Ahmet111

Yeni Üye
İsim
Ahmet
Merhabalar kolay gelsin.

2018 tiguan comf. 1.6 tdi manuel aracın AutoHold fonksiyonu bazen çalışmıyor beyler.Dediğim gibi ara sıra takılı kalıyor gaza basıyorum aracı bırakmıyor. Sonra 2-3gün sonra geçmiş oluyor.bu bi döngü şeklinde gidiyor servis debriyajın alışma süreciyle ilgili bi sıkıntı olduğunu çözemeyeceklerini geçmesini beklemekten başka çaresi olmadığını söyledi.

Böyle bi problem yaşayanınız varmı?

Merhabalar kolay gelsin.

2018 tiguan comf. 1.6 tdi manuel aracın AutoHold fonksiyonu bazen çalışmıyor beyler.Dediğim gibi ara sıra takılı kalıyor gaza basıyorum aracı bırakmıyor. Sonra 2-3gün sonra geçmiş oluyor.bu bi döngü şeklinde gidiyor servis debriyajın alışma süreciyle ilgili bi sıkıntı olduğunu çözemeyeceklerini geçmesini beklemekten başka çaresi olmadığını söyledi.

Servis başından Savmak için uydurmuş hocam. Kemer takılı değilken bırakmıyordu golf önceden. Benzer bir durum olabilir.

Merhabalar kolay gelsin.

Yok hocam 4-5 aydir yanl 0 km den berl boyle emniyet kemerine dikkat ediyorum ,servis yazilim guncellemeside yapti komple ama duzelmedi

hocam bir arkadaşımda 2017 model tiguan var yeni aldığında bu şekilde sıkıntı yaşamıştı

servis birkaç kez yazılımla düzeltti sanırım

muhakak şikayet kaydı oluşturup servisten çözüm isteyin

Başından savmış resmen Çözümü vardır Hocam  başka bir servise gösterin bence

sonuçta garantili araç istediğiniz yere gitmekte özgürsünüz 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@uğr_05 hocam zaten servise bi kaç kere götürdüm zaten servis çözemeyince İstanbuldan tekmik destek istedik dedi doğuş otodan onlarda 6-7 bin km de düzelir şimdilik böyle kullanın tarzında bişe dediler.Yeni araç filan veremeyiz dedi doğuştan biri

@mrvolkan evet hocam  ilgilenen teknik elemanlardan biri arkadaş bazı tiguanlarda bu problemin olduğunu soylemişti benim sorum acaba ilerde düzelirmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam benim 2015 comfort golfümde de başıma geldi o. Aractan debrıyajı cekyorum araba titriyor nası ileri atılmak istiyor anlatamam bırakmıyor sonra ya stop ediyor bırakmadıgı için ya da aniden bırakıyor araba bir anda ileri doğru atılıyor. Oldukça sinir bozucu bir hata. Normalde en ufak debriyaj hareketinde kırmızıdan yeşile dönen auto hold ekranı debriyajı yarısına kadar kaldırmama rağmen kırmızıda kalıyordu. Netten çok araştırdım benzer hata alana rastlamadım. Şehir dışında olduğumdan servise de gösterememiştim. 1 hafta 10 gün bu hatayı aldım sonra kendiliğinden düzelmiş gibi olsa da ara ara yapıyordu bu hatayı. Arabam daha ozaman 20 binde bile değildi siz düşünün.

Hocam aradım sordum evet dedigim gibi yazılım dan sonra düzelmiş

zonguldak ereğli vw servisi 

Geri
Üst Alt