4 Mevsim Lastik sorunsalı :)

CMasteR

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Aracımı dün teslim aldım. Kafama takılan ve @silvershadow Murat abi ile görüşmelerimde onada belirttiğim Araç sipariş formunda yazan :

4 Mevsim Lastikler 205/55/R16 94V  ile gelmesini bekliyordum. Dün yaptığım kontrollerde 91V olarak görünüyor ayrıca 4 mevsim lastik değil.

Araç üzerinde gelen lastikler Michelin Energy Saver yazlık lastikler.

Az önce ST ile görüştükten sonra müdürü ile konuşup tekrar döneceğini söyledi. Aradılar servis müdürünün Cevabı :

Belki yanlış baktığımı aracı servise getirip kontrol edeceklerini söylediler. Ayrıca sipariş forumunda ne yazıyorsa o şekilde teslim edeceklerini beyan ettiler.

Bende yarın gidip aracın Lastiklerini göstereceğim bakalım. ne sonuç çıkacak merak ediyorum  :'(

fabrika çıkışı 4 mevsim lastik takıldıgını ne duydum ne gördüm..%99 tüm oto fabrikalardan araçlar yazlık lastik ile çıkar..(%1: kuzey avrupa ülkelerine giden araçlarda kış lastiginin direk fabrika çıkışı takılı oldugunu duydum emin değilim)  4 mevsim lastiklerın fiyatı biraz yuksek bu yuzden ..fabrika çıkışı koyacaklarını sanmam.. gozlemledıgım golf mk7 için 2015 yılında takılan fabrika çıkışı lastik marka ve modelleri: michelin energy saver, birdgestone turanza er300, hankook ventus prime , dunlop sport max rt, goodyear efficent grip,  pirelli cintura 7, conti preimuım eco ..bunun dışında marka/modellerde var ancak genelde bu yıl bu lastiklerle araclar piyasaya cıktı..model yılını bılmıyorum ama gecende mk7 nın bırınde sonradan degişmediyse michelin primacy 3 gordum.. bir de bu lastikler içinde en iyisi (205-55R16 için) goodyear efficent griptir..söyledigim lastikler hepsi yaz lastiği 4 mevsim görmedim...4 mevsim fabrikanın size özel alacagınıda sanmam adamlar fabrikadan bir alımda 100000 adet yaz lastigi aldıklarını duydum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Reko hocam haklısınız fakat araç sipariş formunda 4 Mevsim lastikler yazıyor 94V :) Müdürde ne yazıyorsa o şekilde teslim edilmesi lazım demiş bakalım ne olacak :)

blackfear13 dedi:
Benim araç 4 mevsim goodyear takılı geldi...
Bizimkinde michelin yazlık geldi ne hikmetse 4 mevsim yazmasına rağmen. Hocam sizin lastikte M+S ibaresi var mı baktınız mı ?

CMasteR dedi:
Benim araç 4 mevsim goodyear takılı geldi...
Bizimkinde michelin yazlık geldi ne hikmetse 4 mevsim yazmasına rağmen. Hocam sizin lastikte M+S ibaresi var mı baktınız mı ?
p@CMasteRDikkat etmedim bende 4 mevsim yerine yazlık olması tercihimdi. Çünkü çukurovada yaşayan birisi ilk olarak kendi arabamda gördüm. Buralarda gereksiz çünkü. Bu lastiklerin yakıta etkisi ve ses seviyesi ne durumda bilen var mı acaba?

Vallahi benimde 4 mevsim olması işime gelir sanırım istanbulda. Gerçi 4 mevsim saçmalığınada inanmadım hiç ama bakalım sabah gideceğim bayiye bakalım ne diyecekler.

Benim bildiğim M+S olmasıymış 4 mevsimde oda yok bende

@CMasteR

Normal lastiklerden farklı hocam daha çok kış laztiğine benziyor. Sabah bakarım yazılarına.

Şuan aracın üstündeki lastikler gayet iyi gibi aslında ama 4 mevsim lastik takacaklar mı bakalım sbaah belli olacak herşey. Bu arada değiştirsem mi değiştirmesem mi karar veremedim :) istanbulda kış malum fazla kar buz olmuyor hele bnm güzergahımda hiç olmuyor ama bilemedim hocam

@CMasteR

Bende yakıta etkisi ve ses desibelini  merak ediyorum sabah resmini çekip üstadlara bir soralım bakalım. Goodyear markasına yabancıyım bugüne kadar hep lassa yaz laztiği kullandım.

Goodyear son derece kaliteli bir lastikdir ve çok eskidir. Dediğiniz gibi foto koyarsanız çok daha iyi yorumlar bilgisi olanlar yazacaklardır  s=s16

CMasteR dedi:
@Reko hocam haklısınız fakat araç sipariş formunda 4 Mevsim lastikler yazıyor 94V :) Müdürde ne yazıyorsa o şekilde teslim edilmesi lazım demiş bakalım ne olacak :)
Hocam siz mi istediniz 4 mevsimlik lastiği yoksa araç oyle mi geliyordu direk ? Yani opsiyon olarak mi eklettiniz ? Yoksa bir sey aldınız ve onunla birlikte boyle mi geliyor ?

Benim lastik talebim olmadı daha doğrusu hiç aklıma gelmedi bile her araç gibi yaz laztiği bekliyordum. 4 mevsim oldugunu görünce şaşırdım.

Geri
Üst Alt