Arka cam Silecek suyu akıntısı

major24

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Geçenlerde ön ve arka cam için silecek suyunu ve silecekleri çalıştırmıştım ve bir süre sonra arka camın tepesindeki çıkıştan akıntı olmuştu. Az önce bir yere gittim geldim, silecek suyunu kullanmadığım halde gene tepeden akıntı yaptı silecek suyu. Silecek suyu çıkışının ucunu kuruladım ve 5-10 sn sonra ucuna dokunduğumda gene ıslaklık geliyor.

Daha dün film ve seramik kaplama yaptım ve bana 10 gün aracı yıkamamam söylendi. Bu durumda ne yapmak lazım ?

Neden bu akıntı oluyor, çözümü nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca , anladım hocam. sabah ilk işim bu olacak. Başka bir sitede 2013-14 yıllarında bu problemleri yaşayanlar olmuş sanırım daha çözüm bulunamamış  :(

Son çara ucunu tıkarım ^^

major24 dedi:
Geçenlerde ön ve arka cam için silecek suyunu ve silecekleri çalıştırmıştım ve bir süre sonra arka camın tepesindeki çıkıştan akıntı olmuştu. Az önce bir yere gittim geldim, silecek suyunu kullanmadığım halde gene tepeden akıntı yaptı silecek suyu. Silecek suyu çıkışının ucunu kuruladım ve 5-10 sn sonra ucuna dokunduğumda gene ıslaklık geliyor.

Daha dün film ve seramik kaplama yaptım ve bana 10 gün aracı yıkamamam söylendi. Bu durumda ne yapmak lazım ?

Değerli Hocam;

Bende de vardı.

Serviste yarım saatlik bir operasyonla düzeltiyorlar.

Nedeni püskürtme hortumunda biriken suyun sızması.

Neden hortumda birikir derseniz Almanların malzemeden çalmayıp bu hortumu uzun bırakmaları.

Bu hortum kısaltılınca sorun çözülüyor.

servise defalarca gitsem de Ben bu kadar basit bir şey için orasını burasını elletmek istemediğimden kendi haline bırakmıştım.

silvershadow dedi:

Değerli Hocam;

Bende de vardı.

Serviste yarım saatlik bir operasyonla düzeltiyorlar.

Nedeni püskürtme hortumunda biriken suyun sızması.

Neden hortumda birikir derseniz Almanların malzemeden çalmayıp bu hortumu uzun bırakmaları.

Bu hortum kısaltılınca sorun çözülüyor.

servise defalarca gitsem de Ben bu kadar basit bir şey için orasını burasını elletmek istemediğimden kendi haline bırakmıştım.
Muhtemelen C.tesi gideceğim pedal seti + orj kapı eşiği filmlerim gelmiş. Gitmişken de bu sızıntı problemine baktıracağım. Hortumun uzunluğunun bu sızıntıya yol açtığını onlar biliyordur, bilmiyorlarsa da öğretiriz ^^

2011 Polomda bile vardı bu sorun Golf'te henüz arka sileceği pek kullanmadığımdan farketmedim.

Geri
Üst Alt