Golf 7 Bagaj Kapağı

Ödenen ücret ancak yazılan miktar kadar sök tak veya değiştirme yapıldığında normal olur.

@Kysr038 Evet aynı servis ama parçayı 40tlye alıp isterseniz dışarda taktırabilirsiniz de dediler. Ben de hadi madem servis yapsın dedim. Sonuç bu.

Yağ meselesi ise, adamlar o yağı o fiyattan satacak olay bu, benim anladığım. Çünkü onlara da para lazım. Hatta bir ara konu bizim varildeki yağ, sizin getireceğiniz 5lt liquimolyden iyidir’e geldi, ben orda bıraktım.

Servis mantığı şu aslında: yapılan bir işin bedeli sadece yapılan işin bedeli değildir. Ödediğimiz servis bedeli içinde, işletmenin kurulum maliyeti (adamlar -4’e kat inmişler) , ücretsiz sınırsız ikramlar, çalışanlara 9-12 doktor muayenesi, bilardo masaları bile  :)  kadar var. Biz de yetkili servis işletsek bu fiyatları isteriz diye düşünüyorum, bunları bilerek servise gitmek lazım.

Ancak serviste işkillendiğim durum şuydu, çalışanlar hep 18-20 yaşında gençlerdi. Yani tamam bu insanlar da işinde yetkin olabilir ama, bilemiyorum. Gözler kelli felli göbekli usta arıyor :)  Yetkili servislerin ne kadar yetkili olduğunu sorguladım.

Diğer yandan sanayideki ustaların kıt imkanlarla atomu parçaladığını da düşünüyorum. Benim soldaki ayna kumandası içten kırılmış, 0 malzeme ile adamlar 50tlye yaptı, kapı iç sökme takma :D  dahil.

Hatta usta önce parça söyledi, sonra baktı bu gelmicek galiba dedi, ısı tabancasıyla ordaki kırılan plastiği yeniden inşa etti, üfledi falan :D  sonra tamam, kapı içini de yandaki arkadaşına söktürdü falan. Fiyat 50tl, ben şok. :)  Tıkır tıkır çalışıyor.

@turgay8268 oraya takınca olmuyor birde içeride boşa çıkan tahliye hortumu var hocam. Abi yetkili servisler uzak durulacak yerler listemde ilk üçe girer. Uzak durma hatta kaç listesine de girer. Çok yüksek fiyatlar bazen inanmak bile güç. Mesela ön fren balatasına 940 lira istedi 350 si takmak. Dedim sen yağı değiştir ben kendim yaparım. 240 tl verdim internetten balata aldım kendim garajda değiştirdim ohh mis. 

@turgay8268 oraya takınca olmuyor birde içeride boşa çıkan tahliye hortumu var hocam. Abi yetkili servisler uzak durulacak yerler listemde ilk üçe girer. Uzak durma hatta kaç listesine de girer. Çok yüksek fiyatlar bazen inanmak bile güç. Mesela ön fren balatasına 940 lira istedi 350 si takmak. Dedim sen yağı değiştir ben kendim yaparım. 240 tl verdim internetten balata aldım kendim garajda değiştirdim ohh mis. 
haklisin servis yuksek fiyattan dolayi insanlri kacirtiyor 

@latissimusdorsi öncelikle geçmiş olsun hocam servis gerçekten çok para istemiş değişime, ben de size şu yağ işini soracatım servis diyelim kabul etse değişimi aracın garantisine bir etkisi oluyormu?

@latissimusdorsi öncelikle geçmiş olsun hocam servis gerçekten çok para istemiş değişime, ben de size şu yağ işini soracatım servis diyelim kabul etse değişimi aracın garantisine bir etkisi oluyormu?
Not düşüyorlar müşteri kendi yağını getirdi diye ilerde bir sıkıntı çıktığında siz motor yağını kendiniz getirmiştiniz ondan oldu diyebilirler . Onun için yağa çok takıntınız varsa yetkili serviste bakım yaptırdıktan sonra bakım periyodunun yarısında dışarda kendi yağınızla yağ ve yağ filtrenizi değiştirebilirsiniz .

