Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Bugün yaptırdım. Trafik 600, kasko 3600. Mapfre sigorta. Kasko IMM 1milyon.

@Terms Hocam ak-sigorta konusu daha önce tartisildi, ak-sigorta vw servis iscilik fiyati konusunda sorun cikartiyor, isciligi tam ödemiyor, özel servise yönlendiriyor veya farki cebinizden ödüyorsunuz
Hakan hocam,

Özellikle sordum ben istediğim yere istediği servise götürmek isterim sorun olurmu diye.

Hayır Genişletilmiş Muafiyetsiz yapıyoruz istediğin yere götürmekte serbestsin. Eksper ne çıkarırsa kuruşu kuruşuna ödenenecek denildi. Ve poliçe detaylarında da yazıyor bu dediklerim. Böylelikle yaptırdım.

Hasar danışmanlarına çok fazla kanmamak gerekir.1-2yıl önce doğuş’un yaptığı işçilik rakamlarının güncellenmesi sonrası şirketlerle ters düşmüştü ve bu sorun uzun zamandır kalktı.Bence imm’nin herkes yüksek olmasından yana ama asıl önemli olan başka aracınız yoksa onarım süresi boyunca ikame araç eklemeniz iyi olacaktır.Servisler inanılmaz yoğun ve dosyaların açılması bazen 1-2 haftayı bulabiliyor.Aksigorta’da şuan tek düşünmesi gereken,bmw marka araç sahipleridir.Koskoca İstanbul’da bmw anlaşmalı yetkili servis sorunu var

@krym sözleşmede servis seçimi serbest ise neye dayanarak ödemeyecek işçiliği? Bu da ilginç yani. Serbest servis varsa ak sigorta sıkıysa ödemesin. 

Allianz sigorta, yapı kredi mobil üzerinden teklif verdi bana. 1250 tl. Yüzde 10 da world puan verecek. 2016 1.4 tsi için. 

@krym sözleşmede servis seçimi serbest ise neye dayanarak ödemeyecek işçiliği? Bu da ilginç yani. Serbest servis varsa ak sigorta sıkıysa ödemesin. 
Ben sadece alinan cevaplari aktardim, iscilik konusunda sorun cikartiyorlar, bu yüzden allianz'dan yaptirdim kaskomu, ama yüksek "IMM" allianz'da olmasaydi gene sinrisiz IMM icin ak-sigortadan yaptirirdim, IMM benim icin daha önemli.

Iscilik ödemesini yapmadigini bana aktaran VDF yetkilisi

Parca tamir-degisim anlasmazligi

https://www.sikayetvar.com/aksigorta/aksigorta-volkswagen-anlasmazligi

Baska servisde onarim istemis ak-sigorta

https://www.sikayetvar.com/aksigorta/aksigorta-dogus-oto-arasindaki-anlasmazlik-yuzunden-araca-islem-yapilmadi

Parcayi degistirtmiyor, vw cikma parca kabul etmiyor

https://www.sikayetvar.com/aksigorta/aksigorta-kasko-parca-degisimini-yapmiyor

Sinirsiz IMM icin tercih edilir ama bu sorunlarida göze almak gerekir

Allianz sigortada 2.5 milyon IMM var.

Güncel durumu ögrenmek icin VDF aranip-bilgi alinmali, belki aradaki anlasmazlik giderilmistir

Moderatör tarafında düzenlendi:
@krym Hakan hocam son yazınıza istinaden aksigortayı aradım ve paylaştığınız şikayet var linkini de göndererek konuştum.

Dar Kapsamlı Kasgo
Standart Kapsamlı Kasgo
Genişletilmiş(Muafiyetsiz) Kasgo

Diye 3 çeşitmiş. Genişletilmiş olmayanlarda o sorunlar olabiliyormuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@krym Hocam zaten dediğiniz gerçekten doğrudur. Sigorta şirketleri bunları bu ülkede yapmaya kalkabilir.Kalkıyorlarda.  Ama sözleşme maddelerini bilmek çok önemli. 

Örneğin sizin araçtaki parça orjinal değil adam kaza yapar servise çeker. Orjinal ile değişim ister. Sonra şirket izin vermez. Bizim insanımızda bu şirket şöyle yapıyor der.

Adam dar kasko yada parça kısıtlı kasko alıyor ne aldığını bilmiyor. Sonra çekiyor servise sorun yaşıyor. Bu şirket böyle yapıyor diyor. Bizim insanımız da bazen böyle.

Trafik sigortasının ne olduğunu bilmiyor insanımız. Geçen yıl tartıştık bu konuda. Adama diyorum

Kaskon var mı ? Yok . Trafik var diyor  Karşı tarafı ödesin bizim araç önemli değil diyor. 

