Kapı kol dayamanın ağarması

fcsrn

Moderatör
İsim
Eren
Sol tarafın durumu bu şekilde, sağ tarafta da var bu durum ama daha az, araç çok aşırı kullanılsa tamam olur dicem de 1,5 yıllık araba daha 4600kmde, bu durum sizce normal mi

642_2c1a74f513b9e8a98ac058f735cf3ccd38f2c794.jpg

kirden çok güneşten ağarmış gibi duruyor sanki

Bana kir gibi geldi

Benimde aracım 2000 kmye daha gelmedi , ama orası ne zaman ellesem bembeyaz izler kalıyor. Sanki pudra ile ellemiş gibi.

Ağırma değil bence.

Çok büyük ihtimalle toz birikmesi. Çünkü aynı sorun megane aracımda oluyordu. Sürekli nemli bezle silmek zorunda kalıyordum. Nemli bezle silmelisin, eğer geçmezse köpük tarzı döşeme temizleyiciler var.

Aynı sorun benim aracımda da var siyah kısımda sürekli beyaz lekeler oluşuyor.  Çözümü nedir acaba servise başvuran oldu mu?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alper32 dedi:
Çok büyük ihtimalle toz birikmesi. Çünkü aynı sorun megane aracımda oluyordu. Sürekli nemli bezle silmek zorunda kalıyordum. Nemli bezle silmelisin, eğer geçmezse köpük tarzı döşeme temizleyiciler var.
Yıkamacı içini temizlerken orayıda siliyordur diye düşündüm ama silmiyor sanırım, nemli bezle siliyim o zaman, geçer inşallah

Benim dirseğim oraya yetişmiyor aslında bundan biraz şikayetçiyim. sağ kolumu kolçağa koyabiliyorum ama sol kolumu hiç bir yere koyamıyorum. ancak direksiyonu sol elimle tutucaksam sol bacağımın üstüne koyup direksiyonun düz kısmından tutabiliyorum

her halükarda beyazlama bende de oluyor nemli bezle silince geçiyor.

terleme sonucu oluşan tuz tabakasından kaynaklı. aynı sorun benim orta kolçakta baş göstermişti ıslak mendille silindiğinde geçti

o bölüm iç dizaynde en dandik bölge. ben aracı ilk aldıgım gün demiştim burası olmamış diye. zamanla ilk yıpranacak bölge orası.

Keşke siyah deri olsaydı bejdeki gibi o bölgeler

yenerhoca dedi:
@Onur

kumaş koruyucu sprey filan yok mu  acaba
Oraya kesin bi çözüm bulmamiz lazim abi araçlar daha en fazla 1 senelik ama aynı sorun herkeste var. Gerçi benim 1 aylikkende oluyodu o izler

Bu sorunla babamın 2000 model passattında karşılaştım. Siyah kumaştı o bölge. Zamanla her nekadar kolumu koymuyorum desem de kolumdaki terden, tendeki yağdan o bölge kir kapıyor. Sonax'ın kumaş temizleyici spreyini kullandım ama çok faydasını görmedim. Zamanla yine oldu. Çoğu kişiye saçma gelebilir ama golfü alırken ergoactiveyi ekletmemin en başta gelen sebebi bu idi. Kumaş kapı kolu zamanla kir tuyor. Önüne geçilemiyor. Ergoda kapı kolu ve kolçak yapay deri.

Geri
Üst Alt