golf gamzesi

2010 sonu aracım 1 aylık,park halinde vurmuşlar,içim gitti. Sol çamurluk lastiğin orta hizasına yakın 3cm kadar derin çizik ve biraz içe göçük,auto king Adana ya göstereyim dedim mini hasar kaskoyu bozmaz nasılsa diye,çamurluk komple boyanır dediler s=s20 ...Almayım canım dedim,sinirlendim evde kendim alet edevatla düzelttim,beyaz ojeyi sürdüm 2 yıl öyle kullandım ve yakından bakmadıkça da dikkat çekmeyecek bir haldeydi,satarken alan kişi önemli değil o abi dedi,tamam deyip boyatsaydım dengeler değişirdi...Asıl sorun iyi usta ve iyi işçilik,iyi malzeme...Araba hususundaki her işlemde benim derdim bu...

Umut dedi:
2010 sonu aracım 1 aylık,park halinde vurmuşlar,içim gitti. Sol çamurluk lastiğin orta hizasına yakın 3cm kadar derin çizik ve biraz içe göçük,auto king Adana ya göstereyim dedim mini hasar kaskoyu bozmaz nasılsa diye,çamurluk komple boyanır dediler s=s20 ...Almayım canım dedim,sinirlendim evde kendim alet edevatla düzelttim,beyaz ojeyi sürdüm 2 yıl öyle kullandım ve yakından bakmadıkça da dikkat çekmeyecek bir haldeydi,satarken alan kişi önemli değil o abi dedi,tamam deyip boyatsaydım dengeler değişirdi...Asıl sorun iyi usta ve iyi işçilik,iyi malzeme...Araba hususundaki her işlemde benim derdim bu...
autoking boyasız düzeltme reklamı yapıyor ama kim girse boyatma ile karşı  karşıya kalıyor sanki.Piyasada vakum , sacın arkasindan ittirme ve ısıtıp hızlı soğutarak kendiliğinden göçüğü  dışa attırma şeklinde 3 Yöntem var. Dediğiniz gibi ya ustasini bulmak Lazım yada nazarlık olarak bırakmak Lazım. Satarken çok sorun olmuyor sanırım bu ufak hasarlar.

Merhaba,

Bende ufak bir gamzeli olarak siz değerli hocalarıma danışmak istedim. Sizce bırakayım mı yoksa yaptırayım mı? Birde sanırım buna vakum uygulanmaz gibi duruyor yağlı çekiç gibi. Bende bu uygulamadan biraz çekiniyorum ne dersiniz?

945_25b3aa2199d9f9b3791d6fde711ae2cced1c9038.jpg

asturias dedi:
Merhaba,

Bende ufak bir gamzeli olarak siz değerli hocalarıma danışmak istedim. Sizce bırakayım mı yoksa yaptırayım mı? Birde sanırım buna vakum uygulanmaz gibi duruyor yağlı çekiç gibi. Bende bu uygulamadan biraz çekiniyorum ne dersiniz?
Değerli Hocam;

Vakum da denilen çektirme, genellikle düz yüzeylerde etkilidir.

Bu tam çamurluğun kat yeri ve burayı tutturmaları zor.

Fakat işin ehli olan yağlı çekiç yüzde yüz gidermese de yüzde doksan doksan beş giderdiğinde artık sadece dikkatle bakıldığında görülebilir hale gelecektir.

Kesinlikle lokal boya ile sonuçlanacak doğrultmaya gidilmemeli diye düşünüyorum.

Aksi halde aracınızı satarken kazalı muamelesi görmesi mümkündür.

silvershadow dedi:
Merhaba,

Değerli Hocam;

Vakum da denilen çektirme, genellikle düz yüzeylerde etkilidir.

Bu tam çamurluğun kat yeri ve burayı tutturmaları zor.

Fakat işin ehli olan yağlı çekiç yüzde yüz gidermese de yüzde doksan doksan beş giderdiğinde artık sadece dikkatle bakıldığında görülebilir hale gelecektir.

Kesinlikle lokal boya ile sonuçlanacak doğrultmaya gidilmemeli diye düşünüyorum.

Aksi halde aracınızı satarken kazalı muamelesi görmesi mümkündür.
Yok zaten Murat hocam ya böyle bırakıcam yada dediğin gibi yağlı çekiç ama çok ufak olduğu için ustalar uğraşmayabilirde. Neyse hocam değerli yorumun için teşekkür ederim. Bir süre böyle kalsın bakalım NAZARLIK olsun. :)

Cuma günü akşam eşimle  dönerken hayvanin birinin sıkıştırması sonucu sol arka camurlugun hemen üstünde ceviz kadar bir gamzemiz oldu.  Carpan hayvan durmadan gitti üstüne. Neyse olayı  hatırlamamak adına yaptırayım diyorum.  Bostanci sanayiide iyi ustalar vardı  bildigim ama internet  reklam yeri, sizin var mi memnun olduğunuz  bir usta?

Geri
Üst Alt