Megane 3 ile alakalı bir soru yardım bekliyorum.

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Elimde megane 3 dizel otomaik 1.5 dci araç var. Yakın bir arkadaşımın bana bıraktı satayım diye. Araç 3-4 ayda bir emisyon uyarısı veriyor. Cihaza bağlayınca birkaç enjektörde arıza var diyor.

Bu gün bir ustaya gösterdim enjektörleri temizlersek düzelir dedi. Sizce ne yapmalıyım? Bir fikriniz var mı.

yusuf dedi:
Elimde megane 3 dizel otomaik 1.5 dci araç var. Yakın bir arkadaşımın bana bıraktı satayım diye. Araç 3-4 ayda bir emisyon uyarısı veriyor. Cihaza bağlayınca birkaç enjektörde arıza var diyor.

Bu gün bir ustaya gösterdim enjektörleri temizlersek düzelir dedi. Sizce ne yapmalıyım? Bir fikriniz var mı.
Bence emanet araca bişey yaptırmayın, arkadaşınıza ulaşma şansınız varsa ona sorun onun dedikleri doğrultusunda hareket edin

Hocam enjektör temizlemesinden kaçının hele enjektörü fiziksel temizleme yapıyorlarsa arkanıza bile bakmayın emisyon uyarısı birkaç sebepten olabilir bunun tam nedenini bilgisayar bağlayarak görülebiliyor. Aracın km sine bağlı olarak üretim hatası veya kotu yakıttan şüphe edilebilinir. Normal şartlarda 300 bin km civarına kadar enjektorden sıkıntı gelmesi beklenmemelidir ( üretici firma daha ucuza kaçmadığı surece )

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

Geri
Üst Alt