Audi S-tronic vs Vw DSG

bangduck

Üye
İsim
Kubilay Okan Dönmez
Arkadaşlar 2 şanzıman arasında ne gibi farklar var merak ediyorum yarın bir gün audi a3 e geçersem ne gibi fark hissederim?

Hiç fark birşey fark etmezsiniz. O da dsg sadece ismi değişik. 7 ileri kuru kavrma dq 200 var a3 de.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@İlker34 Hocam yaşanan bazı sorunlar olarak audide markadan dolayı daha az sorun yaşanır gibi geldi ama fark olmaz mı diyorsunuz

Valla aynı fabrikanın malı parça numaraları bile aynı. Olay tamamen psikolojik .  

Arkadaşlar 2 şanzıman arasında ne gibi farklar var merak ediyorum yarın bir gün audi a3 e geçersem ne gibi fark hissederim?
Hissedeceğiniz tek fark; dq 250 torku yüksek ve ıslak olduğu için uzun süre optimum kullanım sunuyor, her ikisi de arızalanabilir ama yeni 1.0 golfte  dq250 gördüm önceden tüm dsg golflerde dq200 vardı vw dq200 ü artık kullanmıyor olabilir.

1.JPG.4b71877489163c9958e41745d9e27556.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@İlker34 Hocam yaşanan bazı sorunlar olarak audide markadan dolayı daha az sorun yaşanır gibi geldi ama fark olmaz mı diyorsunuz
Evet audi daha kaliteli ancak golf'ün satış rakamları a3'ten daha fazla olduğunu düşünürsek sonuç aynı kapıya çıkar

@bf417 hocam a3 de 7 ileri dq200 kullanıyor sanırım dq250 6 ileriymiş

@İlker34 a3 ve golf 7 ye yazılım attırırken ecufastden gelen arkadaşın söylediği şey bu hocam :D  

Geri
Üst Alt