'ye biniyorsunuz.

-Yol tutuş hiç kıyas bile götürmez, bmw bu konuda hakikaten çok önde. 

-Arka koltuğu yatırmak golfte çok basitti, sağ arka koltuğun arkasındaki mandalı çektiğinizde işlem tamam. Bmw'de bir türlü bulamadım, adam akıllı kurcalayamadım ama kitapçığına baktığımda ekstradan 3-4 işlem yapmanızı istiyor. (Önce emniyet kemer yuvasını başka bir araçla aç, bagajdan mandalı çek, vs.vs.) 

-İç aydınlatma gerçekten çok başarılı bmw'de. 

Kullandıkça daha da yazarım. Sizin de aklınıza gelen olursa yazabilirsiniz hocam. 

@Holigan Çok teşekkür ederim hocam.

Değerli vaktinizi ayırdınız, özenle yazıp, beni aydınlattınız. 

Aklıma takılanları mutlaka soracağım. 

Öncelikle imkanlar el verdiği sürece hedeflediğiniz kesin alternatifleri test etmenizi kesinlikle öneririm. :)  

F30 3.20i ed Luxury ve TDI Highline Golf 7 kullanıcısı olarak benim oyum da BMW’ye. 

Sürüş dinamiklerinin çok farklı olduğu aşikar ve farklı sınıf otomobiller olduğundan ben kıyaslanmayı pek objektif bulmuyorum açıkçası.  :)   Ancak fikir oluşturması açısından yakıt tüketimine dair yapmış olduğum karşılaştırma görsellerini paylaşıyorum. 

Aynı rota üzerinde, çok yakın tarihlerde yani benzer iklim koşullarında, iki aracın lastikleri 225/45/17 ve tek kişi elde edilen verilerdir. BMW benzin, Golf TDI(man.). 

0E0BE99B-0C4D-4111-A246-9FE79CE51003.jpeg

6606EDE4-9FD6-467A-BAB2-199C6A916564.jpeg

0B4BDACB-CC23-4EAC-B34A-05C387A7D914.jpeg

0F805D14-535F-471C-87FD-0A4DB97C2BA0.jpeg

ADEF4A0D-58C2-4859-A365-D596E955DF93.jpeg

bende 320ied Sport plus sahibiyim . Alıcaksanız 320ied ve makyajlı almaya dikkat edin . Makyaj öncesi kasalarda kronik sorun epeyce fazla sonradan düzeltiler çoğunu . B38 motor çok yakıyor ve gitmiyor . 

Geri
Üst Alt