Golf 1,6 TDI Highline - Yeni Focus 1.5 St Line Karşılaştırması

@chemdemir Cok yararli bir yazi olmus. Benimde bu iki araci karsilastirma imkanim oldu, bende 1.0 tsi dsg var, o yüzden 1.0 ecoboost tercih ettim test icin, arkadasimiz zaten cok detayli anlatmis ben sadece motor konusunda yorum yapmak istiyorum. Motor dedigin alman olmali, bu kadar fark beklemiyordum. TSI gercekten bir mühendislik harikasi, bunuda yapsa yapsa almanlar yapar.

@chemdemir eline sağlık... Ben zaten golf sahibiydim. Geçenlerde de uzun uzadıya Şahsuvaroğlu'nun test aracını kullanmıştım. Aracın üzerinde alınabilecek tüm donanımlar vardı.

Şanzıman sorunsuz, çünkü eski usul tork konvertörlü şanzıman var. Ancak tabi vites geçiş süresi DSG'ye göre bariz uzun. Bu da hem ses hem de tüketime olumsuz yansıyor. Performansın ise resmen içine ediyor...

GEnel olarak tespitlerine katılıyorum. Eski (MK3 HB) bir focus kullanıcısı olarak iç mekanın bu kadar büyütüldüğünü görmek güzel. Ciddi anlamda genişlemiş. Bunda aks mesafesinin artmasını büyük artısı var. Aynı olayı B8 Passat'da VW'de yapmıştı. 

Bir düzeltme, MK4 focusun farları Led far. Bixenon değil.

@chemdemir Fiyat gerçekten inanılmazmış hocam. Her geçen gül mal sahibi olmak zorlaşıyor güzel ülkemizde.

Ayrıca gayet güzel karşılaştırma olmuş elinize sağlık.

Geri
Üst Alt