Trim sesleri

@ZITIPAŞA @MKT86001 Selamlar; belki sorununuzu çözdünüz bilemiyorum ama bende bir yerde birşey buldum onu paylaşayım. Benim aracım Golf 7 MK 2017 Higline dediğiniz gibi ufacık bir tümsekte gıcır gıcır sesler geliyordu. Ben de biraz takıntılıyım ses konusunda internette bir araştırma yaptım kapanan koltukların kilit yerlerindeki U demirden yada kol dayamanın kilit yerinden olabilir diye bilgi edindim oralara siyah elektrikçi bantı ile bant yapıştırdım ama yapmaya devam etti. En sonunda Bagajın üstünde keçeli gibi bir tabla var onun geçme yerlerine aynı siyah banttan yapıştırdım ses kesildi. İsterseniz oraları deneyin.

Merhabalar 2016 aracım dolu mağduru oldu. Tavanı göçük düzeltme yaptırdık, daha sonra taşlık yolda veya kasisler de trim sesi gelmeye başladı. Tavandan gelebilir mi bu sesler ? Gıcır gıcır vallahi bıktım nasıl çözebilirim ? 

Bizim araçta ön konsoldan ara ara gelen sesler dışında son zamanlarda arka sağ taraftan doğru bir zırıltı gelmeye başladı. Bazen yapıyor bazen yapmıyor bazen yol boyu devam ediyor ne olduğunu anlayamadım sürekli tek başıma yolculuk yaptığım için ama epey sinir bozucu bir durum.

Başına gelen var mı? Sağ arka kapıdan geldiğini düşünüyorum ama ne oldu da birden bire başladı bu ses bilmiyorum.

Ender Oto'da çok önceden açtırıp baktırmıştım az bir şey sünger yapıştırıp geri kapatmışlardı. Acaba gene o açtırıp baktırmalı mıyım? Bir ton da para istiyorlar. 

Bilemedim ne yapsam..

aracım 2019 golf daha 3000 kmde bozuk yollarda sinir bozucu sesler geliyor yani 0 arabada böyle seslerin olmaması gerekir hayır birde hassas olmama rağmen sesin nerden geldiği belli değil resmen

arkadaşlar merak ediyorum araçlarınızda trim sesleri var mı varsa çözümleriniz mevcutmu
2019 kasım ayı çıkışlı golf aracımda aynı km’lerde kapı trim sesi geliyordu. serviste 4’ünü birden değiştiler 1 ay sonra yine aynı ses
Eveet yine bir trim sesi konusuyla beraberiz...

Ben ornek veriyorum:

Sag guneslik ses yapiyodu. 2. Servis bakiminda soyledim. Duzelttik dediler. Kapiyi her kapatmamda ordan ses gelmeye devam etti. Ben de araya pecete koydum artik ses gelmiyo...

Sol havalandirma izgarasi zirildiyo cok bozuk ya da titresim yaratan kosularda.. Zirildamaya devam.

Sol B sutunundan kuvvetli baslarda titresim ses geliyo.. Devam..

Sag kapidan nadiren titresim sesi geliyo.. Devam..

Ezelden beri burclar gicirdar.. Devam...

Ergoaktif koltuklarin deri yanal destekleri saga sola virajlarda beni tutmatya calisirken vicir vicir .. Devam..

Suspansiyon sistemi zaten sesli calisan bir marka.. Jantlar 17" onlar da yine farkli kosullarda takur tukur.. Lastikler Michelin CC+ .. Devam...

Kasislerde, kod farki olan yerlerde, asfalttaki abuk subuk konumlu ya cokmus ya da volkanik dag gibi yukselmis rogar kapaklarindan hizla gecerken on konsoldan A sutunu diplerinden yumurta kabugu eziliyo/ kiriliyo gibi sesler.. Bu da yine hava sartlarina gore degisen siddette.. Devam...

:D

Icimi dokesim varmis .. Iyi oldu.. Devam..
yeminle aynı sorunlar ben de var :)

Eveet yine bir trim sesi konusuyla beraberiz...

Ben ornek veriyorum:

Sag guneslik ses yapiyodu. 2. Servis bakiminda soyledim. Duzelttik dediler. Kapiyi her kapatmamda ordan ses gelmeye devam etti. Ben de araya pecete koydum artik ses gelmiyo...

Sol havalandirma izgarasi zirildiyo cok bozuk ya da titresim yaratan kosularda.. Zirildamaya devam.

Sol B sutunundan kuvvetli baslarda titresim ses geliyo.. Devam..

Sag kapidan nadiren titresim sesi geliyo.. Devam..

Ezelden beri burclar gicirdar.. Devam...

Ergoaktif koltuklarin deri yanal destekleri saga sola virajlarda beni tutmatya calisirken vicir vicir .. Devam..

Suspansiyon sistemi zaten sesli calisan bir marka.. Jantlar 17" onlar da yine farkli kosullarda takur tukur.. Lastikler Michelin CC+ .. Devam...

Kasislerde, kod farki olan yerlerde, asfalttaki abuk subuk konumlu ya cokmus ya da volkanik dag gibi yukselmis rogar kapaklarindan hizla gecerken on konsoldan A sutunu diplerinden yumurta kabugu eziliyo/ kiriliyo gibi sesler.. Bu da yine hava sartlarina gore degisen siddette.. Devam...

:D

Icimi dokesim varmis .. Iyi oldu.. Devam..
hepsi fazlasıyla bende var şimdi kasislerden geçerken gırç gurç gırç gurç ses gelmeye başladı ayriyetten aracımı 2019/kasım ayında 0 almıştım

Geri
Üst Alt