Trim sesleri

Yalıtım işini bende düşünüyorum fakat kafamda birkaç soru var.  Yalıtım yaptık dışardan sesler kesildi bu sefer daha çok trim sesi duyar mıyız ?  Tüm trimleri söktük altlarını oturum yerlerini bez bantla sarıp slikon sprey sıktık yinede ses gelir mi ?

Yaz geliyor kapı içlerinden başlayıp bagaj,kaput sonra davlumbaz içlerine yaltım yapma fikrim var .

@AhmetCakmak  cam tavana yakın yerlerden geliyor sağ kapı döşemenin ordan geliyor arabadan soğudum be birde ben golfü yumuşak bir araba zannetmiştim her çukurda direk bizzat bozuk yolu hissediyosun 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak  cam tavana yakın yerlerden geliyor sağ kapı döşemenin ordan geliyor arabadan soğudum be birde ben golfü yumuşak bir araba zannetmiştim her çukurda direk bizzat bozuk yolu hissediyosun 
Hocam servise götürün detaylıca baksınlar, bu dediğiniz trim sesleri her Golf'te yaşanmıyor sonuç olarak.

Serviste tam olarak nerelerden ses geldiğini vs. detaylıca belirtirseniz hallediliyor. Buna dair forumumuzda onlarca konu mevcut bir gözatın isterseniz. 

Golf'te kronik olarak diyebileceğimiz en belirgin ses tümseğe vs. girince süspansiyonlardan gelen sestir. O ses ise serviste yağ sıkılarak çözülüyor.

Jant boyutu, lastik durumu ve lastiğin kalitesi de yolu hissettiren önemli bir diğer faktör.

Yani çözümsüz şeyler değil bunlar, umarım halledersiniz. 

Keyifli sürüşler. :)  

Yalıtım işini bende düşünüyorum fakat kafamda birkaç soru var.  Yalıtım yaptık dışardan sesler kesildi bu sefer daha çok trim sesi duyar mıyız ?  Tüm trimleri söktük altlarını oturum yerlerini bez bantla sarıp slikon sprey sıktık yinede ses gelir mi ?

Yaz geliyor kapı içlerinden başlayıp bagaj,kaput sonra davlumbaz içlerine yaltım yapma fikrim var .
Yalıtım yaptıktan sonra baya farkediyor hocam. Şuradan eski konulara bakabilirsiniz. Fikir verecektir. 

https://www.google.com/search?q=golftutkusu.com+yalıtım&oq=golftutkusu.com+yalıtım&aqs=chrome..69i57.2737j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

pandizot'u bile sağa sola kaydırmayı deneyin, oturduğu çentikte ses yapıyor.  Sunroof tıkırtısıda moda (şükür bende yok)

En belirgin yaşadığım 1. sorun tabla burçlarından gelen gıcırtı. Onuda kendim yağlayarak çözdüm. 2 ayı geçti sanırım tık yok. Ne kadar devam edeceğini merak ediyorum. Bekleyip göreceğiz. 2. yüksek hızlarda sol kelebek camından gelen hafif rüzgar sesi.

Yol iyiyse içeride trim mirim sesi yok.
Her ne kadar ses var diye şikayet etsekte, insanları araca aldığımda yaşadığı huzur beni yeniden aşık ediyor aracıma :))   

Trim sesi bmw de dahi var o yüzden golfe cok görmüyorm  havalar biraz ısındıda sesler azaldı neyseki

@niclayt hocam nereleri hangi yag ile yagladiniz acaba? Lifte kaldirmadan yapabilirmiyiz bunu? Mumkunse yagladpiginiz yerlerin bi fotosunu koyabilirseniz birçok arkadaşa faydasi olur sanirim.tesekkurler....

@niclayt hocam nereleri hangi yag ile yagladiniz acaba? Lifte kaldirmadan yapabilirmiyiz bunu? Mumkunse yagladpiginiz yerlerin bi fotosunu koyabilirseniz birçok arkadaşa faydasi olur sanirim.tesekkurler....
Hocam şu konuda son mesajda yazmıştım.     Yabancı kaynaktan bir link paylaşmıştım, Gavurcam pek iyi değil tam çözemedim. O soruya bir cevap gelmedi.  

Ben lifte kaldırıp uygulattım. Lifte kaldırmadan biraz zor olur, tekerler sökülse yine uygulanabilir sanırım. 

@niclayt tesekkurler benim aracta yok ama olursa en iyisi serviste yaglatmak sanirim.

Simdilerde de arka orta koltuk bozuk yolda bagaj pandizotuna surtup ses cikartiyor nasil cozerim bilmiyorum , ama orta koltuk sag arka koltukla beraber katlaniyor ancak kilitlenirken yine tek kilitmi tutuyor iki koltugu emin olamadim , orta koltuk elle itince cok hafif oynuyor o da ses yapiyor

@AhmetCakmak hocam çoğu konuya baktım birçok kişi şunu diyor : yalıtım yaptıktan sonra dışardan gelen sesler kesiliyor fakat başka sesleri duymaya başlıyorsunuz 😊 Tamam dış mekan sesini kestik kapıdan ses gelmiyor bu sefer konsoldaki sesler batar mı diye düşünüyorum 😊

@ZITIPAŞA hocam benim aracımdada koltukların ordan ses geliyordu kilitlerin oturduğu yere bez bant sararak sorunu çözdüm .

@AhmetCakmak hocam çoğu konuya baktım birçok kişi şunu diyor : yalıtım yaptıktan sonra dışardan gelen sesler kesiliyor fakat başka sesleri duymaya başlıyorsunuz 😊 Tamam dış mekan sesini kestik kapıdan ses gelmiyor bu sefer konsoldaki sesler batar mı diye düşünüyorum 😊
Şahsen ben de yalıtım için her yerin açılmamasından yanayım ama şuanda mevcut seslere servis veya siz çözüm bulamıyorsanız yalıtımdan başka seçenek kalmıyor. Yılbaşında 2013 model Golf'ü sattım ve o zamana kadar hiç trim sesi sorunu yaşamadım. Biraz şans işi biraz da kullanıcıda bitiyor olay. İnsan kafaya takınca en ufak ses bile sanki davul sesi gibi geliyor. :)  

Geri
Üst Alt