Golf 7/2015/1.6 TDI/DSG Ön&Arka Fren Balata Marka Önerisi

İşim yetkili servislere sadece fren hidroligi için düşer / düsecek ? 

Ve ben bunun için bile dışarda bu isi özenle/makineyle/ icindeki eski hidroligi vakumla çekerek bunu yapan bir yer araştırıyorum artık

Yetkili servislere güvenim yok ?

Orjinal xxxx parçamı alırlar kendilerindeki çıkma / tamirli / işlemli / daha fazla km yapmış parçayı takarlar ??? (Turbo ? Şarj bobini? Hatta aracın beynini bile değistirirler )

2. El işi yapana araç emanet etmek , yerin 3 kat altına götürüp ne halt yediklerini görmemek tam paranoya benim için)

+++ Ne kadar çok arıza ? O kadar çok para demek onlara !!!

Nerden bilcez aracı bilerek bozmadıklarını???

Kaput+bagaj somunları oynamalı sıfır araba yutturan (bana yutturdular  , yerin 3 kat altında neler yutturur)
2cr ankarada yapıyorlar vakumla çekme işini. Fiyatlar ne alemde onu bilmiyorum tabi. İnstagramdan fiyat veriyorlar sorabilirsiniz istiyorsanız.

2cr ankarada yapıyorlar vakumla çekme işini. Fiyatlar ne alemde onu bilmiyorum tabi. İnstagramdan fiyat veriyorlar sorabilirsiniz istiyorsanız.
Fiyat hiç sorun değil 

Yetkili servis 185 !

Dısarda birkaç yere sordum 110-120-130 civarı fiyat var.

Yetkili servis aşağıya beni de alırsa 200 de atayım, ama araç başında olamayacaksam bedavada olsa takıntı olur bende

@kdr 33binde çok erken bitmiş sanki benim 72 bin de değişimi geldi bana kalsa 100bin gitmeli. Önce arkaların bitmesi garip geliyor bana. Yazıcı alırken tonerini yarım doldururlar ya sanki golflerin bazılarında fren balatalarını eko takıp yolluyorlar 🙂

@dgn ben 33 binde gecen hafta arkayi yetkili serviste degistrdim.
Erken arka balata değiştirme rekoru sizde emin olun araç benim olsa km düşürülmüş paranoyasına bile girerdim 33 ön balatayı anlarım da arka ilginç el freni manuel olsa drifte falan gider aklım o da değil 🤔

@dgn hangi bayi de yaptırdınız?

Az önce Gebze den fiyat aldım.

Ön takım 360TL

Arka takım 363TL

İşçilik 200er tl

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arka balatalae serviste azaldı denildi. Baktım az ferodo aldım e 11 kodlu. Ferodo taktım normalde ses yok dağ yolu veya şehir içi frenleme sonucu ısınmadan dolayı ötme ve frene basmama rağmen dönüşlerde balata sesi geldi.Yüksek hızlarda ses yok.  Gittim serviste orijinal ate olanı taktırdım. Ate dışarıda bulamadım. Nette buldum ama kodları ve orijinalliğine güvenemedim. Zaten servisteki ate ile piyasada ki ate arasında fiyatlar çok kopuk değil piyasada arka ate 355 TL serviste de 400 TL indirimle servisin işçiliği pahalı 130 TL civarı ferodo E11 kodlu kullandım bilginize forumu takip edenler.. Ben ferododan mı oldu ön balatadan mı çözemedim. Ön balata hala yarım 2 kere serviste kontrol ettirdim. Sorun ne anlayamadık. Arka balata değişimi sonucu böyle bir durum gerçekleşti. 1.foto yeni 2. Foto çıkan 3. Foto ate yabancı kaynaklı bulamadım İnternette serviste bunu takıyorlar. ferodo e 11 ise 4. FotoIMG_20200814_103636.jpg

IMG_20200720_124546.jpg

IMG_20200811_204546.jpg

Screenshot_20200528-184905.jpg

Benimde golf 6 tdi var.Ferado disk ve balata degisti.değistigi gunden bu yana kisa kisa frenlemelerde ses yapiyor.Frene tam basinca ses gelmiyor.Neden anlamadim

@hsynakmn Balata değişiminde ustalar gres yağ kullanmıyorlar. YouTube da izlediğim bazı videolarda gres yağ kullanıyorlar. Buda bazı sesleri önlemede faydalı olabilir diye düşünüyorum.

@CaptainJava altın sarısı gibi biraz koyu bir sıvı sıkıyorlar serviste dışarıda görmedim.

@hsynakmn asbest kaldırıldı. Ben de ferodo  almıştım taktım söktürdüm tekrar ATE olanı taktırdım. Aracı iyi dinleyin çok ısınınca sağ sol yapın ötecek içeriği fazla ısınıyor ferododa orijinal de hiç duymadığım sesler oluşmuştu. 1500 -2000km sonra söktüm E 11 fotosu yukarıda mevcuttur.

@hsynakmn Balata değişiminde ustalar gres yağ kullanmıyorlar. YouTube da izlediğim bazı videolarda gres yağ kullanıyorlar. Buda bazı sesleri önlemede faydalı olabilir diye düşünüyorum.

@CaptainJava altın sarısı gibi biraz koyu bir sıvı sıkıyorlar serviste dışarıda görmedim.
Kullandıkları o madde balatayı sökme esnasında kolaylık sağlaması açısından sürülüyor., gres ile fren bir nevi zeytinyağı ile sudan farkı yoktur.,fren sisteminin olduğu bir ortamda gres boşanma sebebidir..

@forzaGilles işlem bitince yapıyorlar sökerken değil izleme salonundan gördüm. diske balataya bulaşmış iyi bir şey demek ki başlangıç sürtünme alışma için 

1.2 110 luk aracim 72 bin km ye geldi. Arka balata orjinal hiç değişmedi. Önler ise bu zamana kadar 2 kez degisti. En son 50 binde değişmişti serviste. 2 gün önce balata ikaz ışığı yandi. Açıkçası servise gitmek istemiyorum artik. Ön ve arka balatalari ATE ? alıp dışarıda değiştirmek istiyorum, ancak bu disk çapı muhabbeti kafamı karistirdi. Mesela 1.2 TSI için juridin sitesinde, hem 276 mm, hem 282 mm var ön diskler icin. Bunu nasıl netlestiricez neye göre bu ölçüler ? Diğer bir sorum da, 

Atıyorum benim aracın diskleri 276 mm. Ben 282 olanı direkt sorunsuz olarak takabilirmiyim ? Her hangi bir uyumsuzluk olur mu ? Aslında bence büyük disk ve balata her zaman performans olarak iyidir diye düşünüyorum ama, sizlerin de değerli yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum 

Geri
Üst Alt