concaptain

Üye
İsim
Cem
Merhabalar

Ilgili uygulamayı yaptıran veya bilgisi olan bilgilerini aktarabilir mi? Fiyat hakkında bilginiz var mi? Bursa da üç yer bu uygulamayı yapiyormuş yarın onlardan fiyat bilgisi talep edecegim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
concaptain dedi:
Merhabalar

Ilgili uygulamayı yaptıran veya bilgisi olan bilgilerini aktarabilir mi? Fiyat hakkında bilginiz var mi? Bursa da üç yer bu uygulamayı yapiyormuş yarın onlardan fiyat bilgisi talep edecegim

Tam olarak ne oldugunu açıklar misiniz daha oncede ismini duydum yaptıranlarda var. Normal boya korumadan farkı nedir ?

Boya koruma olduğunu ve belli yerlerin uygulama yaptığı okudum bende

Hatta soyle çiziğe karşı testi var

Bu konuda ben kararsızım. Uzman ellerde yaptırmak lazım orası kesin, eğer yaptırılacaksa. Başka bir soru bu kaplama boya ölçümlerinde kalınlık fazlalığı olarak karşımıza çıkar mı, yani araç boyalı muamelesi görür mü?

@concaptain Yalnız video bakılırsa oldukça başarılı. Bunun maliyeti nedir acaba ve kimler uyguluyor ? Yani bildiğimiz markalarda var mı bu ? Mesela Ziebart gibi ?

mcanerol dedi:
@concaptain Yalnız video bakılırsa oldukça başarılı. Bunun maliyeti nedir acaba ve kimler uyguluyor ? Yani bildiğimiz markalarda var mı bu ? Mesela Ziebart gibi ?
Ankara'da DBY Detailing diye bir firma var, işinin ehli olduklarını düşünüyorum. Ama Ceramic Pro değil uygulamaları, Gyeon Mohs diye bir ürün.

@concaptain Verdiğiniz link inceledim şimdide. Yani biraz ekstra bir uygulama gibi. Yapılan araçlar aventedor, viper, maclaren yani daha ne denir ki ? :D Şayet fiyatları makul ise direk yapılır boya korumadan öte bir şey gibi bu yani. Bildiğimiz boya korumanın bir iki tık üstü gibi. Tam bilgi edinmek lazım. Ama ilk izlenim ekstra gibi duruyor ve maliyetli gibi :D

Seramik diye anılan ürünlerin gerçek adı ' Glass Coating ' olarak geçmektedir. Ilk olarak TR'ye 4 sene kadar önce geldiler ve o zamandan bu zamana kadar sektöre giren yeni firmalar ( özellikle Uzakdoğulular ) ile teknoloji büyük boyut değiştirdi.

Bu sektörün en ünlü markaları ; Gyeon, Gtechniq, Modesta, Nanolex, Aquartz , Cquartz, Carpro, Kamikaze, Echelon diye sıralanır gider. Ceramic Pro'da eski sayılabilecek başarılı firmadır. Ürünler genelde vaad ettiklerini aracın saklanma ve kullanılma ( bulunulan ortam iklimi, yıkama kimyasalları , açık/kapalı garaj durumları vs. ) gibi kıstaslara göre değişkenlik gösterirler.

Ürün kadar uygulamanın şartları ( ortam durumu, ortam sıcaklığı, nem vb ) sonuçları ciddi oranda etkiler. Ürünün yüzeye tutunması kimyasal reaksiyon ile kürleşerek gerçekleşir. Doğru koşulların yakalanmadığı uygulamalar hep sorun ve sıkıntı olarak geri dönerler.

Aracını seven bu kitle için önerim daha çok sirkülasyon döndüren uygulama bayilerinden ziyade bir tık daha pahalı olan butik uygulama servisleridir.

Istanbul için iki

İzmir ve Ankara için birer adres referans verebilirim .

İstanbul :

http://www.detailworkstr.com

http://heroicdetailing.com

İzmir :

Detailing Point

www.instagram.com/batuhanozbaltalar

Ankara :

http://www.dbydetailing.com

@grkm Bu konuda bilgilisiniz ondan size sorayım direk. Bu bahsettiğiniz koşullar bir çok etmen ve etken var görünüşe göre. Daha fiyat olarak bilmiyorum ama tahminim bildiğimiz boya korumaların üzerinde bir fiyat olucak. Peki bu fiyat farkı için değer mi ve bu kadar etmen olduktan sonra başa çıkabilir miyiz ? Şahsım adıma benim aracım kapalı garajda kalıcak yazın ne çok sıcak kışın ne çok soğuk konuda problem yok. Fakat yıkamacıların kullandığı köpük ve ya şampuan hakkında bir bilgim yok. Bu tarz konularda ne yapıcaz. Çünkü gördüğüm şey boya korumadan ileri bir durum bildiğin görünmez kalkan gibi bir şey :D

Uygulama Bursa Birmot ta 1750 tl world karta 5 taksit şeklinde fiyat aldım.  Işlem süresi 1 gün

4 kat uygulama

Moderatör tarafında düzenlendi:
concaptain dedi:
Uygulama Bursa Birmot ta 1750 tl world karta 5 taksit şeklinde fiyat aldım.  Işlem süresi 1 gün

4 kat uygulama

Hocam o fiyata komple detaing seti dizilir yahu :) Eger kapalı yeriniz ve zamaniniz varsa yavaş yavaş başlayın derim inanilmaz keyifli bi hobi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur dedi:

4 kat uygulama

Hocam o fiyata komple detaing seti dizilir yahu :) Eger kapalı yeriniz ve zamaniniz varsa yavaş yavaş başlayın derim inanilmaz keyifli bi hobi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
:'( :'(

Fiyatları bilmiyorum ama bu fiyata ziebartta tahminim komple set alabiliriz cam filimleri pasta cila boya koruma filan :/ Ama bu ceramic bakınca ayrı bir dun ya olarak duruyor yanı. Cok kararsız kaldım Allahtan daha var arabanın gelmesine iyice araştırırım.

Geri
Üst Alt