@latissimusdorsi siz çözüme ulaşmışınız ancak şunu da ekleyelim. Geri görüş kamerasi logodan olan araçlarda hortum bulunmakta.onun için ortası delik. Geri görüş olmayan araçlarda logodan su alma durumu olmadığı için içerisinde hortum yok ve ortası delik olmayan tıpa mevcut.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@latissimusdorsi siz çözüme ulaşmışınız ancak şunu da ekleyelim. Geri görüş kamerasi logodan olan araçlarda hortum bulunmakta.onun için ortası delik. Geri görüş olmayan araçlarda logodan su alma durumu olmadığı için içerisinde hortum yok ve ortası delik olmayan tıpa mevcut.
Merhabalar bilmediğim için soruyorum. Benim aracında orada tıpa yada conta yok sol taraftan bagaj kapağı kısmında şiddetli yağışlarda bir miktar su doluyor bagajı kaldırınca kaportanın arasından aşağı doğru plastik aksamdan bagajın içine dökülüyor, merak ettiğim konu bu delik su olursa tahliye etsin diyemi yada oradan bir miktar su girmesi normal mi?? (Şuana kadar bagaja su girmedi kapağın içinde  kalıyor) 

Merhabalar bilmediğim için soruyorum. Benim aracında orada tıpa yada conta yok sol taraftan bagaj kapağı kısmında şiddetli yağışlarda bir miktar su doluyor bagajı kaldırınca kaportanın arasından aşağı doğru plastik aksamdan bagajın içine dökülüyor, merak ettiğim konu bu delik su olursa tahliye etsin diyemi yada oradan bir miktar su girmesi normal mi?? (Şuana kadar bagaja su girmedi kapağın içinde kalıyor)
o boru çıkarsa su bagaj kapagına dolar değişmesi gerekiyor

Merhabalar bilmediğim için soruyorum. Benim aracında orada tıpa yada conta yok sol taraftan bagaj kapağı kısmında şiddetli yağışlarda bir miktar su doluyor bagajı kaldırınca kaportanın arasından aşağı doğru plastik aksamdan bagajın içine dökülüyor, merak ettiğim konu bu delik su olursa tahliye etsin diyemi yada oradan bir miktar su girmesi normal mi?? (Şuana kadar bagaja su girmedi kapağın içinde kalıyor)
Bugun boruyu değiştim arka kaplamanın sokulmesı gerekiyor boru serviste 146tl değişmezse bagaj kapısının içi zamanla çürüyebilir rezistan güç kaynagı silecek motoru bozulabilir boru sıyah yapmışlar sanırım çok fazla sıkıntı çıkmış

Ekli dosyalar

• 0C5EF4A3-D0EE-46F9-8B04-4497C3AD8117.jpeg
    0C5EF4A3-D0EE-46F9-8B04-4497C3AD8117.jpeg
    235.1 KB · Görüntüleme: 33
  • 5BD7BE6F-B748-4EA6-A794-FAED0B062A40.jpeg
    5BD7BE6F-B748-4EA6-A794-FAED0B062A40.jpeg
    93.4 KB · Görüntüleme: 33
  • CB41C7F9-0AAE-450F-AA87-A4D0D59F6BF3.jpeg
    CB41C7F9-0AAE-450F-AA87-A4D0D59F6BF3.jpeg
    136.5 KB · Görüntüleme: 33
  • A2D42549-72F0-4EFD-9F71-3D17F96B6516.jpeg
    A2D42549-72F0-4EFD-9F71-3D17F96B6516.jpeg
    92 KB · Görüntüleme: 33
slm arkadaşlar benimde aynı sorun oldu servisten alıp kendim yaptım on numara oldu.

Geri
Üst Alt