1.0 Highline DSG ve sorularım

@Serkanasn Golf’e göre daha kemikli bir duruşu olduğu doğru ama dediğim gibi kalite algısı zayıf o arabanın.

@ahmet306  Golf 7 lerde 1.4 olanlarında bağımsız süspansiyon vardı muhtemelen 7.5'ta da öyledir o yüzden konforsuzluk yaşıyor olabilirsiniz bir ihtimal hocam

Merhabalar,

Ağustos sonu gibi 1.0TSI Highline DSG satın aldım.

Araç güzel, kaliteli fakat hayal kırıklığı yaratan yerler oldu.

1-) en önemli konu 17 jantlar ve konfor : daha önce 225/45/17 lastikli başka bir araç kullanmıştım. golfun daha iyi ve konforlu bir araç olduğunu düşündüğüm için 17 jantı sorun olmaz sanmıştım. fakat highline golf konfor anlamında çok kötü geldi. üzerindeki lastiklerden(turanza t001)  mi emin olamadım fakat özellikle çukurlara girdiğinde küt küt ses yapıyor. bir de bozuk parke taşlı yollarda konsoldan titreşim sesi gelecek kadar konforsuz. Tamam düz yolda çok iyi fakat bozuk yollarda oldukça kötü. sırf bu yüzden soğudum araçtan.

2-)active info display : oraya kocaman ekran koymuşsun ama kişiselleştirme neredeyse sıfır, bir renk tasarım v.s. değiştirebilseydik fakat maalesef. normal kadran olsa daha iyidi diyorum.

3-)makyalı kasada yapılan donanım hırsızlığı :  koltuk altı çekmece, aküdeki keçe kılıf, motordaki ve arkadaki çalınan logolar. bagajda bile tek tarafta sarı bi ampül var. daha önce jetta kullandım bagaj aydınlatması çok iyidi. daha benim bilmediğim ne ayrıntılar çalındı kim bilir.

4-) Appconnect ve sesli görüşme : tamam bunu bilerek aldım benim hatam, fakat yahu insan şu araçta standart olarak açık getirir bunları. araçta güzel bi ekran var app düğmesi var fakat kullanmak istersek ekstra para!
Bridgestone piyasadaki en konforsuz ve sert lastiktir., yetmezmiş gibi ideal çalışma sıcaklığına da oldukça geç ulaşır.,

Michelin Primacy 4 veya Continental Premium Contact 6 gibi konfor odaklı lastikler sizin bu sıkıntınızı giderecektir., Ancak bu lastiklerden birini tercih ederken XL özellikli lastik tercih etmemeniz gerek., XL demek yanakları ve yapısı güçlendirilmiş anlamında kullanılır., bu da lastiğin konforunu ciddi şekilde törpüler.!

-Continental Premium Contact 6 225 45 R17 91V (eğer bulamazsanız 91Y)

-Michelin Primacy 4 225 45 R17 91W (eğer bulamazsanız 91Y)

Önemli olan diğer husus; Michelin veya Continental veya X marka ne alırsanız alın ancak 94W XL veya 94Y XL gibi modellerini tercih etmemelisiniz..!!

Golf 'ün fabrikanın ön gördüğü lastik yük endeksi 91 'dir., XL özellikli kastik seçerseniz lastiğin yapısı, hamuru ve yanakları daha sert yapıda olur.! buna bir de XL özellikli olmasından lastiğin yük endeksi de artacağından., yük endeksi otomatikman 91 yerine 94 yük olur., Bu da lastiğin hamur yapısının daha sert ve konforsuz olmasına neden olur..!

Lastikçiler size Continental SportContact 5 veya Michelin Pilot Sport 4 gibi lastikler önerirler ise buna aldanmayınız çünkü bu lastikler daha sportif performans lastikleri olduğundan konfor 2.ci plandadır.

Tekrar merhabalar,

Lastik havasini biraz azaltinca daha iyi oldu ama bu bridgestonelar bariz kutuk gibi lastik onu anladim.

Simdi merak ettigim soyle bir sey var;

Arac henuz iki haftalik, dogus yetkili servise gotursem bir sekilde lastikleri garantiden farkli bir marka ile degisime ikna edebilir miyim?

Bu konuda tecrubesi olan var mi daha once?

Tekrar merhabalar,

Lastik havasini biraz azaltinca daha iyi oldu ama bu bridgestonelar bariz kutuk gibi lastik onu anladim.

Simdi merak ettigim soyle bir sey var;

Arac henuz iki haftalik, dogus yetkili servise gotursem bir sekilde lastikleri garantiden farkli bir marka ile degisime ikna edebilir miyim?

Bu konuda tecrubesi olan var mi daha once?
Lastikte bir kusur olmadığı için boşuna vaktinizi harcamış olurunuz.

yapabileceğiniz en iyi şey; lastikler henüz öok kullanılmamış durumda iken satıp., yeni lastik seti için bir miktar finansman sağlıyabilirsiniz

Geri
Üst Alt