Arka cam buğu çözücü açınca gelen ses

asturias

Üye
İsim
ARİF
Dostlar merhaba, uzun süre sonra tekrar yeni birkaç sorunla aranızdayım :)

İlk başta belirteyim hemen aracım 2015 Haziran sonrası gelen seri TDI Hıghlıne.

Bugün arka cam buğu çözücüyü açtığımda direksiyon alt kısmından aralıklarla çıtlama sesleri geldi. Kapatınca kesti. Aynı şekilde start-stopu devre dışı bırakıncada ses keildi. Başına gelen var mı yada aynı araca sahip arkadaşlar bunu deneyebilir mi?

İkinci problem bilmeyen arkadaşlar için aracımın 2. haftasında 850 km'de fabirkasyon hatası diye baskı balata değiştirildi. Devamında 1-2 gün önce aracın debriyajı yukarıda kavramaya başladı 5500 km de. Gerçi sorun tam olarak bu da değil gibi. Debriyajdan ayağımı tamamıyla kaldırmadığım zaman göstergede bulunan shift göstergesinde kaçıncı viteste olduğu yazmıyo ve bu aracın zıplamasına sebebiyet veriyor. Ayağımı pedaldan tam çektiğimde sorun yok ama bu seferde İstanbul trafiğinde tabiri caizse sol bacağım küfür ediyo bana.

@asturias

Start stopta hiç ses duymadım şimdiye kadar. Buğu çözücü için uzun süre açılmadığı için ilk açılışta yapmıştır o sesi belki. Ben hiç duymadım. Klima açınca başta öyle ses geliyor bazen ama. Debriyaj size öyle geliyor olabilir. Başka bir golf ile karşılaştırın derim.

yusuf dedi:
@asturias

Start stopta hiç ses duymadım şimdiye kadar. Buğu çözücü için uzun süre açılmadığı için ilk açılışta yapmıştır o sesi belki. Ben hiç duymadım. Klima açınca başta öyle ses geliyor bazen ama. Debriyaj size öyle geliyor olabilir. Başka bir golf ile karşılaştırın derim.
Yok zaten start-stop şimdiye kadar bi problem yapmadı hiç ses duymadım bende. Buğu çözücü açıkken start-stopu devre dışı bıraktığımda aynı sesi yapmadı. devreye alınca tekrar ses gelmeye başladı.

@asturias o ses bende de mevcut ama normal. sistem isinma durumuna göre giderkende kapatiyor rezistansi o zamanda geliyor aynı ses.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@newspeed eyvallah sağolasın hocam içim rahatladı biraz. ama ilginç bir durum. önceki arabam fiesta da böyle bir durum yoktu.

Diğer konudada debriyajım normal konumunda kavrıyor ama. Bu vites göstergesinin algıladığı nokta yüksekte ve buda bir şekilde aracın sarsıntılı hareket etmesine sebep oluyo çözemedim. s=s16

Geri
Üst Alt