U ledli bi xenon gece aydınlatması yeterli mi?

vuslat

Yeni Üye
Arkadaşlar bazılarınızın bildiği gibi ben de sipariş ettiğim u ledli Golf'ümü bekliyorum.

Yalnız benim Golf'ten beklediğim en büyük şey gece önümü görmek. Şu an halojen farlı Polo'm var ve farlarından hiç memnun değilim. Golf'ün Bmw veya diğer premium markalara göre xenon aydınlatması nasıldır? Şu andaki halojen farlara göre kaç katı bir görüş netliği ve mesafesi sağlar? Farların dönüşe ve hıza duyarlı olması beni cezbetti. Siz değerli arkadaşların da yorumlarını almak istedim. Eğer elinizde karanlıkta çekilmiş xenon aydınlatması ile ilgili resimleriniz de varsa görmek isterim. Teşekkürler.

@vuslat

Değerli Hocam,

Bu donanım kendisine ödenen her kuruşu hak ediyor.

Aşağıdaki videoda statik viraj farlarının performansı yanısıra aydınlatma gücünü de görebilirsiniz.

Hızınız arttıkça yanlardan öne  doğru  daralmaya başlayan ve daha ileriye daha kuvvetle aydınlatma özelliği performanslı kullanım sevenler için çok etkindir.

Kimi kullanıcılar aydınlatma üst çizgisinin  düşük olmasından muzdaripler. Ancak serviste yüksekliği arttırılması mümkünse de karşıdan gelen ve arkasından  takip ettikleriniz için azap haline dönüşmesi ihtimaline karşı pek de tavsiye etmiyorum.

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/u-led-gunduz-farlari-ve-bi-xenon-farlar-(pxb)/

@silvershadow Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Xenon benim için Golf'te olmazsa olmaz bir donanım. Ekim gibi gelecek inşaallah. Bu konuda ben de detaylı bir test yapar, buraya koyarım.

Aracımda Xenon ile beraber Dynamic Light Assist mevcut. Xenon'un uzun ve kısa aydınlatması hakkında bilgim yok fakat aracınıza DLA eklettiyseniz aydınlatma konusunda problem yaşamazsınız.

Yolları fazlasıyla parlatacağına emin olabilirsiniz

Murat Hocanın deyimi ile; Gecenizi gündüze çevirecektir. Rahat olabilirsiniz.

gece araç sürmek benim için rahatsız edici idi, sarı kısa farların aydınlatma düzeyi iyi değildi (corolla 2012), yeni alacağım arabada xenon mutlaka olmalıydı.  3000 km kullandım, çok çok çok memnunum. O dönüş farları yokmu muhteşem bir özellik, eve gelirken karşısı taş duvar olan dik ve rampa bir dönüşüm var ana yoldan geldiğim için biraz hızlı dönüyorum beni çok rahatlatıyor. Virajlarda farın dönmesi sürüşünüzü çok rahatlatıyor güvenle ilerleyebiliyorsunuz. Kısacası Xenon lu U Led benim için güvenlik demek, şıklığıda artısı.  Dla gereklimi derseniz tembel biri iseniz alın derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
U ledi bilmiyorum aldığım araç hazır olduğundan ekletemedim malesef aracımda basic xenon mevcut, açıkcası kısaları beni rahatsız ediyordu çok az mesafeyi gösteriyodu öndeki araca vurmasın diye galiba, serviste biraz yükselttik şuan gerçekten çok iyi karşıdaki araçlarıda rahatsız etmiyor..

Değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Geri
Üst Alt