start-stop sorunu

MSE dedi:
@maniax  Bu bir sorun olmasa bile sebebini öğrenirseniz bizimle de paylaşın hocam :) son videodaki araç yepyeni, belki 100km de çekilmiştir o video :) Kaldı ki sizin araçta yeni. Bu sesi duymayan yoktur bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk
sorayım ben onu da servise gidişime 1 ay var.  :D

maniax dedi:
@maniax  Bu bir sorun olmasa bile sebebini öğrenirseniz bizimle de paylaşın hocam :) son videodaki araç yepyeni, belki 100km de çekilmiştir o video :) Kaldı ki sizin araçta yeni. Bu sesi duymayan yoktur bence.

Konya'ya gelin hocam burda fazla sıra olmuyor. On numara da bir servis danışmanım var tanıştırayım sizi [emoji4]

MSE dedi:

Konya'ya gelin hocam burda fazla sıra olmuyor. On numara da bir servis danışmanım var tanıştırayım sizi [emoji4]

1 ay önce konyadaydım 3-4 gün kadar. ali baba'da fırın kebap, cemo'da etli ekmek yedik. havasını suyunu sanırım 5.kez soludum içtim konya'nın. severim ben orayı. malesef yeni iş yerim dolayısıyla bi süre ankara dışına çıkmam imkansız duruyor. süper bi aktivite olurdu aslında. sağolun hocam  ;)

Aynı ses bende de mevcut. 125lik tsi dsg. Dikkat ettigim sey su oldu ses hakkinda. Start stop esnasinda gaza dokundugunuzda, eger araba ufacik bir egimde bile olsa bu ses geliyor ve hemen geciyor. Ama duz zemindeyse araba bu sesi almiyorum. Daha dogrusu araba yokus yukari bakiyo pozisyonunda iken bu ses oluyor tekrar calistirmada. Sanirim normal bir durum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
maniax dedi:

1 ay önce konyadaydım 3-4 gün kadar. ali baba'da fırın kebap, cemo'da etli ekmek yedik. havasını suyunu sanırım 5.kez soludum içtim konya'nın. severim ben orayı. malesef yeni iş yerim dolayısıyla bi süre ankara dışına çıkmam imkansız duruyor. süper bi aktivite olurdu aslında. sağolun hocam  ;)
Bir Adanalı olarak Konya'nın yeme içme kültürünü pek beğenmesem de gerçekten güzel yerler de var. Salatayı parayla veriyorlar ondan sevmiyorum galiba [emoji2]

Gelirseniz haber edin hocam.

MSE dedi:

Bir Adanalı olarak Konya'nın yeme içme kültürünü pek beğenmesem de gerçekten güzel yerler de var. Salatayı parayla veriyorlar ondan sevmiyorum galiba [emoji2]

Gelirseniz haber edin hocam.

inşallah hocam. bakalım yolumuz bi daha ne zaman düşer

@cnronr Hocam bence sizin start-stop sıkıntı olabilir.Tam durmadan start-stop devreye girmiyor.İlk baş auto-hold ısığı goruluyor ondan 1 sn sonra araç stop yapıyor.

ultraghost dedi:
@cnronr Hocam bence sizin start-stop sıkıntı olabilir.Tam durmadan start-stop devreye girmiyor.İlk baş auto-hold ısığı goruluyor ondan 1 sn sonra araç stop yapıyor.
Hocam yaklaşık 3-5 km hıza düşünce stop ediyor araç. Kemeri takmazsanız sistem çalışmıyor ama illa Auto Hold'un ekrandaki yeşil ışığının yanması da gerekmiyor. Bir deneyin göreceksiniz bu şekilde de çalıştığını.

ultraghost dedi:
araç kararlı bir şekilde yavaşlarsa durmadan 1 sn önce falan stop edebiliyor. ayrıca auto-hold dan bağımsız şekilde de devreye girebiliyor. ama çoğunlukla auto holdla beraber ayağımı fren ve debriyajdan çekice start stop devreye giriyor. rutini bu şekilde ama ilk söylediğim gibi de çok oluyo.

@maniax

Videodaki gibi bir ses varsa bu bir sorundur. Siz de videoya alın servise gösterin.

yusuf dedi:
@silverknight

Arkadaşlar kuş sesi benzeri bir ses var bu tsi araçlarda. Hepsinde yok. Sorun önemli değil çözümü basit ama.

Sesin çıkma durumu 2 devir civarı boş viteste test edin. Eğer 2bin civarında ses geliyorsa servise bu şekile söyleyin hemen düzeltirler.
@Hk80 ben de takmıyorum da arkadaşım dedi marş yaparken garip bi ses geliyo diye

@silverknight benimki start stopla değil de manuel kontak yaparken oluyo hocam ve de sadece soğukken.
Hocam internette biraz video araştırdım buldum sonunda çıkan sesi. Aynı bu ses. Fakat tek fark start stop esnasında araç tekrar çalışırken ayda yılda bir yapıyor. Sırf bu sesi duymamak için start-stop kullanamaz oldum :(

silverknight dedi:
@silverknight

Arkadaşlar kuş sesi benzeri bir ses var bu tsi araçlarda. Hepsinde yok. Sorun önemli değil çözümü basit ama.

Sesin çıkma durumu 2 devir civarı boş viteste test edin. Eğer 2bin civarında ses geliyorsa servise bu şekile söyleyin hemen düzeltirler.
@Hk80 ben de takmıyorum da arkadaşım dedi marş yaparken garip bi ses geliyo diye

@silverknight benimki start stopla değil de manuel kontak yaparken oluyo hocam ve de sadece soğukken.
Hocam internette biraz video araştırdım buldum sonunda çıkan sesi. Aynı bu ses. Fakat tek fark start stop esnasında araç tekrar çalışırken ayda yılda bir yapıyor. Sırf bu sesi duymamak için start-stop kullanamaz oldum :(

hocam bu benimkinden çıkandan farklı bi ses. @MSE hocamın videosundaki benimki. sizin ses baya sürtünme sesi gibi. benimkisi dönmeye devam eden bir motoru andırıyor.

@yusuf hocam servise gittiğimde bi söyliim ama her marşta da olmuyo ki. gidicem oraya motor sıcak olacak sonra usta hani nerde ses diyecek :)

sizinkinden gelmiyo sanırım böyle bişey. 1.4'lere has bişey mi ki?

@maniax  Hocam bravo valla lafı ağzımdan aldınız :D

Yusuf hocamın yazdığını okuduktan sonra bende acaba 1.4 motorlara has bişey mi diye düşünmüştüm. Bu sabah da çalıştırırken dikkat ettim aynı ses geliyor ama videodaki kadar uzun sürmedi.

@maniax

Hocam sesi video ya alın. Gösterin. Sorunu biliyordur onlar zaten illaki.

Start-Stop olayı benim aracımda da aynı sistemde çalışıyor. Tam durmayı beklemeden motoru stop ettiriyor. Hatta bu durum direksiyon hidroliğini devreden çıkardığı içinde problem teşkil ediyor. Benim korkum frenlerle ilgili bir aksiyona sebep olup olmayacağı. s=s16

Geri
Üst Alt