BMW 1 Serisi F20 LCI (Makyajlı) - Standart Ses Sistemi Hk.

mcgyver

Üye
İsim
OĞUZ
Golf 7 Comforline aracımdan,  1 serisine (2015-2016 model 118i veya 120i) geçmeyi düşünüyorum. Ancak malum sitedeki araçların çoğunda bırakın Harman Kardon'u, HI-FI bile bulmak çok zor veya bunların olduğu bir kaç araç ise benim diğer kriterlerim(katlanır ayna olmaması, aracın modifiyeye boğularak adeta her yeriyle oynanması, yay takıp aracı haddinden fazla alçaltarak araca şahin-doğan efekti verilmesi vs.) yüzünden eleniyor.

Forum Golf forumu ama yine de belki deneyimleyen/bilen varsa diye sormak istiyorum: Standart ses sistemli bir 1 Serisi alırsam, gerçekten pişman eder mi?, Golf 7 Comfortline'ımın standart ses sisteminden daha kötü değildir heralde diye düşünüyorum? Ki Golf 7 deki standart ses sistemi bana yetiyor. Gerçekten BMW forumlarında ve çeşitli 3 serisi videolarında rastgeldiğim üzere standart ses sistemini yerden yere vuruyorlar. Gerçekten çok mu kötü yoksa BMW'cinin beklentisi mi fazla oluyor? :)   Kimisi HI-FI'dan bile şikayetçi.

Teşekkürler. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mcgyver ben müzikle çok yakından ilgileniyorum. Şahsen Golf 7 2013 Highline model aracımızdan çok memnunum ses konusunda. Özellikle akustik, jazz, blues gibi türlerde ve kaliteli kayıtlarla.

Geçen gün arkadaşımın 2014 model 5.20i'nin ses sistemini test ettim. O bile Golf kadar güzel çalmıyordu diyebilirim. Cılız çalıyordu. Ve yeterince hakkını vermiyordu ki premium bir model olmasına rağmen beklediğimi vermedi ve şaşırdım. Bu arada fanatiklik yapmıyorum neyse onu söylüyorum. =)

Bir çok BMW kullanıcıs standart ses sisteminden muzdarip. Kimse memnun kalmıyor. VW'nin standart ses sistemi bir çok araca göre gayet yeterli. Dynaudio kim bilir nasıldır..

Audi'nin de çok iyi değil VW'e kıyasla. Audi S3 modelinde Bang&Olufsen dinlemiştim. Çok temiz, detaylı, dinamik ve güçlü idi. Fakat Ender Elektronik fiyatı o zamanlar 10 bin TL civarındaydı. Onu da düşünmek lazım. Tabi bunu ekstra örnek olması için söyledim. 

Audi A3, Mercedes C (W205), 5.20i, Golf 7 sürekli bindiğim araçlar o yüzden yorumlarıma güveniyorum. Ayrıca gene arkadaşımın olan Mercedes C sersisinin standart ses sistemi rezalet. Bilginiz olsun. Ses çok ayrık çalıyor ve kulağı çok yoruyor. Bütün bir ses vermiyor. Bur Meister alınması için kötü sistem koyuyor olabilirler. Çünkü BMW hakkında konuşuluyor bu.

Ama bu zevk meselesi tabiki bazılarına iyi de geliyor olabilir bilemem. =)

Moderatör tarafında düzenlendi:
1 serisi araca ilk defa bindiğimde ses sisteminin zayıflığına şok olmuştum. Fiesta bile daha iyiydi. Benim tahminim de daha üst seviye sistemleri satmak için kötü bırakılmış olmasından yana. İstediğiniz araca ek ses sistemine de bütçe ayırmaya çalışın derim.

F30 lci sahibim çokta kötü değil iyide değil e90 da hifi var standarta göre gayet iyi ses veriyor .

f20 alıcaksanız n13 170 lik veya b38 136 lık öneririm kesinlikle n13 136 almayın pişman olursunuz.

Hali hazırda makyajlı kasa Bmw 3.20ied kullanıyorum, aracımda hi-fi ses sistemi var. F30’ların standart ses sisteminin kötü olduğuna dair bir çok yorum okudum. BMW’den önceki araçlarım Golf 7 ve makyajlı Leon idi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim golf ve Leonun standart ses sistemi kalitesi, BMW’nin hi-fi ses sistemi kalitesi ile bana göre eşdeğer, aralarında kesinlikle bariz bir fark yok.

@mcgyver Son 25 yılda üretilen E34 5 serisi, E36 3 serisi, E38 7 serisi, E39, E46, E60, E90, F10, F30, son dan bir önceki F01 kodlu 7 serisi dahil., bu araçların bazılarına geçmişte ailemizde olması sebebiyle ve bazılarına da fanatik bmw ‘ci arkadaşım sayesinde binmiş biri olarak.,

Son 25 yılda ki bmw ‘nin standart ses sistemi her zaman berbat olmuştur., opsiyonel olarak alınan Hi-Fi ses.sistemi yine vasatı geçmez., diğer opsiyonel ses sistemi olan ve bmw’nin fiyat olarak hi-fi ses sisteminden daha fazla ücret taleb ettiği Harman Kardon ses sistemi E60 535d deneyimlemiş biri olarak ve euro bazında ödenen uçuk fiyatına rağmen harman-kardon bilee çok iyi diyemem.!! 

Özetle bmw ‘de ses sistemleri böylee., son 4-5 senedir kullandıkları opsiyon listesinin en tepesindeki Bang & Olufsen için iyi diyorlar., tabii b&o için istedikleri ücret ufak bir servet değerinde.. her aracın bir kusuru olduğu gibi bmw ‘nin de kusuru bu., 

Not: F20 1 serisi almayı düşünüyorsanız klimanın en düşük kademesinde bile sesli çalıştığını göze alınız.. 

@mcgyver ben müzikle çok yakından ilgileniyorum. Şahsen Golf 7 2013 Highline model aracımızdan çok memnunum ses konusunda. Özellikle akustik, jazz, blues gibi türlerde ve kaliteli kayıtlarla.

Geçen gün arkadaşımın 2014 model 5.20i'nin ses sistemini test ettim. O bile Golf kadar güzel çalmıyordu diyebilirim. Cılız çalıyordu. Ve yeterince hakkını vermiyordu ki premium bir model olmasına rağmen beklediğimi vermedi ve şaşırdım. Bu arada fanatiklik yapmıyorum neyse onu söylüyorum. =)

Bir çok BMW kullanıcıs standart ses sisteminden muzdarip. Kimse memnun kalmıyor. VW'nin standart ses sistemi bir çok araca göre gayet yeterli. Dynaudio kim bilir nasıldır..

Audi'nin de çok iyi değil VW'e kıyasla. Audi S3 modelinde Bang&Olufsen dinlemiştim. Çok temiz, detaylı, dinamik ve güçlü idi. Fakat Ender Elektronik fiyatı o zamanlar 10 bin TL civarındaydı. Onu da düşünmek lazım. Tabi bunu ekstra örnek olması için söyledim. 

Audi A3, Mercedes C (W205), 5.20i, Golf 7 sürekli bindiğim araçlar o yüzden yorumlarıma güveniyorum. Ayrıca gene arkadaşımın olan Mercedes C sersisinin standart ses sistemi rezalet. Bilginiz olsun. Ses çok ayrık çalıyor ve kulağı çok yoruyor. Bütün bir ses vermiyor. Bur Meister alınması için kötü sistem koyuyor olabilirler. Çünkü BMW hakkında konuşuluyor bu.

Ama bu zevk meselesi tabiki bazılarına iyi de geliyor olabilir bilemem. =)
Harman Kardon fena değildir. bunun dışındakilerden ses teneke gibi geliyor.

Geri
Üst Alt