Golf 7 akü değişimi ve sonrası çıkan uyarıları silmek.

İsim
Harun

Merhaba arkadaşlar. Golf 7 aracımın aküsü uyarı vermeye başladı. Biraz araştırmalarım sonucunda araçlarımızda start stop olduğu için ne yazık ki akü ömrü 4-5 yıl oluyor. Aracım üstünden 60 amperlik EFB akü çıktı. Akü araştırmalarım sonucunda iki tane akü arasında kaldım ikisi de Varta marka. Birisi EFB olan Varta EFB N60 12 Volt 60 Amper 530 TL diğeri  AGM olan Varta D52 60 AH Silver Dynamic Start-Stop AGM Akü  730 TL. Ben EFB olanı aldım. Araca taktım. Takması kolay kutup başlıkları vidaları gevşetiyoruz. Bir de akünün yanında bir vida var onuda sökünce akünün kulplardan tutunca kızağı var çekince geliyor.  Kılıfını akü yerdeyken takdım. Sonra aynı şekilde yeni aldığım aküyü taktım.

Aracım Golf 7 akü değişimi sonrası çıkan uyarıları silmek için direksiyonu 3 saniye kadar tam sağa sonra da 3 saniye kadar tam sola çevirirsek. Araç reset atıyor ve uyarılar siliniyor. Video biraz kötü oldu. Tekrar çekmek istedim ancak bu seferde aküyü çıkarıp tekrar takmak gerekiyordu. Onu da istemedim. Lütfen mazur görün. Umarım faydalı olur.

Araç çalışmıyorken takviye aküsü yardımıyla akü değişimi nasıl yapılır?
Eski akü sökülmeden önce kutup başlarına "kablo yardımıyla" takviye aküsü denilen (idareten bir akü) bağlanır.,

Bu sayede aracın elektriği kesilmemiş olur., yeni akü takıldığında kutup başlarına bağlanan kablolar sökülür., bu kadar basit bi işlem..

Upvote 0

Bi konuda denk gelmiştim, hatırladığım kadarıyla hata ışıkları yandığında tam tur sol ve tam tur sağ yapılıp her turda 3 saniye beklenecek ve aç kapa yapıldığında hata kodları silinmiş olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Bugun akü değiştim aynı ışıklar yanıyor ama marş almıyor araç kaldı dükkan önünde, napmak lazım nasıl çözeriz

Upvote 0
Bugun akü değiştim aynı ışıklar yanıyor ama marş almıyor araç kaldı dükkan önünde, napmak lazım nasıl çözeriz
Kitabına göre mi değiştirdiniz? Herhangi bir ses geldi mi kablo takınca? Akü şarj durumu nasıldı? Aynı tipte ve kapasitede değil mi? Marş sesi geliyor değil mi?
Umarım başka bir hasar yoktur. Akü voltajını ölçüm yaptırın.
En başında akücüye başvurmak gerekirdi. Şimdi başvurabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Upvote 0
Cumartesi akşam bıraktık aracı dükkanda pazar sabah çalıştı, pazarteside sorunsuz çalıştı 10+10 km yaptık sorunsuz çalıştı salı sabahta çalıştı 650km yol yaptım bursa marmaris sabah
Çalışan araç mola bile verdik motor kapandı yani öğlen araç çalışmıyor tam kafa yemelik olduk

Upvote 0
Cumartesi akşam bıraktık aracı dükkanda pazar sabah çalıştı, pazarteside sorunsuz çalıştı 10+10 km yaptık sorunsuz çalıştı salı sabahta çalıştı 650km yol yaptım bursa marmaris sabah
Çalışan araç mola bile verdik motor kapandı yani öğlen araç çalışmıyor tam kafa yemelik olduk
Takılan akünün marka, model, amper, efb/agm tip özellikleri nedir.?

Upvote 0

Geri
Üst Alt