Golf 4 Hakkında

İsim
kerim
Sayın hocalarım 4-5 aya kadar kardeşime golf 4 hediye alacağım o kasasını çok beğeniyor fakat benim hiç bilgim yok. Hangi motor tutuldu hangi renk almalıyız bilgisi olan bilgilendire bilirse sevinirim. Sonucda modelli bi araba direk almak olmuyor . Bi araştırma yapma gereği duydum. Her konuda yardim aldığım bu forum dan başka tutarlı bilgi bulmak zor. 🙏🏻🙏🏻

Sayın hocalarım 4-5 aya kadar kardeşime golf 4 hediye alacağım o kasasını çok beğeniyor fakat benim hiç bilgim yok. Hangi motor tutuldu hangi renk almalıyız bilgisi olan bilgilendire bilirse sevinirim. Sonucda modelli bi araba direk almak olmuyor . Bi araştırma yapma gereği duydum. Her konuda yardim aldığım bu forum dan başka tutarlı bilgi bulmak zor. 🙏🏻🙏🏻
Hocam renk falan önemsiz o yaşta bir araba alıyorsanız . Tek önceliğiniz bakımı zamanında yapılmış , feleğin çemberinden geçmemiş bir araç bulmak olsun . 

Kronik sıkıntılar o zamandan bu zamana kadar zaten çözülmüştür . 

Golf 4 alacaksanız kesinlikle pacific seri almalısınız. 1.6 105 bg 16v motorlu pacific manueli yaklaşık 120 bin km kullandım. Tüpe uyumlu motor. Lakin otomatiklerini tavsiye etmiyorum. Çünkü otomatikler 102 bg ve 8v. Dolayısıyla otomatik, manuele göre daha az performanslı. Pacific serisi zaten 2003-2004 yıllarında çıktı. Çok el değiştirmemiş, bakımları düzenli yapılmış bir araba alırsanız başınız ağrımaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sakın bir hataya düşüpte 105 bg 1.6 16 valf almayasınız golfün ve volkswagenin en tutulmayan motorları arasında başı çeker, alacağınız araba 2001 1.6 8 valf 102 bg Comfortline olsun, 2019 comfortline golf 7 de olmayan yağmur sensörü araç içerisinden depo kapağı açma gibi özellikleri vardır bu aracın, gri yada metalik kırmızı(kiremit rengi) olanını alın içinin bej rengi olması her daim satışta öncelikli olur, değişeni olmasın tavanda boya yada güneş yanigi olmasın döşemeleri görece düzgün olsun isterse 1 milyon km de olsun ve en önemlisi manuel ve lpg li olsun, 30 binlik araca 3-4 bin verip lpg taktırmak biraz maliyetli oluyor, lpg de benzinde gibi gider 10 yıl böyle binseniz anlayamazsınız lpg li olduğunu, farkli dönemlerde 3 ayrı golf 4 sahibi oldum ama golf 7 aldığımda bile aklım hala golf 4 diyordu, o araçtaki sağlamlık konfor ve ergonomik tasarım ne yazıkki 5-6-7 de yok.

Bu valf olayına pek hakim değilim ama motor olarak 1.6 kullanışlı ve LPG uyumlu olduğunu anlıyorum yorumlardan. Yani tecrübe etmiş olmanız çok önemli. Çok fazla sayıda motor çeşidi var çünkü. Hiç kullanmadığım icin 16 valf veya 8 valf ne anlama geliyor pek bilgim yok. 

@kerimaslan27 8 valf olan alt devirlerde 16 valf olana göre daha canlı bir motor o sebeple şehiriçinde yığılma boğulma yapmaz ayrıca vw nin bugüne kadar ürettiği en sağlam motor olarak bilinir ve lpg ile uyumu benzin kadar iyi, bu 16 valf denilen işe yaramaz motor birkaç yıl kullanılıp vw tarafından banttan kaldırıldı lakin 8 valf olan motor golf 6 dahil tüm golflerde neredeyse kullanıldı yani 16 valf olanın banttan kaldırıp tekrar 8 valf olan ile devam edildi golf 7 çıkana kadar da üretimde kaldı sanırım euro 3 yada 4 normunda olan emisyon oranı yüzünden artık üretilmiyor yoksa golf 7-8-9-30 bu araçların hepsinde olurdu muhtemelen.

bd57feb4146e3e980c97b0cd99a920ec.jpg

b34559fc4725d2669fac9ef1dfdff28e.jpg

Teknik veriler bu şekilde. 8 v ler altdevirlerde iyi. 16 v ise üst devirlerde iyi. Yakıt tükemininde ise 16v daha tasarruflu. Teknik verilerde bile 1 litreden fazla fark var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Serkanasn hocam bilgilendirme icin çok teşekkür ederim. Genelde şehir içi bir kullanımı olacak 8 valf uygun gibi geldi. 

@Ömer Kahraman hocam detaylı bilgi icin teşekkür ederim. 16 valf alt devirlerde pasif kalıyormuş 8 valfe göre tabi bu 16 valf olan mi daha güçlü 8 valf olanmi kullanılmadan anlaşılmayacak galiba 🙏🏻 Ama motor olarak 1.6 kesinleşti kafamda 

iyi günler herkese golf 4 almayı düşünüyorum kmleri 220bin civarında ileride motorda herhangi sıkıntı yaratır mı acaba.konforu çok iyi görünyor.sağlamlığı da önemli

@ihsanalsy 1.6 lar için aracın geçmişi önemli 220000 yaparken özellikle kaliteli yağ mı kullanıldı vs. Ama 1.9 tdi alırsanız 220000 daha yolun başı benim aracım şu anda 580000 de sadece 2 kez baskı balata ve volan dişlisi değiştirdim. 

@Serkanasn çok doğru konuştun hocam bende tüm kasalar var seyahate çıkarken 1. Tercihim ya mk3 veya mk4

20180228_103153.jpg

IMG-20180227-WA0004.jpg

20190703_130413.jpg

20180201_145005.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ramadansemir Aslında biraz araştırma yapınca tüm dünya genelinde vw araçlarının en sağlam ve stabil olanlarının 1997-2004 arasında yapılmış olduğu gerçeği ile karşılaşıyoruz, sanırım sonrasında elektronik oyuncaklar artsada araçlardaki maliyetin azaltılması için kaliteden ödün verildiği söyleniyor, bugün 18-19 yaşındaki golf 4 hala her şartta stabil olarak sahibine keyif verirken 5-10 bin km de 1-2 yaşında olan golf 7 passat b8 in her yerinden ses gelip yolda kalırmı korkusu ile endişe ile kullanılması durumu açıklıyor, golf 7 yi de severim güzel araçtır elbette ama golf 4 gençliğimin en güzel günlerinde hep keyifle kullandığım araçtır, yıl sonuna doğru değişensiz büyük hasarı olmayan 3-4 parça boyalı ve mümkünse sunrooflu bir araç bulursam alıp güzel ve detaylı bir bakım+temizlik yaptırıp kullanmayı düşünüyorum.

Geri
Üst Alt