Stockholm'den Sevgiler

Elinize sağlık pırıl pırıl olmuş.Yalnız bu araba dynamic led stopları hakediyor.Bence bunu bi düşünün😀

@windshear jantlar sanırım 15" stoplar dynamic değil lakin led far mevcut, sanırım donanımlar ülkeden ülkeye çok değişiklik gösteriyor.

@windshear jantlar sanırım 15" stoplar dynamic değil lakin led far mevcut, sanırım donanımlar ülkeden ülkeye çok değişiklik gösteriyor.
Hocam Jantlar kislik set civili lastik mevcur 15” dogru. Yazlik set 16”.

Burada tek bir Golf var, comfortline, highline vb yok. herseyi opsiyonla ekliyorsunuz. Bende sunroof, plus paket(dijital klima, far yagmur sensöru ve led far) ve ilave park isiticisi, kamera ve kislik lastik paketi opsiyonlari ile almistim.

ACC,  Carplay koltuk isitma gibi donanimlar standart. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinize sağlık pırıl pırıl olmuş.Yalnız bu araba dynamic led stopları hakediyor.Bence bunu bi düşünün😀
Tesekkurler. Hocam zaten mart-haziran aradi kismetse araci degistirecegim, Passat Alltrack 190 TDI 4Motion ya da Tiguan 190 TDI 4Motion dusuncem var. Stoplar cok batmiyor gözume :)

@windshear dijital klima, sunroof ve far yağmur sensörünün olmayıp acc ve CarPlay olması enteresan biraz, sanırım tüketici alışkanlıklarını takip edip standart donanımları ona göre belirliyorlar.

@windshear dijital klima, sunroof ve far yağmur sensörünün olmayıp acc ve CarPlay olması enteresan biraz, sanırım tüketici alışkanlıklarını takip edip standart donanımları ona göre belirliyorlar.
Sanirim. Detaylari bilemiyorum. 

Yeni Golf un standart donanim ve fiyatlari belli olmadi daha belli olunca paylasirim :)

• Beğen
Tepkiler: SCC
@windshear benim merak ettiğim bir konu değil ama birçok arkadaş yakından takip ediyor o sebeple paylaşırsanız çok iyi olur😊

prensip olarak lansman yılının üzerinden 1-2 yıl geçmeden almayı tercih etmiyorum, malum yeni doğan hastalıkları😊

• Beğen
Tepkiler: SCC
@windshear Yıkama yeri, duvarda paspas asma aparatı, İsveç sakinliği, Golf. Daha ne diyelim.

İsveç te VW kullanmak da ilginç tabi :)

Elinize sağlık güle güle binin.

Herkese merhaba golf severler. Yeni yiliniz kutlu olsun, huzurlu ve mutlu gunler dilerim hepinize.

Bende hazir yeni yila girmenin heyecani ve tatilde olmamin imkaniyla yaklasik 2.5 ay sonra Golfumu yikayabildim.

Bu 2.5 ay icinde bolca tuz ve civili lastik sebepli asfalta maruz kalan boyayi detaylica yikadim. 

Öncelikle Valet Pro Tar&Glue Remover uyguladim. Ustune Valet Pro Citrus Pre Cleaner ve bunlari durulamadan King Arthur Total Snow Foam.

Jantlara Valet Pro Dragon’s Breath

ile ön yikamamizi tamamladik. Kirini iyice indirdikten sonra cift kova + Gyeob Bathe+ ile yikadim araci.

Daha sonra disari cekip Gyeon Dilk Dryer ile dis temizligi tamamladim. 

Tabiki ardindan Black&Decker arac supurgesi ile icini supurdum ve Sonax Interior Detail ile plastiklerin tozunu aldim. 

Yorucu ama gun batimina karsi hos bi finish oldu. Hepinize Isvecten tekrar mutlu yillar, selamlar.

Ekli dosyayı görüntüle 26489

Ekli dosyayı görüntüle 26490

Ekli dosyayı görüntüle 26491

Ekli dosyayı görüntüle 26492

Ekli dosyayı görüntüle 26493

Ekli dosyayı görüntüle 26494

Ekli dosyayı görüntüle 26497

Ekli dosyayı görüntüle 26496

Ekli dosyayı görüntüle 26495
Sizlerin de yeni yılı kutlu olsun, harbiden harika olmuş, güle güle kirletin. bu arada aracı yıkarken hava sıcaklığı kaç dereceydi?

Tesekkurler. Hava +4 +5 civari bu aralar. Daha kis gelmedi buralara bu sene :)
Oraya bile kış gelmediyse ? 

Benim burda (Ankara) 4 yıldır yalandan geçen kış mevsiminde kış lastiği takmamam çok anormal değil sanırım 

Nokian 'ın bile usta olduğu kış lastiği sektöründen yaz lastiği sektörüne geçişi yakındır.  

Araba yıkama videoları izleyince rahatlayanlardan olarak yıkama işinde biraz hassasım. Çevremdeki oto yıkamaların neredeyse hepsini kara listeye aldım, işini bilinçli yapan neredeyse yok gibi.

