İyi Niyet Garantisi

Merhabalar... sizlere birşey sormak istiyorum. Aracın 2013 model ve 35000 kilometrede. Aracı alalı 3 ay oldu. Aracın kilometresi dolmadığı için 2014-2015 ve 2016 bakımları Doğuş otoda, 2017 bakımı dışarıda yaptırılmış. 2018 yılı bakımını doğuş otoda yaptıracağım. Sorum şu "aracın iyi niyet garantisi sonlanmış mı? 2018 bakımını Doğuş otoda yaptırsam yeniden tekrardan iyi niyet garantisi kapsamına girer mi?"

@Ynsbsygt06

2016'dan beri araç servise gitmemiş iyi niyet tekrar vermezler maalesef. İyi niyet davasına ya Doğuş merkez yada Almanya bakıyor sanırım video çekip gönderiyorlar çünkü bi terslikte ona da onay gelirse tamirat gerçekleşiyor. Siz yine de bi şansınızı deneyin isterseniz ama bakımı dışarıda (düzgün bi yerde) yaptırırsanız tahminen %50 daha hesaplı olacaktır onu da dikkate alın derim.

Araçta @Kırcalı araçta bi sorun yok. 2018 bakımını yaptırmam durumunda ilerleyen dönemlerde bi arıza durumunda ne olacak onu merak ediyorum. İyi niyeti devreye sokarlar mı yoksa 2017 bakımı dışarıda yapıldığı için tamamen iptal mi ederler?

Aracın serviste bakım kayıtları 2016'dan sonra olmadığı için iyi niyete sokmazlar maalesef. İyi niyeti zaten bakıma servise götürdüğünüz için veriliyorlar, bakımını biz yaptık bi arıza çıkarsa ileride işçilik almayız yada parça fiyatında indirim yaparız şeklinde kullanıyorlar. İyi niyet garantisinde sizden para çıkabiliyor az da olsa. Sizin aldığınız araç servis bakımlı olmadığı için (istisnalar hariç) iyi niyetten sanmıyorum ki yararlandırsınlar. Araç DSG ise belki o da servise ve kişilere göre değişir tahminim.

Zaten çok az km yapmış aracınız bakımlarını zamanında yaparsanız düzgün de kullanılırsa kolay kolay bi arıza çıkmaz bence en azından bi kaç yıl daha.

Araçta @Kırcalı araçta bi sorun yok. 2018 bakımını yaptırmam durumunda ilerleyen dönemlerde bi arıza durumunda ne olacak onu merak ediyorum. İyi niyeti devreye sokarlar mı yoksa 2017 bakımı dışarıda yapıldığı için tamamen iptal mi ederler?
İyi niyet garantisi yanlış hatırlamıyorsam 5yıl düzenli servise giderse

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt