Motor İçi Temizleme(Engine Flush) | Motul MoCool - G13 Antifreeze | Liqui Molly | EGR

Hocam elinize sağlık, istanbul içinde böyle bir çalışma yapabilecek yerimiz olursa çok fazla talep olur diye düşünüyorum :D  

Mehmet hocam seni instadan da yotube den de takip eden biri olarak bu araca neden hala mobil 1 kullandığını merak ediyorum. ben bu yağı en son megane 2 aracımda kulladım memnundum.

şimdiki aracımda castrol edge kullandım hep ama tsi olduğu için yağı 10 bin km de 1 litre kadar eksiliyor. araştırmalarım sonucu LİQUİ MOLY ve MOTUL marka yağ kullanırsam memnun kalacağımı söylüyorlar. Açıkçası ben LİQUİ MOLY yağa MOTULdan daha sıcak bakıyorum. Sende bu iki yağ markasından birini neden kullanmıyorsun? Sonuçta araçta büyük turbo ve yazılım var. Molbil 1 kullandığına göre bir bildiğin var diye düşünüyorum. Sence tsi aracımda hangisini kullansam daha sağlıklı. castrol edge den memnun değilim.

Bende liqui moly nin motor temizleme ürününü almayı düşünüyorum, bu işlemi nasıl yaptırıyoruz, eski yağ ile bitlikte mi kullanıyoruz sonrasında yine biraz yağ koyup belli bir devirde motoru çalıştırıp en son yeni yağı mı döküyoruz motora, bilen arkadaşlar yazabilirse eğer en azından yaptırmak isteyenler biraz bilgi sahibi olur, teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar çok eski konu ama sormam gerek yağ değişimden önce gerçekten Engine Flush kullanmak gerekiyor mu ne faydası var...

Bakımları zamanında yapılan ve zamanında değiştirilen benzinli araçlar için gerek var mı...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar çok eski konu ama sormam gerek yağ değişimden önce gerçekten Engine Flush kullanmak gerekiyor mu ne faydası var...
Bunu hiç bir zaman anlayamayız desem yeridir. Neticede motorun içerisini gördüğümüz saydam bi yüzey olmadığı için nasıl bir tepkime verdiğini anlayamayız. Psikolojik bi rahatlamada olabilir, gerçek manada az veya çok bir temizlikte olabilir.
Ben az ya da çok bir temizlik-eski yağı arındırma yaptığı kanısındayım. Her bakımda değilde 30-50binde bir yapılırsa faydası olabilir.

Bakımları zamanında yapılan ve zamanında değiştirilen benzinli araçlar için gerek var mı...
156000 km deki dizel aracimiz icin hic kullanmadim, ben cok gerekli bir urun oldugunu dusunmuyorum. Ozellikle tek bir yag modelinden ilerlenirse hic gerek kalmayacaktir.

Bedavaya verseler kullanmam.

Bir tane otomotiv markasının
Kullanma kılavuzunda , periyodik yağ değişimlerinden önce bu tip ön yıkama yapınız talimatı var mı? (Mercedes, volvo , vw , bmw vsvsvsvs )

Böyle seyler arac sahibine psikotik antidepresan etkisinden başka bi ise yaramaz.

Peki her yağ degisimden sonra

Silindir yataklarında , karterin dibinde
%2 eski yağ kalmıyormu ? Kalıyor evet

Yeni bosalttığımız %98 Yeni yağla harmanlan bu %2 lik eski yağ molekülleri bir süre sonra ömrünü tamamlayıp yanma seklinde egzozdan atılıyor.

Eee bu error degil mi ?

Yetkili distrübütör + vw ag kullanım kılavuzunda Tsi larda yeni motor yagı YANARAK eksilebilir 4 litre yagın 1 litresi (motordaki yagın %25 i ) yanarak egzosdan şutlanabilir !! Bu normal bi durumdur diyorsa

%2 lik eski yağda yanarak egzosdan şutlanıversin.

iyi akşamlar
ben genelde temizlik amaçlı kullandığım liqui moly nin yağ çamuru temizliği adında bir ürünle yapıyorum.arada engine flush kattığımda oluyor.ama bana kalırsa yağ değişiminden yaklaşık 200 km önce bu yağ çamuru temizliği denilen ürünü katıp araç üzeribnde gezip ondan sonra yağı değişitirmek engine flush atıp hemen değiştirmekten sana daha işlevi olan bir iş gibime geliyor.Nedense başka firmalara değilde bu firmanın dediklerini harfiyen uygulayınca bazı arızalarımın azaldığına şahit oldum.bunlardan bir tanesi eski bir aracımda şanzıman dan gelen bir ses vardı ve prizdirek rulmanının bozulduğunu söylüyordu ustalar.ve değişmeden düzelmez diyorlardı. liqui moly nin mos2 li şanzıman katkısından katıp aynı firmanın şanzıman yağını katarak inanın o iğrenç ötesi ses kesilince firmaya o anda şapka çıkardım.
bilmiyorum yinede kimseyi etkilemek istemem.Başıma gelen olay bu.
https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-yag-camuru-temizligi-300-ml-5200

Geri
Üst Alt