ANKET- Golf 7 Manuel mi? Yoksa DSG mi?

Golf 7 manuel mi tercih edersiniz yoksa dsg mi?

• Manuel

Kullanılan: 147 39.8%
  • Dsg

Kullanılan: 184 49.9%
  • Keşke başka otomatik vites seçeneği olsa

Kullanılan: 38 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    369
Bir gün Sakarya'ya yolunuz düşerse gezdiriyim sizi ...
Evet ABS nin fren mesafesini uzattigi bilinen hususlardan ama onu devreye sokmayacak kadar sogukkanli ve suruse hakim bir sofor nasil olunur o bilinmeyen hususlardan :D

Ben binmiyim senin arabaya; malum powershift, oversteer, understeer bunlar bana fazla gelir :D Sen videolu goster bize ya da Istanbulpark a gidersen orda gelir izlerim seni :p

@mbonat yok bi de heel and toe yap ya 7 de :D

Forum yonetimi bu arkadasa yeni bi statu versin :D

@Golf835 

Hocam çok denedimde golfun gaz tepkisi yetmiyor :)  1.0 tsi olan arkadaşlar denesin gaza basın çekin devir artmıyor gaz tepkisi çok geç geliyor .
Hahahha arkadaslar siz uymayin bu arkadasa findik motor zaten patlar matlar :D  Kaput acilir on cama yapisir falan :D

O deil de senin 7 den nasil sesler geliyo acaba boyle simulasyon kafasiyla kullaniosun :D

Ben kapiyi bazen hizli carpiyim die usturuplu kapatiyim yavasca diorum kapanmiyo acip yeniden kapatiyorum sen heel and toe diosun yaa :D

Hahahha arkadaslar siz uymayin bu arkadasa findik motor zaten patlar matlar :D  Kaput acilir on cama yapisir falan :D

O deil de senin 7 den nasil sesler geliyo acaba boyle simulasyon kafasiyla kullaniosun :D

Ben kapiyi bazen hizli carpiyim die usturuplu kapatiyim yavasca diorum kapanmiyo acip yeniden kapatiyorum sen heel and toe diosun yaa :D
Hocam ben aracımı çok severek kullandım ve çok titiz baktım .  Yıkarken çift kova kullandım   . Saatlerce cila attığımız günlerde oldu saatlerce gazladığımız günlerde . Yaptığımız işlemler araca zarar vericek şeyler değil . Gazlamak araçlara zarar vermez ideal koşullar sağlandığında . Alt devirde dip gaz yapılmamalı gitmiyorsa vites düşürmeli boğmamalı yağın ısınmasını beklemeli performanslı kullanımdan sonra beklenmeli kışın motoru rolantide ısıtmamalı bunlar uzar gider. Dikkat ettiğiniz sürece istediğiniz kadar gazlayın sert fren yapın birşey olmaz. 

Ben öyle kullanmama rağmen motor konusunda hiçbir sıkıntı çekmedim burç sesi dışında bir sıkıntım yoktu . 

Heel and toe golfte  yapmak çok zor çok uğraştım ama beceremedim hem gaz tepkisi çok geç geliyor hemde pedalların konumu çok uygun değil .

@mbonatHocam otomatik sizi ekledi de kusura bakmayın 😂Benim 1.0 Dsg 140 ile giderken frene yuklendigimde otomatik kendisi vites dusuruyor 7 de isem sirasiyla 3 e kadar ani bir sekilde motor freni yapiyor bu cok guzel birbsey bence...

@fanajal 

@mbonatHocam otomatik sizi ekledi de kusura bakmayın 😂Benim 1.0 Dsg 140 ile giderken frene yuklendigimde otomatik kendisi vites dusuruyor 7 de isem sirasiyla 3 e kadar ani bir sekilde motor freni yapiyor bu cok guzel birbsey bence...
Kesinlikle güzel birşey hocam . Otomatik vitesin amacı zaten hayatı kolaylaştırmak bizim yerimize işlemleri yapmak :)

Bence 120 ile giderken ani frenlemede 

Otomatik ve manuel fren mesafesinde fark yok (bu durumda sorunda yok)

Yani DSG 65 metrede duruyorsa 

Manuel yine 65 metrede durur

Eğer fark olsaydı manuel rafa kaldırılırdı on yıllar önce

Ani frenlemede manuelde sürücünün vites küçültmesi  falan imkansız ve o an uğraşılacak şey değil

İnsan refleksi sağ ayak fren ve sol ayak debriyaj eşit tepkilerle pedallara asılır.

