Golf 7/2015/1.6 TDI/DSG Ön&Arka Fren Balata Marka Önerisi

Arka fren balataları ı hella pagid aldım 400 500km oldu ötme vs hiçbirşey yok

IMG_20210416_121246.jpg

IMG_20210416_121241.jpg

IMG_20210416_121231.jpg

Hella Pagid ön fren balatasını annemim Mercedes B serisinde kullandım ve genel olarak memnun kaldım.

romanyada hangi fabrikada yaptırıyorlar bilmiyorum ama her markanın üretim yeri romanya ..textar trw hella feredo (a3 için doğuş maslaktan almıştım) vs..ya bir fabrika var her markaya yaptrıyor yada her markanın orada fabrikası var..işin daha ilginci bu adamlar(romenler) 10-15 yıl önce türkiyeye gelip  ekmek parası için çalışıyorlardı şimdi biz gidip orada çalışacağız..yazık ülkeme..

Belki işine yarayan olur diye güncel fiyatları paylaşıyorum. 288 mm 1.6 tdi için fiyatlardır.. İnternetten bulduğum fiyatlar, 3-5 fark edebilir. En çok tercih edilen markaları toplamaya çalıştım. Servis fiyatlarında %30 zubizu uygulanmıştır.

Ate ya da servisten almak kesinlikle daha iyi bir tercih. Benim merak ettiğim en çok hangisi uygulanıyor acaba yetkili ya da özel servislerde.. Müşterilerin % kaçı ate ya da servis kalitesini tercih ediyor? Yoksa çoğunluk yarı yarıya fiyat avantajı olan diğer markaları mı tercih ediyor vs..

image.png

Belki işine yarayan olur diye güncel fiyatları paylaşıyorum. 288 mm 1.6 tdi için fiyatlardır.. İnternetten bulduğum fiyatlar, 3-5 fark edebilir. En çok tercih edilen markaları toplamaya çalıştım. Servis fiyatlarında %30 zubizu uygulanmıştır.

Ate ya da servisten almak kesinlikle daha iyi bir tercih. Benim merak ettiğim en çok hangisi uygulanıyor acaba yetkili ya da özel servislerde.. Müşterilerin % kaçı ate ya da servis kalitesini tercih ediyor? Yoksa çoğunluk yarı yarıya fiyat avantajı olan diğer markaları mı tercih ediyor vs..

Ekli dosyayı görüntüle 48632
Hocam ferodo on disk 471 tl yazmissiniz bu fiyati nerede buldunuz

@HONEY kesin emin olmamakla birlikte onlineyedekparca olmasi lazim. Simdi baktim fiyat farkli, belki ben yanlis bakmisimdir belki de fiyat degismistir

109 bin km ye gelen aracımın fabrikada takılan ön balataları bugün uyarı verdi sonunda..
birkaç sene evvel fazla araştırmadan kutusunda İspanya üretimi yazan bandrollü bosch marka ön balataları atmıştım zulaya,
usta diskleri inceltmeyelim diyerek torna yapmadan balataları taktı, ilk izlenimim ses yok, ancak fren mesafesinin uzaması oldu (usta da takarken ilk birkaç bin km mesafe uzar sonra alışır demişti)
Umarım ilerleyen süreçte de memnun kalırım lakin aklıma takıldı, güncel Bosch marka balatalar artık Çin de mi üretiliyor da pek fazla tercih edilmiyor yada önerilmiyor?

Ekli dosyalar

• 79DF71E5-F6B8-4EE5-83BB-823FA69A4C17.jpeg
    79DF71E5-F6B8-4EE5-83BB-823FA69A4C17.jpeg
    176.9 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Bluehouse öneririm takalı yaklaş 1000 1500 km oldu ses veya başka bir sıkıntı olmadı

birkaç ay önce balata ve disk değiştirmiştim. TRW markaydı. frene basınca direksiyonda titreme probleminden dolayı iki kere değiştirdim ama sonuç alamadım. orijinal olanı taktırdım ve sorun gitti. mutlaka orijinal disk almanı tavsiye ederim. TRW ya sıcak-soğuk değişimlerinden ya da kendiliğinden titremeye neden olacak kadar atma yapıyor.
Trw orijinal üretici arasındadır. Kaliperleri vs Trw yapar. Alman yapımıdır. Sahte olmadığı müddetce alınabilecek en kaliteli ürün arasındadır.

Geri
Üst Alt