Yakıt Tüketimi

Bugün 36 km şehir içi sakin kullanımım oldu. Bazı noktalarda dur kalk olmasına ve Ortalama hızım 30 km olmasına rağmen bu değeri yakalayabildim. Havanın çok soğuk olmamasının da katkısı oldu.

Kaç gündür özlemişim araç sürmeyi :) ve uzun zamandan sonra bu rakamları görmeyi...

Uzun döneme hiç girmeyeyim:) çoğunlukla kısa mesafe kullandığımdan dolayı 7.2 lt ortalama şuan

IMG20220307160846.jpg

1.6 Tdi da olsa işin içinde yokuş varsa hepsi çok yakıyor. Şükür her yokuşun inişi var hep yokuş çıkılsa 10/12 litre ekonomik araçlar yakar benzinlileri düşünemiyorum.:)
Biran önce çok verimli doğa dostu motor yapmaları şart oldu..Örnek 4 Silindirden vazgeçmeyip hataları giderilmiş 1.2 Tsi 140 HP + 96 volt hibrit 100 hp de buradan. kalkışlarda ve belli derece eğimlerde desteklese 2/3 litreleri görür araçlar bu yapılsın benzin 40 lira :) ne anladık hiçbir şey en azından çevre açısından iyi olur. Ön koltuk altlarına sağa sola 48 volt 2 adet pil saatli bomba :)

Fiat 2 silindir yapmaya başlamış küçük araçlar için bu motora + hibrit ekleseler buradan da bir şeyler çıkabilir. :)

1.6 Tdi da olsa işin içinde yokuş varsa hepsi çok yakıyor. Şükür her yokuşun inişi var hep yokuş çıkılsa 10/12 litre ekonomik araçlar yakar benzinlileri düşünemiyorum.:)
Biran önce çok verimli doğa dostu motor yapmaları şart oldu..Örnek 4 Silindirden vazgeçmeyip hataları giderilmiş 1.2 Tsi 140 HP + 96 volt hibrit 100 hp de buradan. kalkışlarda ve belli derece eğimlerde desteklese 2/3 litreleri görür araçlar bu yapılsın benzin 40 lira :) ne anladık hiçbir şey en azından çevre açısından iyi olur. Ön koltuk altlarına sağa sola 48 volt 2 adet pil saatli bomba :)

Fiat 2 silindir yapmaya başlamış küçük araçlar için bu motora + hibrit ekleseler buradan da bir şeyler çıkabilir. :)

Son kasa Fiat pandalar çıktığında 0.9 çift silindir turbo benzinli motor vardı. Bahsetmiş olduğunuz hibrit sistemi de şu anki 0.9 panda 4X4 cross versiyonlarında mevcut.

Son kasa Fiat pandalar çıktığında 0.9 çift silindir turbo benzinli motor vardı. Bahsetmiş olduğunuz hibrit sistemi de şu anki 0.9 panda 4X4 cross versiyonlarında mevcut.
Evet az önce baktım 1 litre 3 silindir 70 hp derslerine iyi çalışmamışlar. :) 1 litre + hibrit = 70 HP :)
12 Volt hibrit inş bu sistemi daha verimli ve güçlü yaparlar yakıtı da az değil 5/6 litre arası ..

Son düzenleme:
Bir ara 1.2 TDI vardı Polo da 2013-2014

Ortalama 3,4 lt/100km

Tüketim vardı?

Bir ara 1.2 TDI vardı Polo da 2013-2014

Ortalama 3,4 lt/100km

Tüketim vardı?
Ben 12 yıl kullandım :) polo 9N 3 silindir 1.4 Tdi ( Amf serisi çok sesli TRAKTÖR :) lupo 3L motor.. Ankara-Rize 900km 5 kişi + bagaj dolu 27 litre ile yakardı..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    63.6 KB · Görüntüleme: 31
Son zamlardan sonra artık iyice kastıra kastıra kullanmaya başladık. Bu da benim incir ağacı

Ekli dosyalar

• yakıt.jpg
    yakıt.jpg
    153.8 KB · Görüntüleme: 56
Evet az önce baktım 1 litre 3 silindir 70 hp derslerine iyi çalışmamışlar. :) 1 litre + hibrit = 70 HP :)
12 Volt hibrit inş bu sistemi daha verimli ve güçlü yaparlar yakıtı da az değil 5/6 litre arası ..
2
🤦🏻‍♂️ Pardon 1.0 mış 😅

Araç Tiguan 1.5tsi

Bu hafta istanbul-Ankara yaptim aciliyetim olduğu için biraz tempolu kullandim.
Ortalama hız 138km/h
Yakıt ortalaması 10.2Lt

Dönüş Ankara-istanbul
Çoğunlukla 110 sabitleyip gittim.
Ortalam hız 97km/h
Yakıt ortalaması 5.4Lt

Aracın genel ortalaması istanbul yoğun trafik kullanımı oldugu icin 9lt civarında.

Araç Tiguan 1.5tsi

Bu hafta istanbul-Ankara yaptim aciliyetim olduğu için biraz tempolu kullandim.
Ortalama hız 138km/h
Yakıt ortalaması 10.2Lt

Dönüş Ankara-istanbul
Çoğunlukla 110 sabitleyip gittim.
Ortalam hız 97km/h
Yakıt ortalaması 5.4Lt

Aracın genel ortalaması istanbul yoğun trafik kullanımı oldugu icin 9lt civarında.
10.2lt...

km de 2 türk lirası...

Geri
Üst Alt