Skoda Rapid 1.6 TDİ DSG Elegance

ahmet3976

Üye
İsim
Ahmet
Araç 9000 km civarında 2014 model 1.6 tdi 90 bg ve 230 nm torka sahip fabrika verilerine göre 0-100 hızlanması 12.2 saniye son hızı 184 km olarak görünüyor.

Yakıt tüketimi fabrika verilerine göre ortalama 4.5 lt verilmiştir.

Bende toplamda 2 ayrı günde 700 km kullanımda ortalama 5,5 lt yakıt tüketim elde ettim bu kullanımın %70 i şehir dışı kalanı şehir içi normal trafiktir.

Boyutlar:

Skoda Rapid Her ne kadar B sınıfı araç olsa da C sınıfı Boyutlarını zorluyor hatta arka diz mesafesi ve bagaj hacmi çoğu C sınıfı araçtan daha geniş.Arka Cam ile birlikte açılan bagaj kapağı yüklemelerde kolaylık sağlıyor ve kullanışlılığı artırıyor.

İç mekan

Malzeme kalitesi görünüş olarak kötü durmuyor ama dokunma hissi olarak her yerde sert plastik kullanılması hoş olmamış sadece kapı üzerindeki kol dayama ve ortadaki kol dayama yerlerinde deri kullanılmış ama ortadaki kol dayama küçük ve çok kullanışlı değil.Camlar tek dokunuşla açılıp kapanmıyor ve kumandadan kontrol özelliği yok.Teypte Bluetooth özelliği var telefondaki müzikleri dinleyebiliyorsunuz.Ses kalitesi çok iyi değil Polonun ses sisteminin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Konfor

Kullandığım araçta 205/45/17 Boyutlarında jant lastik bulunmasına rağmen araç bana çok sert gelmedi.Koltukların yanal destekleri fazla yok ama kullandığım süre boyunca beni rahatsız etmedi.

Aracın Performans deneme videoları:

Geri
Üst Alt