Golf 7 tdi satıp Auris Benzinli almak

Photographer

Yeni Üye
İsim
Serhat
Merhaba,

aracım 2012 model 2013 trafiğe çıkışlı manuel bir Golf 7 tdi. 105bin kmde olan aracımın hiçbir sorunu yok ve yakıt tüketimi mükemmel! Çoğunlukla otoban kullanımı yapıyorum. Evde bir araç fazlası oluştu. Auris (2017) 2018 trafiğe çıkışlı. 6900KM’de tam otomatik (CVT) şanzıman 1.6 132hp hangi araçla devam edeyim diye düşünüyorum. Auris’in son kasası çok yumuşak, konforlu ve sessiz. Arka amortisörler bağımsız olduğundan aracın salınımı çok hoş. Yol tutuşu gerçekten başarılı. Ayda 2bin, yılda 24bin KM yapacağımı düşündüğümüzde sizin öneriniz ne olurdu? 

@Photographer 

Sorunuzun cevabı son cümlenizde vermişsiniz zaten.

Yılda 24000km otomatik- atmosferik bir araçla epey yakıt masrafınız olur. Her ikisi de C sınıfı araç, hani D veya E sınıfı bir araç olur olsun buna değer diye düşünebileceğin bir durum da yok ortada.

toyota’lar gerçekten sessizlikte 1numara cvt de sorunsuz bir şanzuman

ve otomatik ile manuel kullanım kolaylığı bakımından tartışılmaz

kişisel fikrim herşey para değil

dizelin gürültüsü patırtısı yerine benzinli çok daha iyi bir seçim

ancak ve ancak

toyota ya olan çük yüksek antipatim olması sebebiyle golf ümü o japon’a değişmem ben 

Toyota zaten tüp takın gitsin golfle aynı yakar hatta daha bile az yakabilir . Onun dışında farklılıkları zaten iki aracı kullanarakta deneyimlemişsiniz . Burda iki aracıda kullanan sayısı çok azdır . Onun için kendi kararınızı verin derim .

@xfree37 auris’in konforu beni çok cezbetti. Evimden iş yerim 70-75km gidiş dönüş 140-150 aurisle 5.3lt/100km rakamına ulaştım fakat trafik azdı. Ayrıca şehir içinde bu rakamın uçacağının farkındayım... benzer senaryoda golfle 3.6 tüketiyorum... benzinin tolerasyonu düşük, gazladığınızda ya da yokuşa geldiğinde tüm dengeler şaşıyor...

@mbonat öncelikle teşekkürler cevap için...

tüp uzun vadede o motoru bozuyor.. ilk 60-70bin km bir şey olmuyor ama yakıttan ettiğiniz tasarrufu fazlasıyla alıyor arıza çıktığında.. eski hondamda sorunlar yaşamıştım maalesef

Dizelin gürültüsü patırtısı yok hocam!!

Yani herkes ? Şu golfteki TDI motoru , Ford transit /doblo  polis ekip otosu muadili zannediyor? TDI kaynaklı migrene karşı torpidoda Parol 500 mg tablet bulunduran hiç görmedim

Dizelin in birde bakımları daha masraflı olur diye bir yanılmaca var

Filtreler -yağ zaten aynı fiyat

Dizelde her 30 binde bir 200 liralık yakıt filtresi fazlalığı var (TSI da bu masraf yok kabul)

TSI da da her 60 binde bir 350 liralık buji fazlalığı var (TDI da da bu masraf yok)

Triger 120 bin dizelde

TSI da 180 binde

Burası benzinli lehine tamam  

TSI ve TDI da öyle cep yakacak bakım farklılıkları yok

TDİ almak aracı alırken vereceğiniz fark mantığı dışında başka hiçbişeye bağlı değil

Benn Xxxx dizel farkı verdim?

Amorti var mı?

Çekiliş daha yapılmadı!!! 

Bakıcaz

Olmayabilir de......

Geçenlerde 6k farkla 1.0 TSI yeriine TDI teklifi alan vardı?? Evet o araç sesli çalışır ! Amorti/tork/ekonomi sesi gelir o araçtan

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage benznli araç çok daha titreşimsiz oluyor sürüşü daha keyifli ta ki benzin istasyonuna gidene kadar...

Golfle camları kapayıp klimayı açtığımda herhangi rahtsız edici bir ses almıyorum. Yalnızca motor soğukken v camlar açıkken ses ve titreşim hissediliyor...

benim fikrim km ve model yılı bakımından golfünüzü satıp bir süre auris ile yolunuza devam etmeniz auris yaştan dolayı kazanıyor zaten bırakın yaksın yaktıgı benzin olsun diyecek kadar yakmıycak golfun agır bakım muayne genel temizligi sagı solu derken genel olarak kafa kafaya gelecektir 

Geri
Üst Alt