Golf5 kapı kilit sorunu

Emrahka

Yeni Üye
İsim
Emrah
Merhabalar 2004 model golf5 FSI  Comfortline aracımın kapı kilitleri düzensiz çalışıyor. Uzaktan kumanda ile kilitlendiğim zaman şöför kapısı hiç kilitlenmiyor, sol arka kapı kilitleniyor fakat kumanda ile açtığımda açılmıyor içeriden kilite müdahale edip öyle açıyorum sağ kapılarda ve bagajda sıkıntı yok anlamadım bir türlü sıkıntı nerede. Arabayı kumanda ile kilitlendikten sonra söför kapısını kilitlemek için anahtarla kilitliyorum.  Yardımcı olursanız sevinirim 

Merhabalar 2004 model golf5 FSI  Comfortline aracımın kapı kilitleri düzensiz çalışıyor. Uzaktan kumanda ile kilitlendiğim zaman şöför kapısı hiç kilitlenmiyor, sol arka kapı kilitleniyor fakat kumanda ile açtığımda açılmıyor içeriden kilite müdahale edip öyle açıyorum sağ kapılarda ve bagajda sıkıntı yok anlamadım bir türlü sıkıntı nerede. Arabayı kumanda ile kilitlendikten sonra söför kapısını kilitlemek için anahtarla kilitliyorum.  Yardımcı olursanız sevinirim 
Geçmiş olsun. Benzer kapı kilidi problemlerini golf 4 ümde de yaşamıştım. Sanayi de iyi bir kilitçiye giderseniz sorununuz çözülecektir. Benimkileri tamir edilmişti. Bazen kapı kilitlerinin değişmesi gerekebilir. İzmirdeyseniz usta önerebilirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Kapı kilitlerinin motorundan kaynaklı.  Tamiri mümkün. Sakın yan sanayi kapı kilidi almayın. Kısa süre sonra aynı sorunu yaşarsınız. Bundan 3 veya 4 sene önce aynı sorunu bende yaşadım. 75 TL motorlarını tamir edip tekrar montajını yetirmiştim.

Upvote 0
Kapı kilit motorlarının belli bir ömrü olduğunu söyledi usta. Parça satmak için yapıyorlarmış. Servis tamir etmiyor, komple parça değişimi yapıyormuş. Kapı başına 700₺ civarında olur dedi. Ben kapı başına 150₺den 3 kapı yaptırdım. Sanayide kilit motorlarını tamir eden iyi bir usta bulmalısınız. Geçmiş olsun.

Upvote 0
Erkan oto elektrik erciyes sanayi sitesinde Ankara acity yakınlarında işinizi çözecektir.

Upvote 0
Merhabalar, konuyu yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın, golf 7 aracımda Bu sabah kapıyı anahtardan kitlediğim zaman sağ ön tarafı dışında hepsi kitlendi ön sağ tarafı kitlenmedi 4,5 kere denedim olmadı. Kitlesem bile açılıyordu o taraf sadece ,Çorlu oto sanayide elektrik ustasına götürdüm 350  tl gibi bi fiyat verdi ancak orda kilide bastım zaman kitlendi kapı şuan sıkıntısız kitleniyor,yaptırmam gerekir mi ilk defa başıma geldi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Egehan 

bu hata mutlaka tekrar edecektir.

elektrikle çalışan bir itme-çekme motoru metal telleri çeker ve iter. böyle çalışır.

zamanla yağsız kalır, başka etkenlerle sıkışır, ya da motor arıza yapar ve çalışmaz.

eğer motor bozulmaya başlamışsa değiştirmek gerekir.

sistem yağsız kalmışsa ve sıkışmışsa tamir edilir ve yağlanır.

elektrik soketlerinde örneğin su girmesi sonucu oksitlenme varsa tamir edillir.

sizdeki arızanın sebebini bilirseniz nasıl düzeltileceğiniz de belli olur.

zamanınız varsa ve eliniz yatkınsa kapı döşemesini söküp temizlik yapıp gresle yağlayabilirsiniz. soketleri de kontrol edersiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@insect Teşekkür ederim yardımınız için benim elim cok yatkın değildir ancak bir arkadaşımla yapacağız bugün. :)

Upvote 0
Bende de bir Golf 5 var 2004 model kendi orijinal kumandası ile kitliyorum ama açamıyorum yardımcı olabilecek var mı acaba

Upvote 0
Bende de bir Golf 5 var 2004 model kendi orijinal kumandası ile kitliyorum ama açamıyorum yardımcı olabilecek var mı acaba
Golf 5 2005 Model FSI bir aracım vardı . Bu modellerde kronik problemlerden biriside kapı kilidinin zamanla arızalanmasıdır. Kilitleyince hepsinin kilitlenmemesi kumandayla kilitleyince açamama vs gibi. Kapı kilit motorunun tamiri veya çıkma orjinaliyle değişimini öneriyorum. Bu işlem için Kapı sacınızı dıştan söküyorlar ustalar bilginiz olsun tedbirinizi alın önceden . Uzun lafın kısası Kaç tane golf 5 gördüysem hepsinde kapı kilidi motoru sıkıntısı vardı . :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt