Düşük devirde gelen uğultu sesi

puppets

Yeni Üye
Herkese merhabalar,

2013 dizel otomatik comfortline golf sahibiyim. İkinci el aldım. Araç henüz 7.000 km bile olmadı. Herşeyden çok memnunum fakat son zamanlarda 2-3 kere başıma gelen bir olay var. Araç düşük devirde giderken kısa süreliğine bir uğultu sesi geliyor. Yavaş yavaş yükseliyor sonrasında kısa bir süre sonra kendiliğinden ses kesiliyor. Aşağıdaki youtube linkinde elemanın birisi videoya çekmiş. Bu sesin aynısı. Bu sorunla karşılaşan ya da herhangi bir tahmini olan var mıdır acaba?

Herkese şimdiden teşekkürler.

@puppets

Foruma hoş geldiniz hocam.

Hocam burada çok garip bir ses var. Biri ciyaklıyor içerde sanki.

Sizdeki ses de bu mu?

O sesi sürekli duyma durumunuz var mı?

Buna benzer bir sorunla karşılaştım. Viteş boşta dahi olsa 2000 Devir civarında kuş sesi gibi bir ses geliyordu çok hafif.

Eğer böyle bir durum varsa servis hallediyor bunu hemen. boş viteste 2000 devir civarında sabit tutun devri kontrol edin hocam.

Teşekkür ederim hocam.  :)

Aynen dediğiniz cıyaklama gibi bir ses. Bende bu kadar uzun süreli olmadı. Dediğim gibi 2-3 kere başıma denk geldi. En uzunu 4-5 saniye sürmüştür. Benim aklıma takılan haftaya yola çıkacağım izmir-ankara yolda sıkıntı çıkarmasın.  Şu an işlerim çok yoğun olduğu için servise fırsat bulamıyorum götürmeye. Yoksa dönünce servise götüreceğim zaten.

puppets dedi:
Teşekkür ederim hocam.  :)

Aynen dediğiniz cıyaklama gibi bir ses. Bende bu kadar uzun süreli olmadı. Dediğim gibi 2-3 kere başıma denk geldi. En uzunu 4-5 saniye sürmüştür. Benim aklıma takılan haftaya yola çıkacağım izmir-ankara yolda sıkıntı çıkarmasın.  Şu an işlerim çok yoğun olduğu için servise fırsat bulamıyorum götürmeye. Yoksa dönünce servise götüreceğim zaten.
Hocam uzun yolda sıkıntı çıkartacağını hiç sanmıyorum. Şimdiye kadar golf 7 ile yolda kalan duymadım. İnşallah duymayız da.

Geri
Üst Alt