Toyota'dan Golf'e Geçiş

@Gunnersmemnun oldum bende Üsküdar acıbadem ...Hüseyin.

Gunners dedi:
Tesekkurler. Aracta Hicbirsey yok :) . Servis sagolsun guzel yikamis. Ozellikle boya koruma yapmayalim dediler. Zaten beyaz diye. Rekor umraniyeden aldim hizmetleri cok iyiydi kendi adima

Sent from my iPhone using Tapatalk
Değerli Hocam,

Doğru ışık yakalanmış demek ki.

Opak boya metalik olana göre daha ince olduğu için kesinlikle boya koruma gereklidir.

Detaylar için buraya da bakabilirsiniz.

http://www.golftutkusu.com/boya-koruma-ve-boya-bakimi/boya-koruma-yaptirmaya-gerek-var-mi/msg3803/#msg3803

Ansızın gözüme çarpan detay aklıma direk forumda paylaşayım düşüncesini getirdi  s=s18

Toyota'dan sonra 10 bini devirdik Golf'le.

Satın almadan önce 0 km araçtan beklentilerim kalite, konfor, sessizlik ve uyumdu. Hepsini karşılayan bir araç Golf.

Yalnızca xenon far grubu içimde uhde kaldı. Ancak bugün olsa yine de o parayı vermezdim  >:

Evet 4 ayı devirdim bir aksilik olmazsa uzun yıllar kullanmayı da düşünüyorum  :'(

Olur da bir gün A4 e geçiş yapsam bile ikinci araç olarak ailemizde kalacaktır Golf.

5487xh.jpg

Ben de anlayamadım bir şekilde 10 bin oldu  :)

Hafta sonları evde duramıyoruz. Samsun-Sivas-Ankara güzergahını ezberledim.

Tüm yeni gelenlere acil şifalar diliyorum. Hoşgeldiniz, güle güle kullanın. Artık tedaviniz yok sizin :)

Temmuz 2015 tarihinden bu yana 50 bin km'yi devirdik.
İlk sürüşte kendine bağlayan, kullandıkça keyif veren ve her küçük detayda kaliteyi hissettiren bir araç.
Genel olarak çok memnunum ve satmayı hiç düşünmedim.
Sipariş verirken bu günkü kadar bilgili değildim, ancak şu an sadece aydınlatma yetersizliğinden şikayetçiyim.
Demek ki motordan donanıma doğru karar vermişim.

IMG_3499.JPG

herkese selamlar

ben de toyota auristen golf 7 ye geçiş yapanlardanım. aracı almadan önce 1 serisi ve a3 arasında kalmıştım. golf hiç aklımda yoktu. eş dost vasıtasıyla bir anda kendimi rekor oto ümraniyede buldum. xenon, sunroof ve cruise control takımtımdan araç bulamamıştım ama rekor otoda tam istediğimi buldum. fiyat olarak da a3 ve 1 serisinden daha makul ve daha donanımlı olunca gılf 7 maceramız başladı :)

aracımı 1.4 tsi 125ps highline xenon ve sunrooflu beyaz olarak aldım. ilk işim koltuk koruma ve kaput-kapı-tampon-çamurluk şeffaf film ve sadce ön yan 2 cama fil uygulaması yaptırmak oldu.

dizel araçtan benzinliye geçince alışmak sıkıntı olur diye düşünmüştüm ama konfor ve sessiz-keyifli sürüş beni benden aldı :)

sürücü koltuğuna oturduğumda teknolojik olarak d segment araç hissi veriyor bana. autohold özelliğine bittim zaten :)

xenon farların karanlıktaki görüş mesafe ve açısı çok iyi.

şu an sadece istanbul içinde %20 çok yoğun %60 orta yoğun %20 de akıcı trafikte kullandım ve 100km'de 8.1 gibi bana göre normal bir değere ulaştım. tecrübeli olanlardan yorumlarını bekliyorum :)

dün gece test için ataşehir-altunnizade(1. köprü yolu) yaptım ve araç kaşla göz arasında 160ı buldu :)

haftaya izmire gideceğim. uzun yolda deneyip izlenimlerimi ve aracın fotolarını da paylaşmak isterim :)

dağınık yazdığım için şimdiden özür diliyorum :)

soru: ön cama film yaptırmak ne kadar faydalı? görüşü çok karanlık yapar mı? gece aracın içi çok karanlık olur mu(benim aracın içi bej)
Hocam bakın burada ön camda film var fakat numaralı değil UV korumalı çok az bişi koyu sadece dikkatli bakmadıkça fark edilmiyor bile. Ben sürüşte ışık konusunda bi zararını görmedim henüz 2-3 hafta oldu yaptıralı hatta tavan camına da yaptırdım orjinalleri sadece renkli bildiğim kadarıyla. Ön yan camlara yaptırmaya gitmiştim sadece sonra ön cama ve tavana da yaptırıp çıktım. Dikiz aynaları daha az göz alıyor artık.

Hatta BMW 520'li bi abi bendekini görüp o da yaptırdı ön cam ile tavan camına :D yan camlar için gelmiş o da sadece, baktı güzel oluyor yaptırdı :D

IMG_1728.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şu toyotanin  132 hp(??) Olan aracı var ya onu bir surun sonra golfe binin. O araba eğer 132 beygir ise golf nerden baksan 500 beygir vardır. O zaman ve şimdi en güzel secim yine golf. Saygılar efendim :)

Eşekten ata geçiştir. Ani ve şok edici etki yapar. Daha önce bindiğim neymiş dedirtir.

Geri
Üst Alt