Yıkama Sonrası "FREN BALATALARINI KONTROL EDİN" Uyarısı Hk.

HONEY

İsim
BÜLENT
Selam Ustadlar,

Dun yıkamaya girerken hiç bir sorun yoktu araç yıkandıktan sonra çalıştırdığım an fotodaki hatayı verdi.

Sabah kendiliğinden kurur geçer diye düşündüm ama hala hata veriyor.

Uyarı kontak açınca bir kaç saniye veriyor sadece ama sarı uyarı ışığı sürekli yanık duruyor.

Ön arka balataları kontrol ettim %50 daha var gibi et kalınlığını görebiliyorum belki de yanılıyorum :)

Hatayı silmek için tam sol ve sağ yaptım direksiyonu hata gitmedi

Sizce neden olabilir.

@HONEY disklernin %80 bir balata daha bitirecek kadar ömrü vardır. Bende aynı km'lerde değiştirmiştim. Disklerin yüzeyinde çok az girinti vardı, bir kaç yere gösterdim uzunca bir süre sorunsuz kullanabilirsiniz demişlerdi. Bende sadece balatayı değiştirdim. (önler)

textar aldım 1 ay kullandım. Islak, kuru, tozlu, temiz, sıcak, soğuk  farketmeksizin ses yapıyordu. Israrla Ferodo istedim sağolsun özel servis ferodo getirtti. Şimdi onları kullanıyorum. Ses çok nadir (aşırı tozlu yol sonrasında ilk kalkışta bazen ufak bir çınlama yapıyor, o da balata disk arasına giren tozlardan kaynaklı diye düşünüyorum) onun haricinde sorunsuz... Memnunum. 

Genel olarak duyduğum, kanserojen madde olan Asbest bir çok balata firması tarafından kullanılMIYOR.  Bu da sesin kaynağı deniliyor. 

Ferodoyu nerden alırsanız alın ama kutusu üzerindeki barkodu https://www.ferodo.com.tr/support/commercial-vehicles/anti-counterfeit.html  buradan sorgulayın. Orjinal olduğuna emin olun.

n11 vs gibi sitelerdeki satıcılara araç şase numarasını iletirseniz sizin araca uygun balata numarasını iletebilirler.  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Upvote 0
Bu arada disklerin kenarlarında çok az çıkıntı vardı tornada  sildirme işlemi yaptılar

100 km civarı kullandım ses vb.. sorun yok çok iyi oldu :)

Upvote 0
@HONEY 2013 ocak ayında trafiğe çıka. Golf 7’im şu an 109bin KM’de ve halen fren balatası değiştirmedim. Yaklaşık 5 sene evvel servisten orijinal fren balatalarınj almıştım. 120binde onları taktırıcam. Umarım diskler yeterince iyidir ve uzun bir süre daha idare ederler...

Upvote 0
Honey kardeşim kolay gelsin. Bu form sayesinde senin dile getirdiğin sorunu incelemiş oldum Bilgilendirmede bulunan tüm dostlara selamlar...

Upvote 0
Bende bugün karışılaştım hocam yıkadıktan sonra bu sorunu yaşadım çözüm ne olabilir vag kablosu ile sıfırlama denesem sorun olurmu balatalar 15bin falan olmuştur.

@HONEY @armando kusura bakmayın fazla bilgi bulamadım araştırdım.

Upvote 0
Bende bugün karışılaştım hocam yıkadıktan sonra bu sorunu yaşadım çözüm ne olabilir vag kablosu ile sıfırlama denesem sorun olurmu balatalar 15bin falan olmuştur.
[mention=11839]HONEY[/mention] [mention=3238]armando[/mention] kusura bakmayın fazla bilgi bulamadım araştırdım.
Size de merhaba

Aleyküm selam

Ben balatalari degistirince duzelmisti

Vagcom kablosu ile duzelmez

Belki sizde tazikli su sensor kablosunu bozmustur 15.000 km de balata bitmesi imkansiz teknik bir sorun yoksa

Upvote 0
Size de merhaba

Aleyküm selam

Ben balatalari degistirince duzelmisti

Vagcom kablosu ile duzelmez

Belki sizde tazikli su sensor kablosunu bozmustur 15.000 km de balata bitmesi imkansiz teknik bir sorun yoksa
Doğru söylüyorsunuz, muhtemelen zarar verdi sağ tarafta tek kablo oluyor galiba pek bilgim yokta

Upvote 0
Doğru söylüyorsunuz, muhtemelen zarar verdi sağ tarafta tek kablo oluyor galiba pek bilgim yokta
Pek bilginiz olmayabilir sikinti yok

Ama halen bir merhabayi selam vermeyi cok görüyorsunuz ilk mesajiniz olmasina rağmen incelik yapip cevap veriyoruz

Upvote 0

@HONEY 

Pek bilginiz olmayabilir sikinti yok

Ama halen bir merhabayi selam vermeyi cok görüyorsunuz ilk mesajiniz olmasina rağmen incelik yapip cevap veriyoruz
Hocam pardon alıncağınızı düşünmedim forumdan devam eden konu olduğu içinde yazmak doğru olmaz diye düşünmüştüm başta.

Selamun aleyküm :)))))

Upvote 0

Geri
Üst Alt