Kedi derken Aslan ı kastetmiş herhalde :)  16.000 TL iyimiş.

Sigortaya itiraz ile hasarın saklanması konusundaki bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

@issos

Değerli Hocam 

İnanın bunu ilk kez duydum. 

Teşekkür ederim 

Tüm bu yazılanların eksiksiz yahut tastamam olduğu aracı bulmak epey zor tahmin edeceğiniz üzere. Ben her araç alma girişimimde sizinkilere benzer birçok çetrefil duruma rastladım. En kötüsüyse yaşadığım şu olaydı: Yakın arkadaşlarımdan birinin bana satmaya çalıştığı '' kediye çarptım tamponda ufak bir hasar olmuştu '' dediği aracı, şase / motor no ile direkt sigorta şirketinden sorgulattığımda tramerde görünmeyen, kasko ödeme tutarına itiraz dümeni nedeniyle sisteme yani sbm kayıtlarına henüz yansımayan 16 bin TL lik bir hasarla karşılaştım ki muhtemelen koca bir eşeğe çarpmıştı. Bu itirazın genelde kasıtlı olarak yapıldığını ve her seferinde araç satılana kadar tekrarlanabildiğini öğrendim. Neticede bu bir dava süreci ve şahit - bilirkişi - mahkeme yoğunluğu vs gerekçelerle bu sürecin  uzatılabildiğini öğrendim. Bu durumda aracın kayıtlı olduğu şahsı da adli olarak sorgulatabilirsiniz elbette, bu da mümkün davayı tespit açısından. Bundan dolayı eş dost faktörü benim için süresiz olarak devre dışı bırakmış oldu. Size ilaveten tavsiyelerim şunlar olacak :

* Galerilerden veya yetkili bayiden servis güvenceli diye lanse edilen ( düşük km li, özellikle elektrik arıza & yazılım güncelleme & objektif memnuniyetsizlik vs nedenlerle hatırlı veya filo müşterilerinden iade edilmiş, parça değişimi yapılmış..) araçları mümkün mertebe almayınız

* Her kimden yahut her nerden araç alırsanız alın '' Yedek Anahtarı '' nı sorgulayınız ve de deneyiniz..
bunuda şimdi sizden öğrenmiş oldum :)     ilginç teknikler gerçekten mevcutmuş türkiyedeki   sigorta sisteminde gerçekten çok fazla açık var ve kullanıyorlar hergün yeni bir cambazlık ile karşı karşıya kalıyoruz ne yazıkki

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu mikron boya işi 2. el araç alımlarında çok tehlikeli öyle yapan yerler var ki (adını unuttum maslak sanayide) fabrika boyasının aynısı anlaşılmıyor bile.., duyduğuma göre önce boyanacak yere kumlama yapıp sonra bu mikron boya işi artık nasıl oluyorsa onu yapıyorlamış diye duydum., Otomobil sektöründe gerek boyama olsun, gerek kaporta tamir vs. işlerinde dünyada sayılı ülkelerdeniz, büyük sanaatkarlarımız var., hatta 1. sıradayız bile diyebilirim ama bizde üçkağıtçılık hat saffada satıcı kişiler bunu insanları kandırmak için kullanıyor., En başta malesef biz dürüst bir toplum değiliz.. Bu işçiliği çıkaran üstalar genelde nadir bulunacak koleksiyon statüsündeki araçlara yapıyorlar ama yine başka emellere kullanan insanlar çıkıyor.. Büyük geçmiş olsun @ansolak Ahmet hocam yeni aracınızda hayırlı olsun., @EMRAH ATTS Emrah hocamız varolsun çok yaşasın..

Degerli ali hocam gururlandırdınız beni çok sagolun teşekkür ederim

Özetle "uzak durun" diyor ilan :)

Yürüyen aksamdan hasar almıştır belki kaldırımda. geçip motor vites kutusu, ya da sel hasarı vb. Düşünmeye değmez. 

Geri
Üst Alt