Ben diyorum ki gittin BMW 5.20 son model çarptın . Aracı pert ettin. Ne yapacaksın ? 

Cevap trafik öder.

Trafiğin 40. 000 tl ödeyeceğinden haberi yok. Ve bu kaza başına gelse trafik zararı karşılamıyor diye başlık açıyor.

Maalesef kasko da ımm kaskodan da önemli bence. Altımızda 200 300 lük araç milyonluk aracı pert etsek ortada kalacağız . 

Şikayet sitelerine çoğu zaman güvenmemeyi tercih ediyorum.Bir ürün alırken okumayan araştırmayan insanlarla dolu.

Sırf ucuz diye Sigortayı internetten,mobilden vs vs yapmak yerine varolan sigortacınıza güvenip kendilerine danışıp almayı tercih edin.Garanti mesaj atıyor kaskonuz garanti sitesinde vs pat giriyor araç bilgilerini aa bir bakıyor kasko 600lira pat yapıştırıyor ödemeyi,sonra sigortacıya dönüp diyor ki bak sen bana 1200verdin ama ben 600e yaptım.Sonuç? En küçük hasarda bile çoğu kez fiyasko.Hasar yapmadığı sürece sigortacısı onun gözünde pahalı verip onu kandıran biri konumunda.

Doğuş’un bu tutumunu daha önceki sayfalarda ya da buna benzer bir konuda anlatmıştım,birçok şirket tarafından tepki alınınca doğuş geri adım attı ve uzun zamandır böyle bir sorun yok.

Ayrıca kasko fiyatlarında artık yeni döneme giriliyor trafikte kaydedilen ceza puanları da kasko fiyatlarınızı etkileyecek birkaç şirket başladı ve buna neredeyse her ay yeni bir şirket ekleniyor.Sistem iyi sürücü kötü sürücü ayrımına büyük bir makas koymak istiyor.

Her telden biraz aktarmaya çalıştım.En güzeli kendi sigortacınıza size neyin gerekli olduğunu iyi anlatın o da size uygun ürünü satmaya çalışsın.

Hocam hayırlı olsun. 

Geçmiş yıllarda bu Aksigorta nın wv anlaşması olmadığını forumda yazmıştım. Daha doğrusu doğuş anlaşması olmadığını, diğer vw servislerde sorunsuz çalıştığını. Sigorta konusunda 3-5 e takılmayan birisiyim, içeriğini kısmadan geniş kapsamlı yaptırmama rağmen bu şekildeydi. 

O günden bu güne çok zaman geçti tabi, artık enflasyon da sağ olsun doğuş un işçilik fiyatları normal geliyor olabilir. 

Sigortayı yaptırmışsınız artık ancka belki alttaki maddeleri ekleyebilirsiniz ufak fiyat farklarıyla:

1) Araç onarım süresi esnasında 30 gün ikame araç.

2) Araç pert olması durumunda dosya sonuçlanana kadar ikame araç. (Arkadaşımın başına geldi, aracı pert oldu ancak dosya 1 ay sürdü ve kasko firması ile tutarda uzlaşamadılar. Kaskosunda 1 haftalık ikame araç olduğundan 3 hafta cebinden araç kiraladı, süreç uzadıkça cepten ödedi.) 

3) C sınıfı ikame araç. 

2017 1.4 DSG Highline. %50 hasarsızlık indirimiyle:

Trafik Sigortası
Groupama - 750₺

Genişletilmiş Elit Kasko
Groupama - 2500₺

2019 aracıma axa full kaskoyu 9 ayda 1782 tl ye yaptırdım. en üst hasarsızlık dilimindeyim.

kazam yok belam yok fekat bu hafta yeniledigim arac sigortasi axa sigorta (en ucuzuydu) 958tl tuttu.

tam kapaamli allianz kasko 2k

2014 1.2tsi konfort

Bu yılın şubatında

İmm sınırsız Ak sigorta kasko 986 dan yapmıstık.

Bu fiyatlar imkansız artık sanırım.

120 bine aldığın sıfır aracı 4 yıl tepesine bine bine kullan 2. El degeri 270-280 bin olsun ?
Ondan sonra kasko ucar gider tabi.

Bu fiyat şişmesi olayı benim gibi aracını satmayacaklar icin hicbir anlam ifade etmiyor. İsterse 450 bine çıksın ?.

Doğru bir davranış mı bilmiyorum ama çok yakın bir arkadaşımın birçok firmada acentalığı var. Trafik sigortasında esneme imkanı pek olmuyor ama kaskoda foruma özel teklifler verebilir. Tekliflerinizi topladıktan sonra özelden yazarsanız eğer arkadaşım da fiyat alsın sizin için

Geri
Üst Alt