Rölantideki Motor Sesi

Redline

Katılımcı Üye

İsim
Serkan
Merhaba Arkadaşlar 1.4 highline aracımın rölantide motordan gelen ses normal mi acaba ?

@Redline

gayet güzel çalışıyo gibi ama  :)

Içeriden herhangi bir titreşim, fazlaca ses hissediyor musunuz?

Redline dedi:
Merhaba Arkadaşlar 1.4 highline aracımın rölantide motordan gelen ses normal mi acaba ?
Motor soğukken ilk çalıştırmada biraz sesli çalışır. Ama bir süre sonra normale dönmesi lazım. Bu ses bana fazla geldi.

maniax dedi:
@Redline

gayet güzel çalışıyo gibi ama  :)

Içeriden herhangi bir titreşim, fazlaca ses hissediyor musunuz?
@maniax

herhangi bir titreşim ve sarsıntı yok.Sadece yorumlarda herkes arabanın çalıştığı bile belli değil diyor benimki ben burdayım diyor dizel gibi çalışıyor sanki  :D

yusuf dedi:
Motor soğukken ilk çalıştırmada biraz sesli çalışır. Ama bir süre sonra normale dönmesi lazım. Bu ses bana fazla geldi.
Dün akşam misafriliğe gitmiştim (1 saatlik yol ) park yapıyordum dışarı çıktım böyle çalışıyordu servise gitsem mi

?

Redline dedi:
Dün akşam misafriliğe gitmiştim (1 saatlik yol ) park yapıyordum dışarı çıktım böyle çalışıyordu servise gitsem mi

?
Acele etmeyin hocam. Biraz daha uzun süre dinleyin 2-3 dk kadar. Azalma oluyor mu seste bakın. Bir de biz video çekelim. Karşılaştıralım.

Dert edecek birşey yok hocam. Araçtaki yalıtım kalitesini görmüş oluyoruz böylece ;)

@yusuf

@maniax

motor sesini dinlettiklerim egzantirkte sorun olabilir dediler

aracı ilk çalıştırdıgımda lıkır lıkır su sesi geliyor sonra duruyor , bu normal mi peki neyin nesidir :)

Redline dedi:
@yusuf

@maniax

motor sesini dinlettiklerim egzantirkte sorun olabilir dediler
Hocam diğer videoları da izlediyseniz sorun yok bence. Akşam benimkini de dinlerim tekrar yazarım. Kaput kapalıyken ses duymuyorsanız sorun yoktur. Canınızı sıkmayın boşa.

the_dr dedi:
aracı ilk çalıştırdıgımda lıkır lıkır su sesi geliyor sonra duruyor , bu normal mi peki neyin nesidir :)
Bunu da duymak isteriz :) Video bekliyoruz.

@the_dr

Evet, aynısı bende de oldu. Şöyle ki;

Bir süre farklı bir markadan benzin almıştım. Tesadüf müdür nedir anlamadım ama, motor soğukken ilk çalıştırdığımda lıkır lıkır bir ses geliyordu 3-4 saniye. Gün içerisinde bir daha olmuyordu. Acaba a/c sistemindeki yoğuşmadan dolayı mı diye de düşündüm. Hatta servise gittim, motor sıcak olduğundan onların yanında olmadı :) Daha sonra acil yakıt almam gerektiği bir gün başka bir markadan benzin aldım. O günden bu yana o sesi duymadım.

Bilemiyorum yakıt markası ile bağdaştırmak mantıklı mı ama tesadüfen o ses kesildi :)

Geri
Üst Alt