Artık google mapsten puan ve yorumlarına bakarak yıkama seçiyorum ama bugün bir pişmanlık daha yaşadım. Yorumlar güzel diye deneyip memnun kaldığım bir yere 2.defa aracımı götürdüm. Normalde arabanın işi bitene kadar başında beklerim ama bu sefer hava soğuk diye içerde bekledim. Kameradan aracınızı da izleyebilirsiniz dediler açtılar görüntüyü. İlk suyu vurdu, köpüğü attı sonra eline fırçayı alıp kaputa vurmasın mı? Kafamdan aşağıya kaynar su döküldü sanki, yanımda da bir eleman vardı dedim bu napıyor fırça vurdu arabaya fırladım hemen dedim gözünü seveyim napıyorsun sen, süngerle düzgün yıkıyorsunuz diye size getirdim ben arabayı. Sadece cama vurdum diye yalan söyledi bir de, kameradan izlerken yanımda duran eleman da tamam kaportaya vurma ama cama vurabilirsin dedi ve o cümlesi ile o da kara listeye girdi. 

Ondan sonrasını arabanın başında izledim, süngerle yıkayıp bitirdi ama daha araba götüreceğimi zannetmiyorum oraya. 

Benim bildiğim; araba yukarıdan aşağıya doğru yıkanır, özel jant fırçası harici fırça kullanılmaz, belden aşağısına vurulan sünger bir daha yukarı vurulmaz vs. vs.

Bu gözler neler gördü, kaba kirin üstüne direk köpüğü vurup süngerle girişen mi dersin, arabasına göre fırçayla yıkıyoruz diyen mi dersin, jantı temizlediği süngerle çamurluktan devam eden mi dersin, neler neler...

Bir işi bilmiyorsan öğreneceksin kardeşim, işinin, kazandığın paranın hakkını vereceksin. Varımızı yoğumuzu arabaya yatırmışız kasaplara emanet etmek için mi? 

Hiçbir yıkamacının aracımı kendi arabasını yıkarmış gibi yıkamayacağına kanaat getirdim artık. Baya da dolmuşum, içimi dökmüş oldum.

İstanbul'daki arkadaşlar, şöyle eli yüzü düzgün, self servis yıkama noktaları var mı İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz?

Araba yıkama videoları izleyince rahatlayanlardan olarak yıkama işinde biraz hassasım. Çevremdeki oto yıkamaların neredeyse hepsini kara listeye aldım, işini bilinçli yapan neredeyse yok gibi.

Artık google mapsten puan ve yorumlarına bakarak yıkama seçiyorum ama bugün bir pişmanlık daha yaşadım. Yorumlar güzel diye deneyip memnun kaldığım bir yere 2.defa aracımı götürdüm. Normalde arabanın işi bitene kadar başında beklerim ama bu sefer hava soğuk diye içerde bekledim. Kameradan aracınızı da izleyebilirsiniz dediler açtılar görüntüyü. İlk suyu vurdu, köpüğü attı sonra eline fırçayı alıp kaputa vurmasın mı? Kafamdan aşağıya kaynar su döküldü sanki, yanımda da bir eleman vardı dedim bu napıyor fırça vurdu arabaya fırladım hemen dedim gözünü seveyim napıyorsun sen, süngerle düzgün yıkıyorsunuz diye size getirdim ben arabayı. Sadece cama vurdum diye yalan söyledi bir de, kameradan izlerken yanımda duran eleman da tamam kaportaya vurma ama cama vurabilirsin dedi ve o cümlesi ile o da kara listeye girdi. 

Ondan sonrasını arabanın başında izledim, süngerle yıkayıp bitirdi ama daha araba götüreceğimi zannetmiyorum oraya. 

Benim bildiğim; araba yukarıdan aşağıya doğru yıkanır, özel jant fırçası harici fırça kullanılmaz, belden aşağısına vurulan sünger bir daha yukarı vurulmaz vs. vs.

Bu gözler neler gördü, kaba kirin üstüne direk köpüğü vurup süngerle girişen mi dersin, arabasına göre fırçayla yıkıyoruz diyen mi dersin, jantı temizlediği süngerle çamurluktan devam eden mi dersin, neler neler...

Bir işi bilmiyorsan öğreneceksin kardeşim, işinin, kazandığın paranın hakkını vereceksin. Varımızı yoğumuzu arabaya yatırmışız kasaplara emanet etmek için mi? 

Hiçbir yıkamacının aracımı kendi arabasını yıkarmış gibi yıkamayacağına kanaat getirdim artık. Baya da dolmuşum, içimi dökmüş oldum.

İstanbul'daki arkadaşlar, şöyle eli yüzü düzgün, self servis yıkama noktaları var mı İstanbul Anadolu yakasında bildiğiniz?
kendim yıkadığımda bile araç çok kirli ise önce yıkama yerindeki köpüğü sıkıp tozu toprağı yumuşatıp basınçlı suyu uzaktan vururum ki üzerinde ki kum taneleri aracı çizmesin. yıkamacılar allaha emanet, jantlarımı sünger ile yıkarım bunlar yıkama tabancasını içine kadar sokup, aşağı yukarı yapıyorlar. camları söylemiyorum bile.

Geri
Üst Alt