KAZA YAPTIM YARDIMM

Çok geçmiş olsun ehliyetsiz bir sürücü kazaya karışmış tutanakta bu durumu bildirmediniz mi ? Böyle bir durumda nasıl  %75 hatalı olarak gözüküyorsunuz ?
Ehliyetsiz sürücü ayrıca ceza yer ama bu kazada ki suç oranına etki etmez. Karşı aracı isterse inek kullansın hiç farketmez 😂

Çok geçmiş olsun ehliyetsiz bir sürücü kazaya karışmış tutanakta bu durumu bildirmediniz mi ? Böyle bir durumda nasıl  %75 hatalı olarak gözüküyorsunuz ?
Ehliyetsiz olması onu suçlu yapmaz ki. 

Çok geçmiş olsun. 

Çok şükür ki sağlığınız iyi. Umarım maddi olarak da en az zarar ile çıkarsınız bu işin içinden. 

Geçmiş olsun hocam,

Canınıza bişey gelmemiş, en önemlisi bu.

Aynı durum benim işe yerimde birlikte çalıştığım arkadaşın başına geldi.

Onun aracında kasko yoktu ve kazalı satmak zorunda kaldı. 

Kasko şirketiniz zorlamanız gerekiyor bu konuda.

İçinde bulunduğumuz ekonomik durumlardan dolayı sigorta şirketleri bu durumlar karşısında zorluklar çıkarıyor.

Eskiden ufak şeylerde bile değişim yapan şirketler artık büyük kazalarda bile onarıma gidiyor. 

Tekrar geçmiş olsun.

@bf417 saolun allah kimsenin başına kaza bela vermesin,sigorta şirketinin gazabına uğradım pert cıkması gereken araca pert cıkartamıyorum bununla 3. itiraz edişim oldu bu sefer sonuç farklı olur inşallah.

@golfmk7fan Kişinin ehliyetsiz olması kusur oranını etkilemiyor,kişiye ceza yazılıyor+ değer kaybı alamıyor ve kamu davası acabiliyorsunuz.

@Ceterus06 anlamadığım konu araçı değerinde kasko şirketine satabiliyormuyuz tam anlamadım orayı

Öncelikle geçmiş olsun. Buna benzer durumu yaşadım aracımı  ısrarımla perte çıkardım. Zaten o parayla şu anki golfü aldım.  Şimdi 60 bin civarı bir masraf ve tamir edilebilir kararı çıktıysa ki bende de aynı olmuştu Hesap basit sigorta her halukarda bu 60 bini ödeyecek. Bu yüzden onlar aracınızı bu halde kendi özel sistemlerinde hasarlı bir şekilde 3günlük  ihaleye koyar ihalede ne kadar verilirse bu 60 bini de üstüne koyar ve size ödeme yapar ve aracı perte çıkarır.

Örneğin ihalede aracınıza 50 bin teklif geldi sigorta da üzerine tamir bedeli olan 60 ı ekler ve 110 tl teklif verir. İtirazla 2-3 daha yükseltir.Kabul etmezseniz 60 bin tlye tamir ederler.. Tabi sigorta şirketi de önemli bu konuda.

Ben bu şekilde yapmıştım.. 

Tavsiyem kesinlikle perte çıkartmaya çalışın. 3 e 5 e bakmayın tamirde daha ok zararınız olur. Ki değer kaybı davalarında değişen her parça dikkate alınmıyor. Yani gerçek değer kaybınız kadar ücret alamazsınız. 

Öncelikle geçmiş olsun. Buna benzer durumu yaşadım aracımı  ısrarımla perte çıkardım. Zaten o parayla şu anki golfü aldım.  Şimdi 60 bin civarı bir masraf ve tamir edilebilir kararı çıktıysa ki bende de aynı olmuştu Hesap basit sigorta her halukarda bu 60 bini ödeyecek. Bu yüzden onlar aracınızı bu halde kendi özel sistemlerinde hasarlı bir şekilde 3günlük  ihaleye koyar ihalede ne kadar verilirse bu 60 bini de üstüne koyar ve size ödeme yapar ve aracı perte çıkarır.

Örneğin ihalede aracınıza 50 bin teklif geldi sigorta da üzerine tamir bedeli olan 60 ı ekler ve 110 tl teklif verir. İtirazla 2-3 daha yükseltir.Kabul etmezseniz 60 bin tlye tamir ederler.. Tabi sigorta şirketi de önemli bu konuda.

Ben bu şekilde yapmıştım.. 

Tavsiyem kesinlikle perte çıkartmaya çalışın. 3 e 5 e bakmayın tamirde daha ok zararınız olur. Ki değer kaybı davalarında değişen her parça dikkate alınmıyor. Yani gerçek değer kaybınız kadar ücret alamazsınız. 
Bende Opel Corsa aracım ile bir kazaya karışmıştım. Araç degeri 25000 di. 13500 hasar çıkınca ağır hasarlı olarak ihale ile 17900 liraya bir alıcı bulup benden aldirdilar arabayı. Kalan 8100 TL'yi hesabıma yatirdilar. Yalnız bu araçta sınırı geçmemiş anladığım kadarıyla hasarın değeri. Pert olma ihtimali az diye düşünüyorum. Zaten ağır hasarlı kayıt çıkacağı için serviste orijinal şekilde yapılmasında fayda var. 

Çok geçmiş olsun . Siz yetkili serviste yaptıracağınızı ısrarla söyleyin . 63.000 tl parça fiyatı ise en az 10.000 daha sigorta şirketine fatura çıkar. İşçilik + sonradan çıkabilecek değişimler olabilir. Yetkili servis dışında kaskonuz olduğu için yaptırmayın bence . Sonradan çok para çıkar cebinizden.Dışarıda bu değişmesek te olur derler sonra bozulur cepten ödersiniz. 

@Onur Sarı Bu arada sormayı unuttum kasko poliçenizde yetkili servis ve orjinal parça klozu varmı kontrol edin, eğer varsa dışarıda yaptırmayı kesinlikle kabul etmeyin, her türlü yere şikayet edin, eksper değiştirme ve tahkime gitme haklarınız mevcut.

Geri
Üst Alt