Amaç motorun torkunu kesmek ise 

DSG 7-6-5-4-3-2-1 şeklinde ani frenlemede halen güç veriyor tekerlere

Ben manuelde debriyaja bastımmı var olan gücü anında keserim bitti

Bu da bu işin aynada gözüken ters görüntüsü

Arkadaşlar söz konusu frenleme performansı ise yanlış sularda yüzüyorsunuz aracın frenlemesi lastiğin yola uyguladığı sürtünme katsayısıyla ilgili halk arasında ani frenlemede ilk önce frene basın sonra debriyaja, motor freni uygulayın gibi uydurmalar ağır vasıta sürüş profilinin binek araçlara uyarlanmasıyla oluşmuş şehir efsaneleri. @mbonat Normal frenlemede arkada 10 ton demir yüklü ise elbette ilk önce frene basılmalı boşa alıp aracın yerçekimiyle ivmelenmesini bekleyip sonra frene basılmamalı ancak acil frenleme denilen durumda yapılması gereken şey saniyenin yüzde birinin bile etkilediği durum; frene erken basmak, iyi bir lastik, disk ve balata seçimi. Vites düşürme prensibi pistlerde virajdan çıkınca aracın yüksek torkla hızlanmasını sağlamak ve diskleri yormamak amacıyla vites hazırlama işidir, günlük yaşamda bir geçerliliği yoktur. Son olarak abs fren mesafesini az da olsa kısaltır ama amacı bu değildir amacı sizinde bildiğiniz gibi aracınızın ani frende istenmeyen yönelimlerini önlemektir. Abs nin fren mesafesini uzattığını söyleyenlere tek lafım evet refüjden çıkıp tarlaya girdiğinizde asfaltta daha az yol alırsınız ve fren mesafeniz kısalır 😂 @fanajal @Golf835 

Arkadaşlar söz konusu frenleme performansı ise yanlış sularda yüzüyorsunuz aracın frenlemesi lastiğin yola uyguladığı sürtünme katsayısıyla ilgili halk arasında ani frenlemede ilk önce frene basın sonra debriyaja, motor freni uygulayın gibi uydurmalar ağır vasıta sürüş profilinin binek araçlara uyarlanmasıyla oluşmuş şehir efsaneleri. @mbonat Normal frenlemede arkada 10 ton demir yüklü ise elbette ilk önce frene basılmalı boşa alıp aracın yerçekimiyle ivmelenmesini bekleyip sonra frene basılmamalı ancak acil frenleme denilen durumda yapılması gereken şey saniyenin yüzde birinin bile etkilediği durum; frene erken basmak, iyi bir lastik, disk ve balata seçimi. Vites düşürme prensibi pistlerde virajdan çıkınca aracın yüksek torkla hızlanmasını sağlamak ve diskleri yormamak amacıyla vites hazırlama işidir, günlük yaşamda bir geçerliliği yoktur. Son olarak abs fren mesafesini az da olsa kısaltır ama amacı bu değildir amacı sizinde bildiğiniz gibi aracınızın ani frende istenmeyen yönelimlerini önlemektir. Abs nin fren mesafesini uzattığını söyleyenlere tek lafım evet refüjden çıkıp tarlaya girdiğinizde asfaltta daha az yol alırsınız ve fren mesafeniz kısalır 😂 @fanajal @Golf835 
Ben hic bisi anlamadim benimle ilgili kisimdan..

ABS,  kontrol olabildigince surucude kalsin die tasarlanmis ancak illa da fren mesafesini de kisaltma amaci olmayan  bir fren sistemi..Bunun neyine muhalefet edip tarlaya soktun bizi..(?)

Q8 almaya giderken uygulamali anlat bana..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu sorunun cevabı çok basit aslında ! Kalabalık bir Şehirde ve dur kalk trafiğin bol olduğu bir yerse Otomatik almak şart Fakat Kalabalık olmayan bir şehir de yaşayanların tercihi manuel olması lazım. Otomatik arabalar yaygınlaştıkça trafikte kendine şoför diyen adamlar da azaldı maalesef. Bir elinde telefon, bir elinde direksiyon , adamdaki keyif padişah da yok  ^_^

@bf417 Hocam haklisiniz.Ben zaten vites dusurdugunden bahsettim ama fren performansına etki edip etmediği konusunda fikrim yok.Bilgilendirdiğiniz icin teşekkürler.😊

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Golf835 Q8 i almaya niye beraber gidiyoruz kardeşim orasını anlamadım ama alacağım araç şu tarz bişey olabilir.

Screenshot_2019-07-01-12-30-20.jpg

Geri
Üst Alt