Kar temizliği

maniax

Katılımcı Üye

İsim
Murat
@major24 hocamın tavsiyesi üzerine aramızda geçen bi konuşmanın üzerine açıyorum bu konuyu arkadaşlar.

evet ben şahsen ankara'da yaşamaktayım ve yılın özellikle aralık-ocak-şubat aylarında ciddi miktarda kar yağıyor ve genelde sabah işe gitmek için kalktığımızda aracımızın üzerini bembeyaz buluyoruz. soğuğun da etkisiyle temizlemek ciddi zahmetli oluyor.

benim sizlerden fikir almak istediğim nokta; araçlarımıza ve boyaya zarar vermeden cam dışındaki karları nasıl temizliyorsunuz?

kar küreyiciler camı çizer mi?

sabah ön camdaki donmaya karşı nasıl önlemleriniz var? sonax vs kaliteli markaların buz çözücüleri aracın cam fitili, boya gibi yerlerine zarar verir mi?

Şimdilik muglayadayim ama bayramdan sonra hangi şehirde /şehirlerde olacağım belli değil. O nedenle bu konuya gelecek cevaplar benim de isime yarayacak...

@maniax hocam gibi bende Ankara'da yaşıyorum. İşe giderken arabayla gidip geliyorum.

Ankara'nın eşek donduran soğuğunu seviyorum tam bana göre olsada arabaya zarar vermeden temizlemenin bir yolunu bulan varsa benim içinde faydalı olur.

Ben şimdiki aracın ön kısmına güneş koruma zamazingosunu koyuyorum buz vs tutmasın diye unutursam da o sert plastikle cam kenarındaki plastiklere zarar vermeden temizlemeye gayret ediyorum sabah benim küçük fareyi ısıtırken.

Not: Ankara'da hava şu an sıcak 0 derece :) Geçen hafta -20'leri gördük.

@maniax hocam gibi bende Ankara'da yaşıyorum. İşe giderken arabayla gidip geliyorum.

Ankara'nın eşek donduran soğuğunu seviyorum tam bana göre olsada arabaya zarar vermeden temizlemenin bir yolunu bulan varsa benim içinde faydalı olur.

Ben şimdiki aracın ön kısmına güneş koruma zamazingosunu koyuyorum buz vs tutmasın diye unutursam da o sert plastikle cam kenarındaki plastiklere zarar vermeden temizlemeye gayret ediyorum sabah benim küçük fareyi ısıtırken.

Not: Ankara'da hava şu an sıcak 0 derece :) Geçen hafta -20'leri gördük.
valla ben o karlı günlerde elime poşet geçirip kaput ve tavandaki karları kolumla aldım. :D

cami da kureyiciyle. on cama da sonax sıktım. 

cok şükür havalar ısındı biraz. 

sizin küçük fare ne hocam? :)

@maniax hocam poşet fikri iyiymiş arabada bir tane hazırda bulundurayım bende :)

Sonax dediğinizi ön cama sıkınca buzu kolayca mı temizliyor o meret ?

küçük fare otoban faresi 106 ;)  

Sabahları makas atan birilerini görüyorsanız o benim işte. 

@maniax hocam poşet fikri iyiymiş arabada bir tane hazırda bulundurayım bende :)

Sonax dediğinizi ön cama sıkınca buzu kolayca mı temizliyor o meret ?

küçük fare otoban faresi 106 ;)  

Sabahları makas atan birilerini görüyorsanız o benim işte. 
shellin buz çözücüsünü de almıştım da pek iyi değildi. sonax guzel ama. iyice sıkıp plastik çekpas gibi biseyle alinca camda bisey kalmıyo valla. 

@maniax teşekkürler üstad denemek lazım. Ankara'nın ayazı max 2 ay daha devam eder herhalde. Nisan sonu mayıs başı gibi gene terlemeye tshirt giymeye başlarız gibime geliyor.

Geri
Üst Alt