golf 6 1,4 tsi esp error uyarısı

mcb

Yeni Üye
İsim
mcb
merhaba 

2011 golf 6 1,4 tsi benzin 7 ileri dsg arabam var. ve kontağı actığımda esp error uyarısı veriyor. vites p yanıp yanıp sönüyor. bir fikri olan varmı. 

Değerli Hocam 

Eminim Golf 6 sı olan dostlarımız konuya yanıt verecektir.

Geçmiş olsun 

• Beğen
Tepkiler: mcb
Teşekkür ederim . araba salı gününden beri olduğu yerde kaldı bayram dolayısıyla da her yer kapalı pazartesi gününü bekliyorum. inşallah fazla masraf çıkmaz.

Merhaba öncelikle geşmiş olsun 1.ci ve en basit olabilecek arıza sebebi akü zayıf olabilir 2. Ihtimal ise sizi biraz üzecek vaziyette dsg mekatronik kendi içinde kısa devre yapmış olabilir inşallah ciddi sorun yoktur .

• Beğen
Merhaba aynı uyarı bende de oldu.aracımı 2 ay önce aldım.servis esp ile ilgili parça istedi.5 gün bekledim ve parça değişimi yaptılar.sorunu tam anlamadım ama aracımı ne zaman yarım saatten fazla kullansam uyarı verıordu.size de gecmiş olsun.sorunum kalmadı şuan içiniz rahat olsun.

• Beğen
Teşekkür ederim . araba salı gününden beri olduğu yerde kaldı bayram dolayısıyla da her yer kapalı pazartesi gününü bekliyorum. inşallah fazla masraf çıkmaz.
Gelişme var mı hocam, servise gösterdiniz mi? Bendeki EPC hatası turbo wastegate ile ilgili çıktı, 1920 TL masraf çıkardı :(

• Beğen
Merhabalar sali gunu ( Artesa vw bayi )servise cekici ile goturdum ve teslim ettim. ordaki yetkililerden biri ustalar bakip sorun ne ise biz sizi ariyacaz dediler ve bugun aradilar. Aracin mekatronik bir ariza oldugunu beynin degismesini ve piston valflerinin degismesini  soylediler. soyledikleri ucreti duyduktan sonra kalp krizi geciriyordum. 17.250 tl ucreti  1bucuk ay once servisi orda yaptim diye iyi halden sadece 2000 tl indirdiler toplam 15.250 tl oldugu soylediler. Ben boyle serefsiz soygincu bir kurum gormedim adada kendilerini tek zannediyorlar. Ve kendilerine muhtac kaldigimizi zannediyorlar. Bugun lefkosa sanayi sitesinde bir usta buldum toplamda 6.000 tlye hepsini degistirecegini soyledi. Yarin tekrardan araci alip oraya goturecez. Hayirlsi bakalim..

Merhabalar sali gunu ( Artesa vw bayi )servise cekici ile goturdum ve teslim ettim. ordaki yetkililerden biri ustalar bakip sorun ne ise biz sizi ariyacaz dediler ve bugun aradilar. Aracin mekatronik bir ariza oldugunu beynin degismesini ve piston valflerinin degismesini  soylediler. soyledikleri ucreti duyduktan sonra kalp krizi geciriyordum. 17.250 tl ucreti  1bucuk ay once servisi orda yaptim diye iyi halden sadece 2000 tl indirdiler toplam 15.250 tl oldugu soylediler. Ben boyle serefsiz soygincu bir kurum gormedim adada kendilerini tek zannediyorlar. Ve kendilerine muhtac kaldigimizi zannediyorlar. Bugun lefkosa sanayi sitesinde bir usta buldum toplamda 6.000 tlye hepsini degistirecegini soyledi. Yarin tekrardan araci alip oraya goturecez. Hayirlsi bakalim..
zor gerçekten 6 bin nerede 17.250 nerede, 3 katı bu kadar da olmaz. Bunlar arabadan kar edemeyip servis işinden voleyi vuruyolar anlaşıldı.

Geri
Üst Alt