Yeni Toyota AVENSIS

enpisagor

Katılımcı Üye

İsim
Can
Merhaba, Toyota bayiine uğradığımda Fırsatı değerlendirip yeni avensis'i inceledim, motor ve Sürüş özelliklerine yer vermedim çünkü bayii nin izin verdigi 3-5 km'lik test parkuru bence test icin yetersiz.

Yine de gidip inceleme zamanı olmayan kişilere bir fikir olacağını umuyorum, keyifli Seyirler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İnceleme için teşekkürler. :'(

Bilmiyorum ama yeni nesil Toyotalar beni hiç etkilemiyor.. Hepsi bir garip şekle büründü.. Nerede o eski toyotalar  :)

gdervisoglu dedi:
İnceleme için teşekkürler. :'(

Bilmiyorum ama yeni nesil Toyotalar beni hiç etkilemiyor.. Hepsi bir garip şekle büründü.. Nerede o eski toyotalar  :)
Kesinlikle Haklısınız hele fiyatları da düşünülünce Passat karşısında pek şansı yok.

@enpisagor

Testinizi zevkle izledim. Bazı yerlerde güldüm. D segmenti bir araba ancak bu kadar kalite yoksunu olabilir.

yusuf dedi:
@enpisagor

Testinizi zevkle izledim. Bazı yerlerde güldüm. D segmenti bir araba ancak bu kadar kalite yoksunu olabilir.
Çok teşekkür ederim, eksikler icin özür dilerim, gülmüş olduk [emoji5]️. Bende ön göğüse dokunduğumda biran şaşkınlığımı koruyamadım, hele kaputun çubuğu vb derken, gercekten D sınıfında olmaması gereken seyler.

enpisagor dedi:
@enpisagor

Çok teşekkür ederim, eksikler icin özür dilerim, gülmüş olduk [emoji5]️. Bende ön göğüse dokunduğumda biran şaşkınlığımı koruyamadım, hele kaputun çubuğu vb derken, gercekten D sınıfında olmaması gereken seyler.

Yusuf Hocam toyota nın şu geldiği hale gülmüş bence, gülünmeyecek gibi de değil  8|

bana kalite olarak kötü geldi ön konsol niye bilmiyorum..golfun payı var bunda sanırım..

@enpisagor

Ben toyota nin kalite eksikliğine güldüm hocam. Sizin anlatımınız çok güzel yoksa ;)

reko dedi:
bana kalite olarak kötü geldi ön konsol niye bilmiyorum..golfun payı var bunda sanırım..
Kesinlikle benim içinde golfün etkisi var, çünkü hangi araca binersem bineyim kendi golf ile karşılaştırıyorum ister istemez.

Can hocam inceleme çok güzel olmuş. Tebrik ederim.

Bende yeni Toyotalar hakkında fikrimi söylemek isterim. Yeni Auris, Corolla ve Avensiste eski Toyota kalitesini bulamıyorum. Özellikle 2012 Kasım'da gittiğim otoshow fuarında yeni Auris'i görünce çok şaşırmıştım. Artık baktığım her aracı VW grubundaki araçlarla kıyaslar oldum. Bence Golf ve Passat segmentinde daha üst grup markaları saymazsak alınacak en mantıklı araçlar...

Süleyman_01 dedi:
Can hocam inceleme çok güzel olmuş. Tebrik ederim.

Bende yeni Toyotalar hakkında fikrimi söylemek isterim. Yeni Auris, Corolla ve Avensiste eski Toyota kalitesini bulamıyorum. Özellikle 2012 Kasım'da gittiğim otoshow fuarında yeni Auris'i görünce çok şaşırmıştım. Artık baktığım her aracı VW grubundaki araçlarla kıyaslar oldum. Bence Golf ve Passat segmentinde daha üst grup markaları saymazsak alınacak en mantıklı araçlar...
Çok teşekkür ederim,

Toyota biraz ismini Satıyor ne yazık ki, en baz Corolla 53 iken bir Donanım üstü 64 oluyor, ve fazla bir farkta yok, c Sınıfı tüp taktirip binilecekse Corolla belki, ama AVENSIS asla mantıklı bir tercih olamıyor.

Şu firmaların  özellikle ön tasarımlarını  birbirine benzetme saçmalığı nerden çıktı bir türlü anlayamıyorum belli bir tasarım çizgisi olabilir ama bu kadarı da çok fazla ,bu araç yarisin aynısı olmuş resmen.

Toyota supra'yı böyle düşünebilen varmı acaba  :)

zambor007 dedi:
Şu firmaların  özellikle ön tasarımlarını  birbirine benzetme saçmalığı nerden çıktı bir türlü anlayamıyorum belli bir tasarım çizgisi olabilir ama bu kadarı da çok fazla ,bu araç yarisin aynısı olmuş resmen.

Toyota supra'yı böyle düşünebilen varmı acaba  :)
Bence de çok saçma bu benzerlikler. Her araba kendine has ve özgün olmalı diye düşünüyorum. Hatta bir markanın bütün araçlarında aynı direksiyonu bile kullanması bana saçma geliyor. Şirketlerde maliyet düşürmek için böyle yapıyorlar ama yine de iyi olmuyor. Eski arabalarda böyle bir şey yoktu... :) )

Geri
Üst Alt