Kaput Boyası Sorun Mudur?

AzadWestani

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Motor kaputumda ezikler olduğu için boyatmak istiyorum. Tek sebebi de gözüme batıyor olmasıdır. Eziklik de çarpmadan dolayı değil, üzerine cisim (demir şiş) düşmesinden kaynaklandı. VW servisine gösterdim. Kaputun yaklaşık 1/4'lük kısmı boyanacak dediler. Başka türlü boyasız çözümler zor diyorlar.

Ben aracım ilk günkü halini alsın istiyorum. 5 yıl boyunca da araç bende kalacak. (Yasal olarak, engelli raporu ile alınmış araç)

Aylar önce oldu bu eziklik ama "kaput önemli, boyatma" dedikleri için ihmal ettim bugüne kadar.

Açıkçası 5 yıl sonra aracı satın alacak kullanıcının tedirginliğine göre de yaşamak istemiyorum.

Fikirlerinizi alabilir miyim? Teşekkürler...

---

Araç 2014 Eylül ayında trafiğe çıktı

VW Golf 7, 1.6, Dizel, Comfortline (DSG)

Hocam fotoğraf görürsek daha sağlıklı bilgi verebiliriz.

Neden derseniz, yağlı çekiç diye bir uygulama var;

ft85h.jpg
fyfsw.jpg

Resimdeki araç boyasız.

Maalesef halkımızın algısı şu yönde, kaputta boya var acaba önden kazalımı bu araç.

Hiçbirşey sizin psikolojinizden ve zevkinizden önemli olamaz ama çok iyi karar vermelisiniz. Boyatmak istiyorsanız da mevcut halini fotoğraf çekin.

@AzadWestani

5 yıl boyunca sizde kalacaksa ve boyanmadan düzelmiyorsa kesinlikle boyatın.

Boyatmadan detaylıca fotolarını çekin hocam. Kendinizi de videoya alın :) arabanın km'sini falan alacak kişi fiyat kıramasın bu yüzden.

Geçmiş olsun. Derin bir çizik olmuş, boyasız işlem çok zor gibi. Yusuf hocanın dediği gibi resim ve video kesinlikle yapın.

yusuf dedi:
@AzadWestani

Otoking kasko bozmadan bunları düzeltebilir belki. Görüşmenizde fayda var.
Otoking'in bulunduğum şehirdeki şubesi İstanbul'daki gibi kaliteli iş yapamıyorlar maalesef. kaskodan yapmak niyetinde değilim zaten. Kendi cebimden yaptırıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Negatiwe dedi:
Geçmiş olsun. Derin bir çizik olmuş, boyasız işlem çok zor gibi. Yusuf hocanın dediği gibi resim ve video kesinlikle yapın.
teşekkür ediyorum. resim ve video kayıtlarını alacam. serviste de resim çektirecem.

ilginiz için teşekkür ediyorum.

AzadWestani dedi:
Merhaba arkadaşlar.

Motor kaputumda ezikler olduğu için boyatmak istiyorum. Tek sebebi de gözüme batıyor olmasıdır. Eziklik de çarpmadan dolayı değil, üzerine cisim (demir şiş) düşmesinden kaynaklandı. VW servisine gösterdim. Kaputun yaklaşık 1/4'lük kısmı boyanacak dediler. Başka türlü boyasız çözümler zor diyorlar.

Ben aracım ilk günkü halini alsın istiyorum. 5 yıl boyunca da araç bende kalacak. (Yasal olarak, engelli raporu ile alınmış araç)

Aylar önce oldu bu eziklik ama "kaput önemli, boyatma" dedikleri için ihmal ettim bugüne kadar.

Açıkçası 5 yıl sonra aracı satın alacak kullanıcının tedirginliğine göre de yaşamak istemiyorum.

Fikirlerinizi alabilir miyim? Teşekkürler...

---

Araç 2014 Eylül ayında trafiğe çıktı

VW Golf 7, 1.6, Dizel, Comfortline (DSG)
Değerli Hocam;

Öncelikle dostlar arasına hoş geldiniz.

Titizlenmekte haklısınız.

Kaput belki de en fazla dikkat edilen bölge.

Çünkü aracın en hayati kısımları burada...

Bir kaç açıdan çekilmiş fotoğraf hatta video iyi olacaktır.

Serdar Hocam'ın önerdiği yağlı çekiç yöntemini denemenizi öneririm.

OLmazsa bir kaybınız olmaz ama yüzde yüz değilse dahi yüksek oranda giderecektir bu derin çiziği.

Geçmiş olsun.

Aracı haziran başı aldım malesef çöp arabasının teki benim arabaya durdığu yerde ön sağ çamurluktan biraz hasar verdi,topkapı maslak alc,auto king vs dolaştım auto king agustosta gel diyor servis 6 günde boyadan çıkar dedi,yaptırmadım bir haftadır öyle duruyor derken bugün burayı buldum,aslında burnumun dibinde bir yer fatihte , işlerine baktım yorumları okudum buraya yaptıracağım umarım ihtiyacı olan arkadaşlara faydası olur..

https://www.facebook.com/OzlemOtoKaportaBoyaServisi

ayceri dedi:
Aracı haziran başı aldım malesef çöp arabasının teki benim arabaya durdığu yerde ön sağ çamurluktan biraz hasar verdi,topkapı maslak alc,auto king vs dolaştım auto king agustosta gel diyor servis 6 günde boyadan çıkar dedi,yaptırmadım bir haftadır öyle duruyor derken bugün burayı buldum,aslında burnumun dibinde bir yer fatihte , işlerine baktım yorumları okudum buraya yaptıracağım umarım ihtiyacı olan arkadaşlara faydası olur..

İşini iyi yapan bulmak zor. Yapmadan önce ve yaptıktan sonra detaylı foto bekliyoruz hocam.

yusuf dedi:

İşini iyi yapan bulmak zor. Yapmadan önce ve yaptıktan sonra detaylı foto bekliyoruz hocam.
Ekleyecem muhakkak bu ustanın oğlu başka bir foruma üye olan bir kardeşimiz paylaştığı bir çok resmi inceledim ve banada çok yakın olduğundan en kısa sürede yaptırıp sonucu paylaşacağım.

ayceri dedi:

Ekleyecem muhakkak bu ustanın oğlu başka bir foruma üye olan bir kardeşimiz paylaştığı bir çok resmi inceledim ve banada çok yakın olduğundan en kısa sürede yaptırıp sonucu paylaşacağım.
Techturkeyden biliyorum Pasifik mavi Golf 7 si var Gti görünümlü :)

Geri
Üst Alt