Ön Göğüs Temizliği

Redline

Katılımcı Üye

İsim
Serkan
Arkadaşlar araç içi ön göğüs kısmını nasıl temizliyorsunuz ? Birde göğüs kısmı kaucuk mu  ?Toz ,kir vs için  hangi ürünü kullanıyorsunuz 1–2 tane buldum ama kullanan var mı hiç ?

*Meguiars ultimate protectant

*Quik Interior Detailer™ 16 oz - Vinil, Kauçuk & Plastik Yüzey Koruyucuları

Açıkçası yeni araçlar için kaliteli bir mikrofiber bezi nemlendirerek tozunu almak yeterli olur bana göre.

Bakım ürünlerine şimdiden girmemek lazım.

Pianoblack yüzeyler için de lcd ekran spreyleri ve gözlük bezi  yeterli olur.

alper32 dedi:
Açıkçası yeni araçlar için kaliteli bir mikrofiber bezi nemlendirerek tozunu almak yeterli olur bana göre.

Bakım ürünlerine şimdiden girmemek lazım.

Pianoblack yüzeyler için de lcd ekran spreyleri ve gözlük bezi  yeterli olur.
Evet bir kaç yerdede nemli microfiber ile temizlemek gerektiği yazıyordu.

Bu ürünler zarar verirmi ki ?

@Redline

Ben araç içinde ekstra koku, parlak göğüs sevmediğim ve kimyasallara karşı olduğum için kişisel olarak kullanmıyorum.

Fakat çeşitli detail forumlarında çatlama risklerinden bahsediliyor. Ayrıca bu ürünleri malzemeyi alıştırınca sürekli kullanmak gerekir diyenler de var.

alper32 dedi:
@Redline

Ben araç içinde ekstra koku, parlak göğüs sevmediğim ve kimyasallara karşı olduğum için kişisel olarak kullanmıyorum.

Fakat çeşitli detail forumlarında çatlama risklerinden bahsediliyor. Ayrıca bu ürünleri malzemeyi alıştırınca sürekli kullanmak gerekir diyenler de var.
Bende aynı şekilde ne koku ne parlaklık sevmem. Nemli bez zamanla soluk hale getirmez değil mi ?

Nemli  bezle bile soluklaşana kadar Golf 12 çıkar onu alırız :)

Güneş'in ultra viole ışınlarından ve tozların içine hapsolop zamanla matlaşmalını ve soluk bir görüntüye sahip olmaması için Göğüs yeni iken koruma altına almak Lazımki , uzun yıllar geçtikçe kalite ve yeni hissini versin bize.

Bu işin en iyisi..

"gtechniq matte dash " tavsiye ederim.

@cenk77 bu ürünün uygulama alanı için sert plastik-yumuşak plastik farkediyor mu? Ayrıca parlaklık kazandırıyor mu?

alper32 dedi:
@cenk77 bu ürünün uygulama alanı için sert plastik-yumuşak plastik farkediyor mu? Ayrıca parlaklık kazandırıyor mu?
Farketmiyor her türlü uygulanabiliniyor @alper32

Hayır kesinlikle Parlaklık vermiyor. Fınıshi mat ve Fabrikasyon bir görüntü bırakıyor cok başarılı bir ürün.

1. Meguiars Quik Interior Detailer sprey
  2. Meguiars Even Coat mikrofiber pad (parlak olmayan yüzeyleri silmek için: öngöğüs, vites kenarı vs.)
  3. Meguiars Supreme Shine mikrofiber silme bezi (parlak olan yüzeyleri silmek için: piano black alanlar, göstergeler vs.)
1. ve 2. ürünlerin nasıl kullanılması gerektiğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Moderatör tarafında düzenlendi:
snoppy dedi:
[list type=decimal]

[*]Meguiars Quik Interior Detailer sprey

[*]Meguiars Even Coat mikrofiber pad (parlak olmayan yüzeyleri silmek için: öngöğüs, vites kenarı vs.)

[*]Meguiars Supreme Shine mikrofiber silme bezi (parlak olan yüzeyleri silmek için: piano black alanlar, göstergeler vs.)

1. ve 2. ürünlerin nasıl kullanılması gerektiğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

bu ürünü kullanıyormusunuz hocam ?

Merhabalar

Ben bu ürünü aldım güzel temizledi fakat benzer temizliği nemli bezle de yapabiliyorum. bu ürünün malzemeyi beslemesi için iyi olur diye düşünüp almıştım.

Ancak mesele şu ki sinek ilacı gibi kokuyor! İlk sıktığımda arabadan dışarı zor attım kendimi. 0 kokusu gidicek diye de çok korkmuştum :) Çok etkilenmedi sanıyorum ama çok kötü kokuyor gerçekten ilaç gibi.

Temizlik: 10

Koku:-10

cankilic dedi:
Merhabalar

Ben bu ürünü aldım güzel temizledi fakat benzer temizliği nemli bezle de yapabiliyorum. bu ürünün malzemeyi beslemesi için iyi olur diye düşünüp almıştım.

Ancak mesele şu ki sinek ilacı gibi kokuyor! İlk sıktığımda arabadan dışarı zor attım kendimi. 0 kokusu gidicek diye de çok korkmuştum :) Çok etkilenmedi sanıyorum ama çok kötü kokuyor gerçekten ilaç gibi.

Temizlik: 10

Koku:-10
Ozaman uzak duralım hocam :- ) nemli beze devam.

Geri
Üst Alt