Hasar için Kasko ve Yetkili Servis mi Yoksa Cepten Mi

@ahmet306 ben aslında değerini düşürmeye çalışanların haricinde servisin bu islemi yapıp yapamayacağına dair şüphelerimi söylemek istedim, servislerin araç problemlerini çözme konusunda yetersiz olduklarını düşünüyorum.

Selamlar,

tam 1 sene sonra olayın sonucunu yazayım; biraz erken! oldu ama foruma katkım olsun :)

• öncelikle ray sigorta'dan şüpheliydim fakat beni gerçekten utandırdı, gerek ikame araç temini olsun gerek hasar ödemesi olsun her şey sorunsuzdu. dosya açıldıktan 1 gün sonra ikame aracımı kapıma kadar getirdiler.
  • masraf başta tahmin edilen kadar çıkmadı, 3400tl tramer çıktı, kasko ise 100-200 tl oynadı.(bi alt kademeye düştüm)
  • maltepe erel otomotivde hasar yapıldı; karter, karter muhafaza değişti, radyatör sokulup kontrol edildi, klima gazı kondu. tabi yağ/yağ filtresi v.s. onları saymıyorum. bu süreçte serviste hem bilgilendirme hem hız anlamında iyi iş çıkardı.
  • aracı alır almaz uzun yola çıktım, eğer sanayiye götürmüş olsaydım içim bu kadar rahat olmazdı. sonuç olarak dışarıda cepten yaptırmadığıma memnunum.  hem cepten para verip hem de güvensizlik yaşamak istemezdim.
  • unutmadan bu olay nedeniyle ikinci elde değerinde almak istemeyene satılık aracım yok  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306 

Hocam daha birkaç ay evvel benzer bir durumda ben de yetkili servisten yana kullandım tercihimi. Tatilde bir dedenin gazabına uğradık. Aman bu kadar küçük bir hasarda servise gitme tramer de tramer diyen çok oldu. Mekanik sıkıntı varsa yetkili servisten şaşma diyen de oldu. Mekanikte tek parça (aks taşıyıcı) değişecekti, sorun çıkaracak başka bir aksam olmadığına emin olmama rağmen yine de güvenemedim özel servislere. Özellikte mekanikte ya da diğer aksamda orijinal parçanın temin edilip takıldığını kontrol etmeniz anlamanız çok zor. En basitinden fiyat bilgisi için referansla iki ustayı aradım telefonla ve ustaların biri İtalyan malı orijinal diğeri Alman orijinal dedi  :)  Başka parçanın değişip değişmediğini bile bilemezsiniz.

Kendinden beklendiği gibi abuk subuk bir fatura çıkardı yetkili servis ama yine iyi ki de öyle yapmışım diyorum. Kazada kusurun karşı tarafa yazılacağı belliydi gerçi ama hasarsızlık indirimi konusunu düşünmedim kaskodan dosya açtırırken. Tramer vs. de takılmadım. Kasko değeri 140-150 binden aşağı olmayan araçlar için 5-10 bin artık tramer değil. Ailemizi taşıdığımız araçlar, içinizin rahat olması önemli, bu açıdan bakılınca tramer-hasarsızlık bomboş kavramlar.

MVIMG_20200818_202838.jpg

IMG_20200724_092830.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konunun ilk mesajında 8-10 bin tahmini hasar kaydı öngörüsü 

3400 ile noktalanmış..

3400 hasar kaydına aracı alacak kişi pek takılmaz! 

Yani konunun yukarısında uzunca yazdığım sekilde +10 bin ve üzeri alt takım karter /radyatör vsvs hasarı olsaydı ? Alıcı icin biraz soru işareti olusurdu

3400 hasar kaydı ? Günümüzde çerez rakamlar artık .. 

Geri
Üst Alt